Eλληνικές (βιντεο)ταινίες των 80's σε DVD με το περιοδικό AVANTI

Παιδιά η προσφορά του Avanti με τις ταινίες 80's είναι εκπληκτική,με 3,90 ευρώ,τιμή απόλυτα λογική,η ταινία σε φοβερή ποιότητα και με πλαστική θήκη και με εξώφυλλο.Περιττό να πω πως θα τις μαζέψω όλες.....
 
Tο πήρα και εγώ. Εκτός απο την ταινία το περιοδικό απο ότι βλέπω είναι βλακοιδέστατο. Κουτσομπολιά και ανούσια πράγματα.
 
Το avanti στη Νεα Φιλαδελφεια παντως εχει εξαντληθει παντου...!!!

Τελικα οι retro maniacs ειναι πολυ περισσοτεροι απ' οσο νομιζουμε....!!
 
telonio είπε:
Tο πήρα και εγώ. Εκτός απο την ταινία το περιοδικό απο ότι βλέπω είναι βλακοιδέστατο. Κουτσομπολιά και ανούσια πράγματα.
ναι μωρε...λαλακιες ειναι

μονο το εργο αυτο και το the kopanoi αξιζουν....μαπα το καρπουζι οσο αφορα για 80ς
 
Το Avanti παντως εξαντληθηκε στην γειτονια μου και σε οσες κοντινες γειτονιες εψαξα....!
 
Τελικά η ταινία είναι ολόκληρη, ή υπάρχουν κομμένες σκηνές?
 
Είδα λίγο χτες κάποιες σκηνές. Αφού υπάρχει το τραγούδι Αντε σπάσε ρε *****α τότε μάλλον ολόκληρο πρέπει να είναι.
 
Γιατι να μην ειναι ολοκληρη βρε παιδια ? ξερουν σε ποιους απευθυνονται , θα ηταν τεραστιο (εμπορικα) λαθος να δινουν cutted ταινιες. Οπως ειπε και ο tel αφου ειχε ολοκληρο το τραγουδι δεν εμεινε κατι να κοψουν.
 
Ρε παιδια sorry για το λιγο ασχετο του θεματος,αλλα το Vivo αν δε κανω λαθος πριν 2-3 εβδομαδες ειχε βαλει μια ταινια με τον Κουρκουλο ονοματι ''Εξοδος κινδυνου''....

Την εψαχνα καιρο αλλα το εχασα το περιοδικο..!!Μηπως την εχει/πηρε κανεις...;;
 
Παίδες πήρα σήμερα και το "Ροζ γάτο", ποιότητα άψογη.....

Τελικά το Avanti με τα 80's και τοTiVo με τις ταινίες του Βέγγου που έβαλαν την τιμή 3,90 και καλή δουλειά κάνουν και δεν μας πιάνουν τα οπίσθια....
 
Το Avanti κυκλοφορει αυτην την εβδομαδα σε δυο εκδοσεις. Μια και παλι με το "Καμικαζι Αγαπη Μου" για οσους το εχασαν, και μια με τον "Ροζ Γατο" με Μιχαλοπουλο-Μουστακα-Μπαρμπα.

Τα επομενα:

1/5 "Η Γυναικαρα Απο το Κιλκις" Γερασιμιδου-Τσακωνας

8/5 "The Κοπανοι" Κωνσταντινου-Λεζες-Βουρος

15/5 "Για Μια Χουφτα Τουβλα" Τσακωνας

22/5 "Ο Τελευταιος Αντρας" Βουτσας

29/5 "Ο Ταμτακος Στο Ναυτικο" Μοσιος

5/6 "Ο Εραστης" Ψαλτης

12/5 "Και Αυτος Το Βιολι Του" Μουστακας

19/5 "Οταν Οι Ροδες Χορευουν" Γαρδελης-Παναγοπουλου

Παντως η ποιοτητα των DVD ειναι πολυ καλη, λαμβανοντας υποψιν οτι ειναι παλιες ταινιες γυρισμενες με πενιχρα μεσα. Προφανως χρησιμοποιηθηκαν Beta για ψηφιοποιηση και οχι χιλιοπαιγμενα VHS οπως σε κατι ελεεινες "προσφορες" αλλων περιοδικων. Χαλαλι τα 4 ευρω, εστω και αν το ιδιο το περιοδικο ειναι (πολυ επιεικώς) για τα μπαζα...

Επισης δεν ξερω για εσας, αλλα εγω 8 Μαιου θα παραφυλαω απο τα χαραματα για το φορτηγακι της διανομης, μπροστα απο το περιπτερο!
 
Μεγάλε ούτε συζήτηση,στις 8 Μαϊου είναι εθνική γιορτή,εγώ σκέφτομαι να πάω στα κεντρικά πρακτορεία διανομής από τις 6 το πρωϊ να το πάρω πρώτος!!

Όπως και στις 15 Μαϊου επίσης

Όσο για την ποιότητα ίσως σε όσα έργα είναι κινηματογραφικά χρησιμοποιήθηκε η μπομπίνα με τη μέθοδο TELECINE.Προφανώς έπεσε και remastering.

Περιμένω να δω την ποιότητα στο "Ο...εραστής" με τον Ψάλτη το οποίο γυρίστηκε μόνο σε VHS
 
Εγω περιμενω πως και πως τον Τελευταιο Ανδρα!

Τρομερο χιουμορ!
 
Σημερα βρηκα και πηρα μαζι τα 2 πολυποθητα τευχη του AVANTI αλλα και το σημερινο TiVo με την ταινια του Βεγγου ''Φαλακρος πρακτωρ 000'',3η στη σειρα απο τις 30 ταινιες που θα δωσει το περιοδικο με τον θρυλικο Θαναση Βεγγο.......

Τα εντυπα ειναι...αστο καλυτερα,αλλα τα DVD ειναι μια χαρα,οποτε αυτο μου φτανει!!
 
Συνέχεια της προσφοράς από το Avanti

Το Avanti συνεχίζει την προσφορά ταινιών 80's με 10 ακόμα ταινίες

1.Τρελός είμαι ό,τι θέλω κάνω 26/6

2.Λαλάκης ο εισαγόμενος 3/7

3.Γύφτικη Δυναστεία 10/7

4.Το παίζω και πολύ...άντρας 17/7 ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΟ

5.Μια Ρένα δίχως φρένα 24/7

6.Η κρουαζιέρα του έρωτα 31/7

Και μετά τις καλοκαιρινές διακοπές

7.Τροχονόμος Βαρβάρα 28/8

8.Ο σεξοκυνηγός 4/9

9.Εγώ...και το πουλί μου 11/9

10.Ταμτάκο,προχώρα ξεβρώμισε τη χώρα 18/9

Επίσης κυκλοφορούν 6 ταινίες 80's σε καταστήματα με DVD,είναι έκδοση της Modern Times και είναι οι εξής

1)Η μεγάλη απόφραξη

2)Οι Επικίνδυνοι-Μια διαμαρτυρία

3)Τα τσακάλια

4)Ο διάβολος και η ουρά του

5)Βασικά καλησπέρα σας

6)ο γυφτοαριστοκράτης

Οι ταινίες είναι μεταξύ 10,50 και 13 ευρώ ανάλογα το μαγαζί.Περιττό να πω πως τσίμπησα ήδη τα δύο πρώτα.Οι ταινίες είναι ολόκληρες σε πολύ καλή ποιότητα,έχουν ψηφιοποιηθεί με BETA και όχι με τα χιλιοπαιγμένα VHS των καναλιών..
 
Ξερει κανεις αν βαλουν παλλη τις ταινιες της επωχης μας?? και που..............
 
Όταν λές εποχή μας ασφαλώς θα αναφέρεσε στα αθάνατα 1980s.Και οταν μιλάμε για 1980s το 1ο που μας έρχετε στο μοιαλό ειναι το video.

Tενίες απο τη χρυση εποχή μπορείς να βρείς (σε DVD πλεον) σε κεντρικά δυσκοπολία της Αθήνας ,στην ετερία leon φιλμς και σε καποια παροδοσιακά videoclub(πχ videorama).

Eποικοινωνησα με το videorama και μου πανε οτι ΔΕΝ διαθέτουν πια VHS απο τενιες του Ελληνικού video! Mονο κάποια DVD.

Eσυ για ποιές τενίες ενδιαφέρεσε ?
 
Συγγνώμη αν παραβαίνω κάποιους κανόνες, αλλά επειδή έγινα πρόσφατα μέλος και με την ευκαιρία έχω αυθεντικά αγορασμένα DVD σε πραγματικά αρίστη ποιότητα που μπορεί να σας ενδιαφέρουν για αγορά, επιτρέψτε μου να γράψω τις ταινίες και αν κάποιος ενδιαφέρεται ας με ενημερώσει και τα βρίσκουμε! Οι ταινίες είναι:

1. Κώστας Τσάκωνας - Κλασική περίπτωση βλάβης (1987)


2. Κώστας Τσάκωνας - Η μεγάλη απόφραξη (1987)



3. Κώστας Τσάκωνας - Για μια χούφτα τούβλα (1987)



4. Στάθης Ψάλτης - Έλα ν' αγαπηθούμε ντάρλινγκ (1986)



5. Σωτήρης Μουστάκας - Ο δυναστείας (1986)



6. Γιώργος Κωνσταντίνου - The κόπανοι (1986)



7. Κώστας Τσάκωνας - Πόντιος είμαι ό,τι θέλω κάνω (1986)



8. Κώστας Τσάκωνας - Κερατάς και δαρμένος (1986)



9. Νατάσα Γερασιμίδου - Η γυναικάρα απ' το Κιλκίς (1985)



10. Σωτήρης Μουστάκας - Ο ροζ γάτος (1985)



11. Νίκος Παπαναστασίου - Λαλάκης ο εισαγόμενος (1984)



12. Θανάσης Βέγγος - Τρελός και πάσης Ελλάδος (1983)



13. Σωτήρης Μουστάκας - Το ψώνιο (1983)



14. Σωτήρης Μουστάκας - Πάτερ γκομένιος (1982)



15. Κώστας Βουτσάς - Ο τελευταίος άντρας (1981)



16. Στάθης Ψάλτης - Τροχονόμος Βαρβάρα (1981)



17. Θανάσης Βέγγος - Ο Θανάσης στη χώρα της σφαλιάρας (1976)



18. Θανάσης Βέγγος - Ο τσαρλατάνος (1973)



19. Θανάσης Βέγγος - Δικτάτωρ καλεί Θανάση (1973)



20. Θανάσης Βέγγος - Ένας ξένοιαστος παλαβιάρης (1971)



21. Θανάσης Βέγγος - Διακοπές στο Βιετνάμ (1971)



22. Θανάσης Βέγγος - Πάρε κόσμε (1967)


Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 
Πίσω
Μπλουζα