Eλληνικές (βιντεο)ταινίες των 80's σε DVD με το περιοδικό AVANTI

apostolishatz

RetroN00b
Joined
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
28
Αντιδράσεις
0
Παίδες το περιοδικό Avanti από την Τρίτη 17 Απριλίου και κάθε Τρίτη θα δίνει και από μία ελληνική ταινία δεκαετίας 80 σε DVD!!!

17 Απριλίου:"Καμικάζι αγάπη μου" γι' αρχή

και η συνέχεια ακόμη καλύτερη

24 Απριλίου:"Ο ροζ γάτος"

επιτέλους οι αγαπημένες ταινίες όλων μας σε DVD,ελπίζω μόνο να έχει γίνει καλή δουλειά και όχι καμιά πρόχειρη αντιγραφή από VHS!
 
ΥΕΑP καιρος ητανε αν και καλυτερα θα ητανε να τις βλεπαμε και στο εμποριο γιατι που να κυνηγαμε τωρα και το AVANTI (δεν μας φτανουν οι εφημεριδες).
 
τελικά έχει γίνει μόδα η ελληνική ταινία σε εφημερίδα και περιοδικά...

Η εφημερίδα "ο κόσμος του επενδυτή", το "Αvanti", και άλλο ένα περιοδικό - δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς- δίνουν τέτοια DVD...
 
Nαι εγινε γιατι ειδαν οτι ο "τηλεαθεατης" που το ξεκινησε με τα ΦΙΝΟΣ πουλαει σαν τρελος.
 
Λοιπόν

α)τα περιοδικά που δίνουν τέτοιες ταινίες είναι το Avanti,το TiVo και βέβαια ο "Κόσμος του Επενδυτή".Δεν είναι τυχαίο ότι όλα ανήκουν στην ίδια εταιρία (BESTEND) γι' αυτό και παίζουν αλλαξοκωλιές(η ίδια ταινία σε διαφορετικά έντυπα)

β)Όπως και οι υπόλοιπες ταινίες των ανωτέρω εντύπων κυκλοφορούν στο εμπόριο το ίδιο θα γίνει και μ' αυτές

γ)Ο "τηλεθεατής" με τη Φίνος Φιλμς ξεκίνησε πολύ γερά αλλά το ενδιαφέρον έχει πέσει αρκετά διότι 7,90 ευρώ την εβδομάδα πάει πολύ

και δ)Ήδη έχω δει στα μαγαζιά κάποιες ταινίες 80's αλλά όχι τις πολύ γνωστές π.χ οι "Πόντιοι" ή το "Είσαι στην ΕΟΚ μάθε για την ΕΟΚ",και την "Έξοδο Κινδύνου"(από τις αγαπημένες μου) που την έδωσε πριν 20 μέρες το TiVo.Τελευταία κυκλοφορία ήταν ο "Ασυμβίβαστος".
 
Παντως για οποιον θελει και δεν το ξερει,υπαρχει και αυτο:

http://www.greek-movies.com σε μορφη flv η avi

απο το οποιο μπορεις να αποθηκευσεις ταινιες με το keepvid.com
 
Ρε παιδιά, πως θα γίνει να βρούμε την ταινία "Ο ΒΙΝΤΕΟΚΛΑΜΠΑΣ" ?
 
O "Ασυμβίβαστος" ποτε κυκλοφορησε παιδια και με ποιο περιοδικο?

Υπαρχει ακομα στα περιπτερα?
 
Ο "Ασυμβίβαστος" δεν έχει δοθεί ακόμη από περιοδικό ή εφημερίδα,εγώ το είδα στα Metropolis με 12 ευρώ,επειδή όμως ανήκει στην ίδια σειρά(Camelot-Παπανδρέου Α.Ε) με τις ταινίες που δίνει ο "Κόσμος του Επενδυτή" και τα TiVo και Avanti είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα δοθεί.

Πάντως στο Ίντερνετ κυκλοφορεί εδώ και χρόνια σε xvid από μία και μοναδική φορά που το είχε δείξει η ΝΕΤ.
 
Ευχαριστω για την διευκρινηση. Ιστορικη ταινια...
 
Ναι... αλλα το AVANTI θα δωσει (καποια στιγμη, το ειδα στα DVD της διαφημισης) το The.. ΚΟΠΑΝΟΙ

Groovy baby, Yeah baby!
 
Έχω την εντύπωση πως οι ταινίες που θα δώσει το avanti, είναι αυτές που βάζει το το alter. Η ποιότητα της εικόνας είναι εξαιρετική, αλλά το το alter έχει την κακιά συνήθεια να κόβει σκηνές, οπότε κρατήστε κάποιες επιφυλάξεις...
 
Κοίταξε δεν γίνεται να δώσουν την ταινία με το σήμα του Alter,απαγορεύεται.Άρα αν ισχύει όπως το λες,θα δώσουν την κόπια της οποίας τα δκαιώματα έχει το άλτερ,από κει και πέρα δεν νομίζω να έχει κομμένες σκηνές,αυτό γίνεται μόνο στην τηλεοπτική μετάδοση για να κερδίζουν διαφημιστικό χρόνο.24 ώρες υπομονή και θα δούμε.
 
Πάντως το ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, όποτε παίζεται στην τηλεόραση,

του λείπει το επίμαχο τραγούδι "ΑΝΤΕ ΣΠΑΣΕ ΡΕ Μ*Λ*ΚΑ".
 
exetlaios είπε:
Πάντως το ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, όποτε παίζεται στην τηλεόραση, του λείπει το επίμαχο τραγούδι "ΑΝΤΕ ΣΠΑΣΕ ΡΕ Μ*Λ*ΚΑ".
Οντως...

Και αυτη η σκηνη ειναι η μιση ταινια!

Ειδωμεν
 
Εγω αν δεν δωσουν Μουστακα σε Blu-ray δεν αγοραζω τιποτα. :D
 
exetlaios είπε:
Πάντως το ΚΑΜΙΚΑΖΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, όποτε παίζεται στην τηλεόραση, του λείπει το επίμαχο τραγούδι "ΑΝΤΕ ΣΠΑΣΕ ΡΕ Μ*Λ*ΚΑ".
Μάλλον έχετε χάσει κάποια προβολή,γιατί πάνω αριστερά λέει ALTER!

:biglaugh: :biglaugh:
 
Kαταπληκτικο εψαξα και για το "come with me για να την βρεις" αλλα τελικα δεν την βρηκα. :D
 
Μήπως εννοείς

; ;)
 
Nαι αυτο ελεγα που τραγουδαει ο Γαρδελης στο καραβι,αλλα ειναι και ο Ψαλτης στο κλιπακι :animangry: .
 
Πίσω
Μπλουζα