E3 2011

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.792
Αντιδράσεις
4.275
Ο χρονος μετρα αντιστροφα και για τη φετινη E3, την μεγαλη ετησια gaming γιορτη.

Φυσικα δεν λειπει το καθιερωμενο E3 XXXX thread στο φορουμ.

Κατ αρχην να δουμε τα conferences

Δευτερα 6 Ιουνιου

Microsoft: 9:00 A.M. (Δευτερα 19:00)

EA: 12:30 P.M. PST (Δευτερα 22:30)

Ubisoft: 2:30 P.M. PST (Τριτη 00:30)

Sony: 5:00 P.M. PST (Τριτη 03:00)

Τριτη 7 Ιουνιου

Nintendo: 9:00 A.M. PST (Τριτη 19:00)

Ριχτε ενα βλεφαρο μηπως εχω κανει κανα λαθος στις αναγωγες της ωρας

UPDATE: Countdown!

Microsoft

Sony

Nintendo
 
Όμορφα! Για να δούμε θα μάθουμε τίποτε για το επερχόμενο X-box;

Αφού είναι η παρουσίαση της Ninty την επόμενη, λογικά πρέπει η M$ να προσπαθήσει να κλέψει τις εντυπώσεις!!!!!!
 
pooky(1) είπε:
Όμορφα! Για να δούμε θα μάθουμε τίποτε για το επερχόμενο X-box;
Αφού είναι η παρουσίαση της Ninty την επόμενη, λογικά πρέπει η M$ να προσπαθήσει να κλέψει τις εντυπώσεις!!!!!!
Χλωμότατο έως απίθανο...

Αφενός δεν έχουν ακουστεί ούτε καν φήμες και αφετέρου με την κυκλοφορία του Kinect ήταν δεδομένο ότι η MS στοχεύει να κρατήσει το Xbox 360 στο προσκήνιο για κάπου 3-4 χρόνια ακόμα τουλάχιστον...

//Να ανησυχώ που η Sony είναι η μόνη που δεν μου έχει στείλει ακόμα πρόσκληση για την press conference της; Λέτε ο mail server της να είναι κοινός με αυτόν του PSN??? :p
 
Olorin είπε:
[...]
//Να ανησυχώ που η Sony είναι η μόνη που δεν μου έχει στείλει ακόμα πρόσκληση για την press conference της; Λέτε ο mail server της να είναι κοινός με αυτόν του PSN??? :p
μην ανυσηχείς, μπορεί να σου έρθουν ενημερωτικά emails για φτηνά χάπια/κινητά/stuff όμως!
 
Και εγώ δύσκολο το βλέπω να παρουσιάζετε νέο XBOX. Απο την άλλη, ίσως έχει καταφέρει να το κρατήσει επτασφράγιστο μυστικό.

Το πιθανότερο είναι να δούμε σοβαρότερα games, που θα κάνουν χρήση του Kinect.
 
Σοβαρότερα games και χρήση του kinect = Επερχόμενη κυκλοφορία HALO 4 στο PS3. Αυτά είναι έννοιες ασυμβίβαστες!!!!

Δεν με καίει για νέο 360. Μακάρι να το κρατήσει και 5 χρόνια το υπάρχων. Είμαι σε δεινή κατάσταση οικονομικά γιατί ετοιμάζομαι να καταθέσω στην Apple περισσότερα από όσο κάνει ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο. Οπότε, όχι για νέο X-box, ούτε για project cafe στο πόδι δεν θα υπάρχει ευρώ για δείγμα το επόμενο χρονικό διάστημα. Μετά από 3 -4 χρόνια βλέπουμε.
 
Δεν υπαρχει περιπτωση να ανακοινωθει 2η κονσολα οσο και αν το θελω-ουμε.

Τι το ανοιγετε το ρημαδι ενα μηνα πριν,εχουμε να διαβασουμε...
 
Ο Wally ελπίζει να διαβάσει διάφορα "γαλλικά" για το νέο Wii. Βέβαια ότι και να διαβάσουμε θα σαρώσει και πάλι. Εδώ και το υπάρχων να έβγαζε με HDMI θα γινόταν της κόλασης, τώρα θα κολλήσει;
 
pooky(1) είπε:
Ο Wally ελπίζει να διαβάσει διάφορα "γαλλικά" για το νέο Wii. Βέβαια ότι και να διαβάσουμε θα σαρώσει και πάλι. Εδώ και το υπάρχων να έβγαζε με HDMI θα γινόταν της κόλασης, τώρα θα κολλήσει;
Βασικά, δεν ξέρω καν αν μπορούμε να το χαρακτηρίζουμε ως "νέο Wii", αφού -από τις φήμες, τουλάχιστον- φαίνεται πως θα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό (όπως αντίστοιχα το Wii, δεν μπορούσες να το πεις "νέο GC").

//Ψιλο-offtopic ερώτηση: Έχει ταξιδέψει κανείς στις ΗΠΑ μετά την κατάργηση της βίζας για να μου περιγράψει τη διαδικασία; Καινούριο διαβατήριο έχω μαζί μου, αλλά το πρόβλημα είναι πως είμαι Αγγλία και δεν θα επιστρέψω Ελλάδα μέχρι να φύγω για LA, οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να τα κάνω όλα από εδώ...
 
Εμένα πάντως με έχει φάει η περιέργεια για το Project Φραπόγαλο, λέτε να είναι καμμιά κονσολάρα και να χάσουνε τη μπάλα η Sony και η MS ; Πολύ γέλιο θα έχει, να κάνει και καμιά παρουσίαση με Mario FPS να πετάει μανιτάρια στον Bowser σε 1080p, 3d και δέν συμμαζέυεται, ενώ η Sony θα ξεκινάει το conference με το ταιριαστό "Please Forgive Me" του Bryan Adams, και η MS θα ανακοινώνει άλλο ένα περιφερειακό για την 150ετη κονσόλα της.
 
Βασικά, δεν ξέρω καν αν μπορούμε να το χαρακτηρίζουμε ως "νέο Wii", αφού -από τις φήμες, τουλάχιστον- φαίνεται πως θα είναι κάτι εντελώς διαφορετικό (όπως αντίστοιχα το Wii, δεν μπορούσες να το πεις "νέο GC"). 


//Ψιλο-offtopic ερώτηση: Έχει ταξιδέψει κανείς στις ΗΠΑ μετά την κατάργηση της βίζας για να μου περιγράψει τη διαδικασία; Καινούριο διαβατήριο έχω μαζί μου, αλλά το πρόβλημα είναι πως είμαι Αγγλία και δεν θα επιστρέψω Ελλάδα μέχρι να φύγω για LA, οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να τα κάνω όλα από εδώ...

Πολυ ωραιο που θα πας,να μας τραβηξεις και μια αποκλειστικη φωτο ,μια μονο ,να την κρεμασουμε με καμαρι στο πρωτο ποστ!
 
Other_Reality είπε:
Εμένα πάντως με έχει φάει η περιέργεια για το Project Φραπόγαλο, λέτε να είναι καμμιά κονσολάρα και να χάσουνε τη μπάλα η Sony και η MS ;
Με ψιλοχάλασαν πάντως οι φήμες ότι η νέα κονσόλα δεν θα έχει σκληρό δίσκο, αλλά μόνο flash memory χωρητικότητας μόλις 8GB.

Τεσπά, εκεί θα είμαστε (άλλοι μεταφορικά, άλλοι κυριολεκτικά... -αποτυχημένη προσπάθεια #1315 να σας κάνω να ζηλέψετε... :p -) να τα δούμε όλα...

//Πέρα από την πλάκα, την απορία για την κατάργηση της βίζας πραγματικά την έχω...
 
Γιατι, το οτι θα εχει νεο proprietary disc format 25GB δεν σε χαλαει? :)
 
Εντάξει Νότη, το καταλάβαμε, θα πάς στο Λός Άντζελες, στην Ε3, Lakers όμως δέν θα δείς στο Staples Center, ξέρεις εκείνο το γηπεδάκι, γιατί πάς αργά... :)
 
Wally είπε:
Γιατι, το οτι θα εχει νεο proprietary disc format 25GB δεν σε χαλαει? :)
Γιατί, περίμενες Blu-Ray; :p

Για το σκληρό δίσκο, η πλάκα είναι πως θα το ρίξουν στο ότι έχουν φτηνύνει οι SD κάρτες, άρα είναι "περιττό" έξοδο... :p

Other_Reality είπε:
Εντάξει Νότη, το καταλάβαμε, θα πάς στο Λός Άντζελες, στην Ε3, Lakers όμως δέν θα δείς στο Staples Center, ξέρεις εκείνο το γηπεδάκι, γιατί πάς αργά... :)
Κοίτα, αν πάνε τελικούς, εκεί θα είμαι εκείνες τις μέρες (εννοείται πως θα πάω 3-4 μέρες νωρίτερα για τουρισμό... δεν πας κάθε μέρα LA...) και το Staples Center είναι κολλητά στο Convention Center που λαμβάνει χώρα η E3. Βέβαια, για να βρω εισιτήριο θα πρέπει να πουλήσω ένα χέρι, ένα πόδι και τρία νεφρά, αλλά για αυτό μάλλον θα φροντίσει ο Kobe, ο οποίος δεν τραβάει και βλέπω να αποκλείονται από τώρα οι Lakers ώστε να μείνω απερισπαστος στο καθήκον μου ως τουρίστας και "δημοσιογράφος"... Τουλάχιστον φεύγω αύριο για Βαρκελώνη να δω Final-4 Ευρωλίγκας (αρχίζω να πιστεύω ότι γίνομαι πράγματι πολύ εριστικός...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Olorin είπε:
(όπως αντίστοιχα το Wii, δεν μπορούσες να το πεις "νέο GC").
Πολύ σωστά. Δεν ήταν νέο GC, ήταν ελαφρώς αναβαθμισμένο GC.

Olorin είπε:
Γιατί, περίμενες Blu-Ray; :p
Για το σκληρό δίσκο, η πλάκα είναι πως θα το ρίξουν στο ότι έχουν φτηνύνει οι SD κάρτες, άρα είναι "περιττό" έξοδο... :p
Εννοείται ότι ο δίσκος παρόλο που δεν υπάρχει θα είναι ενσωματωμένος στην τιμή που θα διαθέσει την νέα της κονσόλα.

Όπως στο Wii που κόστιζε 50 ευρώ κατασκευή (και αν...) και στο χρέωνε 250.

Και φυσικά θα βγάλει και έναν πανάκριβο δίσκο σαν πρόσθετο αξεσουάρ για να μαδήσει ακόμα περισσότερο τους ηλιθ.. εεε... τους οπαδούς της. Που θα τσακιστούν να τα πάρουν όλα αυτά για να παίξουν το νέο Mario και Zelda. :p
 
αααχ κάτι τέτοια διαβάζω και χαίρομαι που την έκανα από admin
 
Ενω ολοι οι υπολοιποι ρε συ Βασιλη - οχι οι ηλιθιοι, οι αλλοι οι εξυπνοι - θα παρακαλανε να βγει κανα νεο sonic στο νεο Wii ?

Ειναι αν μη τι αλλο, γλαφυρο να διαβαζει κανεις σχολια απο fanboys ανυπαρκτης εταιρειας, ακομα και αν ειναι ηλιθιος.

@Shock, για τον ιδιο λογο, λυπαμαι που ασχολουμαι ακομα.
 
Olorin είπε:
//Ψιλο-offtopic ερώτηση: Έχει ταξιδέψει κανείς στις ΗΠΑ μετά την κατάργηση της βίζας για να μου περιγράψει τη διαδικασία; Καινούριο διαβατήριο έχω μαζί μου, αλλά το πρόβλημα είναι πως είμαι Αγγλία και δεν θα επιστρέψω Ελλάδα μέχρι να φύγω για LA, οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να τα κάνω όλα από εδώ...
Επικοινώνησε με mail με την αμερικάνικη πρεσβεία,θα σου στηλουν ενα χαρτι ηλεκτρονικά,θα το εκτυπώσεις , θα το προσκομίσεις στο αεροδρόμιο οταν θα φευγεις και με αυτο μπορείς να πας στις ΗΠΑ.
 
Πίσω
Μπλουζα