DTE 2008 (βασικά ΑmigaHellas rulez!)

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Φέτος στην DTE τα παιδά του AmigaHellas δώσανε τον καλύτερο τους εαυτό. Πάρτε μερικές φωτό από το περίπτερο τους.

Μια πουσαρισμένη 1200άρα. Εδώ βλέπετε το Wifi interface και το DVD drive.

picture.php


Ούτε ο Phil να την έβαφε έτσι.

picture.php


Και άλλος Ιάπωνας

picture.php


Πόσες φορές σκέφτηκα να αρπάξω τον QL από το ράφι..

picture.php


Και από Spectrum είχανε και μάλιστα 128Κ

picture.php


Ορίστε μέχρι και Atari είχαν! Στο monior έγραψε "Out of place and out of time". Η φωτογραφία έπιασε το δεύτερο :cool:
picture.php


Χ68000. Πανέμορφο

picture.php


Παρατηρείστε το πληκρολόγιο του

picture.php


Τα παιδιά του AmigaHellas έκαναν υπέροχη δουλειά. Τους ευχαριστούμε για ότι κάνανε και θα κάνουνε.

picture.php


Τα παιδιά του AmigaHellas "κλέψανε τη μπάλα" φέτος στη DTE

picture.php


Για περισσότερες φωτογραφίες πηγαίνετε εδώ
 
Ήταν και οι Linuxάνθρωποι εκεί

picture.php


picture.php


picture.php
 
Και μια καλή συναυλία λίγο παραδίπλα στην ISS

picture.php


Το moog σκοτώνει


picture.php


 

 


picture.php



 
Η ειρωνία είναι ότι το παληκάρι που έχει τη βαμμένη Amiga είναι ο αντιπρόσωπος της Apple στη Θεσσαλονίκη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rygar, στειλε μου σασι 1200αρι να στο επιστρεψω βαρυτερο (απο χρωμα!!!) :) Ρε συ, ειδα παλι τα applωμενα σου μηχανηματα (!) και εσκασα τρελο χαμογελο μιας και τα εζησα απο κοντα!

Φανταστικες φωτο Shock!! Μακαρι να ημουν εκει μαζι σας να χαζευουμε τα μηχανηματα. Ποιος μαγκας Atarας δεν βολευοταν με ενα κουμπι στο Tomahawk και εβαλε και δευτερο?!?!?! :) :) :)

Και τα μπλουζακια σας φοβερα ρε σεις!! Ξεμεινε κανενα?! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου 'ρχεται να πάρω τους δρόμους.................. :cry: :bow:
 
Ενα έχω να πώ ... στην φετινή έκθεση στάθηκα την περισσότερη ώρα στο περίπτερο του Amiga Hellas , ολα τα υπόλοιπα αδιάφορα και μια από τα ίδια με πέρσυ (άσε που ήταν και μικρότερη με φανερή απουσία μεγάλων εταιρειών.

Το καλύτερο μηχάνημα ήταν αυτό που καθόταν στις αριστερές amiga !!! ε νομίζω ότι όλοι που τύχαν να είναι εκεί συμφωνούν... :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ρε παιδιά ωραία όλα αυτά και ναι πέρασα και γω και τα είδα αλλά δεν νομίζετε πως είναι "κάπως";Δηλαδή πας σε μία έκθεση τεχνολογίας για να δεις ΝΕΕΣ τεχνολογίες,PCs και τέτοια.Τώρα να κάθεσαι και να βλέπεις παλιά μηχανήματα είναι κάπως :p

Τέλοσπαντων έτσι και αλλιώς η έκθεση ήταν ΧΑΛΙΑ
 
@f2bnp:

Το είπες και μόνος σου, η έκθεση ήταν κάπως.. Πιστεύω οτι το περίπτερο του Amigahellas ήταν η ευχάριστη νότα στο όλο happening. Πολλοί ήταν αυτοί που δεν ξεκόλλαγαν από τα μηχανήματα, κάτι δύσκολο για τα σημερινά, απρόσωπα μηχανάκια! Και δεν ξέρω αν έκατσες πολύ ώρα, αλλά φέτος το περίπτερο αυτό είχε και κάτι καινούριο να δείξει:

Το Amiga OS 4.1 σε λειτουργία, ενα νέο λειτουργικό που δεν έχει 2-3 μήνες που βγήκε.
 
Τα είδα όλα αυτά αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί.Τι ενδιαφέρον μπορεί να έχει ένα μηχάνημα 20 χρόνων σε κάποιον απλό περαστικό;
 
f2bnp είπε:
Τα είδα όλα αυτά αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί.Τι ενδιαφέρον μπορεί να έχει ένα μηχάνημα 20 χρόνων σε κάποιον απλό περαστικό;

.........το ίδιο ενδιαφέρον που θα προκαλούσε και ένα μηχάνημα μιας μέρας(για έναν απλό περαστικό όπως είπες)

Ok,εσένα μπορεί να μην σου άρεσε το περίπτερο,γιατί για να αναφέρεις σε δύο ποστ τα μηχανήματα 20ετίας,οτί είναι ξενέρα στην έκθεση,μάλλον αυτό δεν σου άρεσε.

Εγώ πάντως έβλεπα άλλες αντιδράσεις απο τον κόσμο,και μάλιστα πολλοί ενδιαφέρθηκαν και για νέο hardware και software σε αυτά τα συστήματα.Εκτός βέβαια απο τους συνομιληκούς μου που πήγανε να παίξουνε cod4 σε ultra high details...

Το περίπτερο υπήρχε εκεί πέρσι,φέτος,και θα υπάρχει και του χρόνου

Και σε όποιον αρέσει :headbangdude:
 
f2bnp είπε:
Τα είδα όλα αυτά αλλά ας είμαστε αντικειμενικοί.Τι ενδιαφέρον μπορεί να έχει ένα μηχάνημα 20 χρόνων σε κάποιον απλό περαστικό;

Το ίδιο ενφιαφέρον που έχει μια Dodge Charger του '69 με HEMI 9,0 L 12V κινητήρα.......... :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Το ίδιο ενδιαφέρον που έχει μια BMW R51, το ίδιο ενδιαφέρον που έχει η 18ετίας καμπίνα arcade στο σπίτι μου, το ίδιο ενδιαφέρον που έχουν τα τραγούδια του Μπιθικώτση μετά από 40+ χρόνια :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Το ίδιο ενδιαφέρον, ΔΕΟΣ και ανατριχίλα που προκαλούν τα πρώτα άλμπουμ των Iron Maiden. :headbang: :headbang: :headbang:

Το ίδιο ΔΕΟΣ που θα μου προκαλεί το άσμα ασμάτων του κου ΑΥΓΕΡΙΝΟΥ

"Για τα μάτια του κόσμου" :bow: :acoustic: :acoustic: :acoustic: :acoustic:
 
Αυτό το άσμα είναι πολύ πρόσφατο ρε, εμείς μιλάμε για αρχαιολογία.
 
Όχι και τόσο πρόσφατο φίλτατε!!!
 
δε θα μπω στη διαδικασία αν ήταν ξενέρα η όχι.

Ο καθένας βλέπει ότι θέλει η ότι τον βολεύει.

για μένα "μέτρησαν".
 
Shinobi, έχεις το νικ με το όνομα ενός από τα αγαπημένα μου arcades. Κάποτε θα σε παίξω στην καμπίνα μου, δε θα σε παίξω;; :D
 
Rygar είπε:
Shinobi, έχεις το νικ με το όνομα ενός από τα αγαπημένα μου arcades. Κάποτε θα σε παίξω στην καμπίνα μου, δε θα σε παίξω;; :D
τι σύμπτωση κι εσύ έχεις το όνομα ενός απο τα πρώτα games που φόρτωσα στον 6128! εγώ παίζω χωρίς καμπίνα!
 
Γνώμη σας.Και καταλαβαίνω πως το να λέω τέτοια πράγματα σε ένα φόρουμ που μιλάει για ΠΑΛΙΑ πράγματα είναι κάπως,αλλά τι να πω εγώ έτσι νιώθω.Και δεν είναι ότι δεν μου άρεσε,τα παιδιά και πέρσι και φέτος κάνανε πολύ καλή δουλειά.Απλά ένταξει ίσως είμαι περίεργως τι να πω.
 
Πίσω
Μπλουζα