[El Greco] Κάστρα και Πολιορκητές

Γεια χαρα σε ολους

Θελω να σας κανω μια ερωτηση για τις οδηγιες

Στο κουτι μεσα υπηρχαν 2 οδηγιες?

-Μια οδηγια ασπρομαυρη που ειχε και τα expansions (πχ κυκλωπας) ?

-Μια οδηγια εγχρωμη σε βιβλιαρακι?

Οσον αφορα τις εγχρωμες οδηγιες ποσες σελιδες ηταν?

Ευχαριστω παιδες
 
king78 είπε:
Γεια χαρα σε ολους
Θελω να σας κανω μια ερωτηση για τις οδηγιες

Στο κουτι μεσα υπηρχαν 2 οδηγιες?

-Μια οδηγια ασπρομαυρη που ειχε και τα expansions (πχ κυκλωπας) ?

-Μια οδηγια εγχρωμη σε βιβλιαρακι?

Οσον αφορα τις εγχρωμες οδηγιες ποσες σελιδες ηταν?

Ευχαριστω παιδες
Aπό ότι θυμάμαι είχε μόνο το βιβλιαράκι με τις οδηγίες. Δυστυχώς το βιβλιαράκι, τα 2 ταμπλό και το κάτω μέρος του κουτιού πήραν υγρασία και τα πέταξα πριν μερικά χρόνια και για αυτό δεν μπορώ να είμαι και 100% σίγουρος, αν υπήρχε και ασπρόμαυρο φυλλάδιο και το πέταξα και αυτό
 
Τα απομεινάρια των δικών μου :precry2:ή αλλιώς το πως η φράση "Τα έλιωσα στο παιχνίδι" αποκτά κυριολεκτική έννοια !!!

 


Βάρβαροι



P1050530.jpg

 


Βίκινγκς



P1050531.jpg

 

 


Βολίδες με ανακατεμένα αυτοκόλλητα, σπασμένοι καταπέλτες & βαλλίστρες από τα 2πλά & 3πλά λάστιχα, ότι έμεινε από την Ασπίδα της Μάχης, διαλυμένα τουβλάκια & το αποκορύφωμα κομμένα & λιωμένα ανθρωπάκια για να παριστάνουν τις απώλειες στην μάχη. Τα βλέπω & μου έρχεται να βάλω τα κλάματα !!!



:cry: :cry: :cry:

 


Ο Δούρειος Ίππος & ο Δράκος αγνοούνται, ευτυχώς έχει σωθεί ο Μινώταυρος (θα τον φέρω στην επόμενη επιδρομή στο πατρικό μου).



Ευτυχώς βρήκα κάποιες Αγγλικές Εκδώσεις ακριβώς ίδιες & κάπως θα τα συμμαζέψω.



 
Mandrax-7 είπε:
Βολίδες με ανακατεμένα αυτοκόλλητα, σπασμένοι καταπέλτες & βαλλίστρες από τα 2πλά & 3πλά λάστιχα, ότι έμεινε από την Ασπίδα της Μάχης, διαλυμένα τουβλάκια & το αποκορύφωμα κομμένα & λιωμένα ανθρωπάκια για να παριστάνουν τις απώλειες στην μάχη. Τα βλέπω & μου έρχεται να βάλω τα κλάματα !!!
:cry: :cry: :cry:
Τα ευχαριστηθηκες και εκει ειναι το νοημα.... :)
 
To ρετρο αν δεν ειναι used δεν εχει αξια,μια χαρα.
 
Aardvark είπε:
To ρετρο αν δεν ειναι used δεν εχει αξια,μια χαρα.
Το "Used" είναι λίγο για να περιγράψει την κατάσταση τους το Abused θα έλεγα ότι είναι πιο ακριβές


:biglaugh::animeek:
 
οχι παιδια,δεν ειναι ετσι..

το ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ρετρο ειναι το κατι αλλο..

λες και σου χαρισαν ολο τον κοσμο στα χερια σου..

απιστευτη χαρα!
 
aims είπε:
οχι παιδια,δεν ειναι ετσι..το ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΟ ρετρο ειναι το κατι αλλο..

λες και σου χαρισαν ολο τον κοσμο στα χερια σου..

απιστευτη χαρα!
Mόνο που οι περισσότεροι δεν τον ΞΕΣΦΡΑΓΙΖΟΥΝ λόγω συλλεκτικότητας και έτσι χάνει την αξία του ως προς το συναισθηματικό κομμάτι...

Πως λοιπόν να σου χαρίσουν όλο τον κόσμο, με ένα παιχνίδι που δεν μπορείς να αγγίξεις.

used και πάλι used

Και προσωπικά τα κομμάτια από την παιδική μου ηλικία δεν τα προσθέτω με τα κομμάτια που αγοράζω για να συμπληρώσω τα χαμένα.

Ιδιοτροπίες....
 
Παρακαλω να μην αρχισουμε συζητηση,για σφραγισμενα,ασφραγιστα,συλλεκτες και λοιπα.

Ας παραμεινουμε on topic με το θεμα μας,κριμα ειναι να το χαλασουμε! :)
 
Kαλησπέρα σε όλη την ομάδα! Μόλις ξεκίνησα να μαζεύω από την αρχή όλη τη σειρά "κάστρα και πολιορκητές".[edit] εκτός κανονισμών [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενας τυπακος,εχει στησει την Μεγαλη Πολιορκια και βγαζει το αχτι του....του δινει και καταλαβαινει!!! :D


Crossbows and Catapults


 
Φαντάζεσαι Σταύρο οι βολές να έκαναν τέτοιο θόρυβο;; Το ημερολόγιο θα είχε κολλήσει στο 1985 και εμείς θα ήμασταν εκεί και ακόμη θα ρίχναμε!!
 
Οντως ο ατιμος εχει κανει φοβερη δουλεια....βολες και ηχος,εχουν συγχρονιστει αψογα!!! :worship:
 
Omenforever είπε:
Έχουμε καμιά ιδέα για το ποιος ήταν ο καλλιτέχνης του απίστευτου artwork που είχαν και τα ελληνικά κουτιά;...
Προσπάθησα να απαθανατίσω την υπογραφή του:

Προβολή συνημμένου 116195
Ετεροχρονισμενη απάντηση, αλλά επειδή η υπογραφη κάτι μου θυμιζε και το εψαξα.

Ο καλλιτεχνης ειναι ο Ken Kelly, γνωστος και για τα εξωφυλλα των Manowar.
 
Cool ,δεν θα περιμενα αλλο συγκροτημα σε αυτο το παιχνιδι!
 
Μετά από αρκετό καιρό αναζήτησης, κατάφερα να αναβιώσω σε ποσοστό 90% τα περιεχόμενα της Μικρής Πολιορκίας (μου λείπει 1 καταπέλτης & μερικές βολίδες για να συμπληρώσω των αριθμό των 20 που απαιτούνται) & τώρα είμαι έτοιμος να μυήσω την 5χρόνη κόρη μου σε ένα από τα πιο αγαπημένα παιχνίδια των παιδικών χρόνων του μπαμπά.

P1050657.JPGP1050658.JPGP1050659.JPG

Για αρχή θα μοιραζόμαστε τον 1 και μοναδικό καταπέλτη αλλά δεν πειράζει.

 

Έχω επιπλέον τον Μινώταυρο & την Ασπίδα της Μάχης οπότε μια χαρά θα παίζουμε !!!!

 

Υ.Γ: Μήπως έχει κάποιος τις οδηγίες σε ηλεκτρονική μορφή; Να είναι όσο το δυνατό καλύτερη ανάλυση για να εκτυπώνονται.

Αν τις έχει κάποιος ας τις ανεβάσει σε 1 link
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Loskitron είπε:
Ετεροχρονισμενη απάντηση, αλλά επειδή η υπογραφη κάτι μου θυμιζε και το εψαξα.

Ο καλλιτεχνης ειναι ο Ken Kelly, γνωστος και για τα εξωφυλλα των Manowar.

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!
 
Eβλεπα αγγελιες σε γνωστα vintage παιχνιδομαγαζα του fb..

200 ευρω+ για σετ σε αξιοπρεπη κατασταση..

ξεφυγε το πραγμα!
 
Χμ... Το συγκεκριμένο είναι το Holy Grail των επιτραπεζιων...

Οι πωλητές το ξέρουν αυτό και βαράνε στο ψαχνό...
 
Πίσω
Μπλουζα