DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Smike

RetroWannaBe
Joined
19 Μάρ 2008
Μηνύματα
53
Αντιδράσεις
23
Λίστα των Ελληνικών σειρών της ιδιωτικής τηλεόρασης που έχουν διαθέσει τα τηλεπεριοδικά:

1 Κλείσε τα μάτια (2002-04, MEGA) xx DVDs - ΤΗΛΕΡΑΜΑ

2 Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή (1997-00, ΑΝΤ1) xx DVDs - ΤΗΛΕΡΑΜΑ

3 Δέκα μικροί Μήτσοι (1992-03, MEGA) 44 DVDs - ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ (2009-10)

4 Οι απαράδεκτοι (1991-93, MEGA) 24 DVDs - TV ΖΑΠΙΝΓΚ (2009-10)

5 Εγκλήματα (1998-00, ΑΝΤ1) 11 DVDs (μόνο 1ος κύκλος) - ΤΗΛΕΡΑΜΑ (2009)

5 Βαμμένα κόκκινα μαλλιά (1992-93, ΑΝΤ1) 18 DVDs - 7 ΜΕΡΕΣ TV (2009-10)

6 Κωνσταντίνου και Ελένης (1998-00, ΑΝΤ1) 34 DVDs - 7 ΜΕΡΕΣ TV (2009-10)

7 Άγγιγμα ψυχής (1998-99, ΑΝΤ1) 16 DVDs - 7 ΜΕΡΕΣ TV (2010)

8 Οι τρεις χάριτες (1990-92, MEGA) 22 DVDs (μόνο 1ος & μισός 2ος κύκλος) - ΤΗΛΕΡΑΜΑ (2010)

9 Εκείνες κι εγώ (1996-98, ΑΝΤ1) 11 DVDs (μόνο 1ος κύκλος) - 7 ΜΕΡΕΣ TV (2010)

10 Στο παρά 5 (2005-07, MEGA) 24 DVDs - TV ΖΑΠΙΝΓΚ (2010-11)

11 Πενήντα πενήντα (2005-07, MEGA) 33 DVDs - 7 ΜΕΡΕΣ TV (2010-11)

12 Είσαι το ταίρι μου (2001-02, MEGA) 15 DVDs - ΤΗΛΕΡΑΜΑ (2010-11)

13 Το καφέ της Χαράς (2003-05, ΑΝΤ1) 30 DVDs - ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ (2011)

14 Το νησί (2010-11, MEGA) 26 DVDs - TV ΖΑΠΙΝΓΚ (2011)

15 Της αγάπης μαχαιριά (2005-07, ΑΝΤ1) 14 DVDs - ΤΗΛΕΡΑΜΑ (2011)

Παιδιά υπάρχει μια μεγάλη πιθανότητα να δούμε σύντομα τις ελληνικές σειρές να βγαίνουν σε DVD...... Αλλά όχι με τον τρόπο που φαντάζεστε!!!

Να δίνονται δωρεάν με τις κυριακάτικες εφημερίδες!!!

Ήδη έγινε αρχή με το "Κλείσε τα Μάτια" του Παπακαλιάτη.

Ο Λαζόπουλος πούλησε τα δικαιώματα από τους 10 Μικρούς Μήτσους στον Λαμπράκη οπότε άμα έχουν πέραση να 'στε σίγουροι πως θα δούμε πολλές σειρές ξανά!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Ναι αλλά κάθε dvd να έχει 3-4 επεισόδια και όχι 1 μόνο!!!!!Γιατί έτσι και τα λεφτά μας θα χαλάμε και πιο αργά θα τελειώσουν!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κλείσε τα μάτια / Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

άσχετο αλλά τώρα βάζουν και άλλα περιοδικά όπως ίσως είδατε τηλεοπτικές σειρές!Έχει ήδη μπει το "Κλείσε τα μάτια" του mEGA και τώρα ξεκίνησε το "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή" του ΑΝΤ1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

Ναι, μονο που θα πρεπει να καταλαβουν οτι εφ οσον πληρωνεις, οι σειρες πρεπει να ειναι η αφροκρεμα της αφροκρεμας!! Η επιλογη του Τηλεραματος ειναι κακιστη. Για παραδειγμα, απο σειρες της ιδιωτικης τηλεορασης θα περιμεναμε Τρεις Χαριτες, Δις Εξαμαρτειν κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή

Θα συμφωνήσω. Και μαλιστα μικρές σειρες κι όχι σειρες τριων κυκλων όπως οι παντρεμενοι (που διαφημιζουν την 1η σαιζον, αν βγαλουν και τις αλλες σαιζον παει το διχρονο). Κατι πιο οργανωμενο; Κατι κλασικο; Κατι που ζηταει ο κοσμος; Κι αυτα που ειπωθηκαν πιο πανω αλλα και Αιθουσα θρονου, Απων, Παλιρροια, Αφρικα κατι βρε παιδακι μου να μας σεβαστουν ως τηλεθεατες-αγοραστες. Τι να πω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Γνωστό τηλεπεριοδικό (μη με ρωτήσετε ποιο δε ξέρω ακόμα...) έδωσε 7.000.000 ευρώ στον Λάκη Λαζόπουλο και πήρε τα δικαιώματα των "10 Μικρών Μήτσων" και θα τα δώσει σε dvd!...Ενδιαφέρον...Να γινόταν και με άλλες κάτι τέτοιο καλά θα τανε...(σειρές ιδιωτικής ή εκπομπές π.χ. "Μπράβο")...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό, σίγουρα το ποσό είναι τεράστιο....

Πάντως αν ισχύει σίγουρα θα το πάρω, ήταν μια από τις καλύτερες χουμιουριστικές εκπομπές που έχω δει ποτέ. Οι ατάκες της χαρακτήρισαν μια ολόκληρη πενατετία... ιστορικά το πάμε πλατεία του Τζίμη... το αχ αχ αχ πονάει η μεσούλα μου της Μισέλ...η χήρα...ο ταξιτζής.... ο γύφτος...το φοβισμένο ανθρωπάκη.....και πολλά άλλα...

Τι θυμήθηκα τώρα....τι να πω μακάρι... αν και δεν θα είναι το ίδιο γιατί η ατάκα είναι θέμα timing αλλά θα άξιζε τον κόπο.... :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

50 θα ειναι τα dvd. Αραγε ποσα επεισοδια να ειχαν κανει οι Μητσοι?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

ChristosM είπε:
50 θα ειναι τα dvd. Αραγε ποσα επεισοδια να ειχαν κανει οι Μητσοι?
στο βιβλίο του Στάθη Βαλούκου αναφέρεται ότι ήταν 44 επεισόδια. Ξεκίνησε 31 Μαρτίου 1992 και τελείωσε 5 Μαρτίου 2003. Ελπίζω να τα δώσει όλα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Καλησπέρα φίλοι μου,

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι (καθώς μένω στο εξωτερικό και η ενημέρωσή μου είναι περιορισμένη)....

Για ποιο περιοδικό πρόκειται? Τηλέραμα, Τηλεθεατής ή κάποιο άλλο?

Έχει ανακοινωθεί επίσημα ή απλά "ακούγεται"?

Και τέλος, ξέρουμε πότε θα ξεκινήσει η διάθεση των DVDs?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

bernard.c είπε:
Καλησπέρα φίλοι μου,Να ρωτήσω κι εγώ κάτι (καθώς μένω στο εξωτερικό και η ενημέρωσή μου είναι περιορισμένη)....

Για ποιο περιοδικό πρόκειται? Τηλέραμα, Τηλεθεατής ή κάποιο άλλο?

Έχει ανακοινωθεί επίσημα ή απλά "ακούγεται"?

Και τέλος, ξέρουμε πότε θα ξεκινήσει η διάθεση των DVDs?
Νομίζω ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ, το είπε ο Λαζόπουλος στην εκπομπή του χθες...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Τηλεθεατής το είδα και στο mediaka νεα, νόμιζα αρχικα Τηλεραμα μετα τουν Ακαλυπτο που τελειωνει κι αυτο σιγα σιγα (επιτελους). Αρα μαλλον τελειωνει η Φινος Φιλμ για το περιοδικο. Για να δουμε τι θα κανει το 7 μερες τιβι γιατι δεν νομιζω να ορθοποδησει με ριζο. Φανταζεστε να αγορασει το αρχειο της ΕΡΤ; (Τρανταχτα γελια).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Στον καθένα θα κοστίσει 500e αν κάθε τεύχος έχει 10e
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

thebest20 είπε:
Στον καθένα θα κοστίσει 500e αν κάθε τεύχος έχει 10e
Γιατί, €10 θα κοστίζει το κάθε τεύχος? Δεν το πιστεύω - είναι πάρα πολλά €10 για ένα μόνο επεισόδιο της σειράς. Εγώ πιστεύω να διατηρηθεί η τιμή εκεί που είναι και σήμερα για τα DVDs, στα €7,90. €10 για ένα επεισόδιο δεν αξίζουν...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

mhmerotategiatipino είπε:
Τηλεθεατής το είδα και στο mediaka νεα, νόμιζα αρχικα Τηλεραμα μετα τουν Ακαλυπτο που τελειωνει κι αυτο σιγα σιγα (επιτελους). Αρα μαλλον τελειωνει η Φινος Φιλμ για το περιοδικο. Για να δουμε τι θα κανει το 7 μερες τιβι γιατι δεν νομιζω να ορθοποδησει με ριζο. Φανταζεστε να αγορασει το αρχειο της ΕΡΤ; (Τρανταχτα γελια).
Η Φίνος Φιλμ θα συνεχιστεί στο περιοδικό τουλάχιστον μέχρι τέλος της χρονιάς (2009). Είναι πολλές οι ταινίες ακόμα...Αν είναι όντως Τηλεθεατής μάλλον θα κυκλοφορεί παράλληλα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Το περιοδικό θα είναι το μεγαλύτερο σε κυκλοφορία στην Ελλάδα: ο ΤΗΛΕΘΕΑΤΗΣ.

Η προσφορά ξεκινάει από τις 22/5 και θα διατίθεται 1 DVD/επεισόδιο ανά βδομάδα σε τιμή 6,40? + 1,50? (για το περιοδικό) = 7,90?.

Τέλος: ΣΙΓΟΥΡΑ τα 7 εκ. δεν ισχύουν. #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

400e πάντως θα κοστίσει σίγουρα η συλλογή
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Είναι πολλά τα λεφτά.....Άρη!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ μετά τους 10 Μικρούς Μήτσους άποψη μου είναι να βγούν σε DVD οι ΑΜΑΝ. Όλα τα επεισόδια+Making Of και σε boxset το σήμα με τον γάιδαρο!!!!
 
Δέκα Μικροί Μήτσοι

Bernard C ως προς τους Μήτσους του Λαζόπουλου είναι απαράδεκτο ο Τηλεθεατής να πετσοκόβει τα επεισόδια. Στον πρώτο κύκλο 1 επεισόδιο ήταν σε 3 ντιβιντί με αποσπάσματα από άλλο. 2-3 επεισόδια ήταν ανακατεμένα με άλλα. Τώρα στον 2ο κύκλο βάζει κάθε ντιβιντί και επεισόδιο. Πάλι καλά γιατί εγώ που καταγράφω αναλυτικά τους ηθοποιούς και τα γκεστς των σειρών μαντεύω τις εμφανίσεις (μα ο Νινιός σοτν πρώτο κυκλο-παρωδία Ταχτσή; θα πεθάνω). Τέσπα.

Να ρωτήσω το εξής: γιατί το ΜΕΓΚΑ ΚΟΣΜΟΣ και ο ΑΝΤΕΝΝΑ ΓΚΟΛΝΤ προβάλλουν ότι ζητάμε; (Άφρικα και Χήρος και χήρα αντίστοιχα). Θα μου πεις αυτός ειναι ο προγραμματισμός τους. ΟΚ αλλά δε βλέπουν τι νούμερα κάνουν (αν μετριούνται εκεί πέρα, δεν ξέρω) για να τα φέρουν και στην καθημάς;Θέλει λίγο μυαλό για να ακούσεις το σφυγμό του κοινού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα