DS emu (pc)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.879
Αντιδράσεις
3.849
Eιχα αρκετο καιρο να ασχοληθω με pc emus μιας και το mame στις τελευταιες εκδοσεις ζηταει τα μαλιοκεφαλα του απο ιπποδυναμη. :D

Μεχρι που εψαξα λιγο το τι γινεται με το DS emu και ανακαλυψα οτι τα πραγματα εχουν προχωρησει αρκετα και συγκεκριμενα ο "no$gba" emu που του εκανα ενα σχετικο test drive και καταφερα να δω φως (με full speed και ηχο) με κατι "δεινοσαυρακια που βγαζουν μπουρμπουληθρες" οπως και με κατι "βομβανθρωπους τρομοκρατες" που ηταν playable.

Δυστυχως αποπειρα για "simulated ανθρωπακια" δεν απεδωσε τα αναμενομενα.

Επομενη προσπαθεια ειναι κλασσικα το resi evil.

Oποιος εχει καμμια πληροφορια ας ποσταρει για να ξεστραβωθουμε και εμεις. :D

desmume.jpg


Επειδη ειναι καινουργιο το μηχανημα δεν πιστευω να εχουμε κανενα προβλημα για αυτο προσπαθησα να ειμαι προσεκτικος. :confused:
 
The only way to play on DS is to own a DS.
 
-I own a DS but i don' have enough money to get all the games i want. :D

-Get a job.

-I have one.

:biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Και αν καποιος εχει την απορια πως ##**# γινεται η εξοιμοιωση του stylus ειναι πολυ απλο με το mouse.

Tεςπα μερικα παιχνιδακια απο οτι βλεπω τα παιζει αψογα και η φαση μου θυμιζει τα ιδια που γινοταν με τους gba emus τοτε στις αρχες του που περιμεναμε την επομενη εκδοση για ακομα καλυτερα αποτελεσματα.

Αλλο ενα καστρο επεσε. :cool:
 
Συγνώμη, το ίδιο είναι να παίζεις με το πενάκι του DS και το ίδιο είναι να παίζεις με το ποντίκι ή ηλεκτρονική πένα; Kι άμα κάποιο παιχνίδι χρειάζεται να φυσάς στην οθόνη σε κάποιες φάσεις (π.χ. το Zelda) τι θα κάνεις; Θ' αρχίσεις να φυσάς στην οθόνη του PC σαν την ξανθιά γραμματέα που προσπαθεί να σβήσει ορθογραφικά λάθη στο Word με μπλάνκο; Κάποια πράγματα δεν πρόκειται να εξωμιωθούν τέλεια ούτε με σφαίρες (ειδικά το Wii).
 
Μη σκας μπορείς να φυσάς το μικρόφωνο.

Πάντως η φάση με το φύσημα είναι εξαιρετικά τρελλή.

Προχτές στο λεοφωρείο (ποτέ αμάξι στο κέντρο πιά) έπαιζα DS με τα παπατζόσκυλά μου (λέγε με Nintendogs) . Σε μια φάση βγάζεις ένα παιχνίδι που φυσάς και κάνει σαπουνόφουσκες τις οποίες τα παπατζόσκυλα κυνηγάνε.

Με κοίταζαν καμιά δεκαριά άτομα να φυσάω το DS. :D :D

I love beeing a child and I'll always be one.
 
Πίσω
Μπλουζα