[El Greco] Παπαγαλίτσα

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Η παπαγαλίτσα, είναι μια κούκλα με μικροφωνάκι, που πατώντας ένα κουμπάκι στο σώμα της (μια καρδούλα στο στήθος της) μαγνητοφωνεί αυτά που λες και τα επαναλαμβάνει. Περίπου 10 φορές γίνεται αυτό, μετά σβήνει και πρέπει να ξαναπατήσεις το κουμπί για να αρχίσει και πάλι. Αυτά που καταγράφει και επαναλαμβάνει δεν αποθηκεύονται κάπου. Απλά τα επαναλαμβάνει και μετά... χάνονται! Το αγαπημένο παιχνίδι της μικρής μου, έχει πολλή πλάκα!! :D

picture.php
 
Aααααααααα πολύ όμορφη και η δικιά σου παπαγαλίτσα mytinyworld! Στη δικιά μου όταν κάνει την εγγραφή, ανάβει ένα κόκκινο φωτάκι στο στόμα της.

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=15453
 
abbey είπε:
Aααααααααα πολύ όμορφη και η δικιά σου παπαγαλίτσα mytinyworld! Στη δικιά μου όταν κάνει την εγγραφή, ανάβει ένα κόκκινο φωτάκι στο στόμα της.http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?t=15453
Σ'ευχαριστώ abbey! Ναι, ξέχασα να το αναφέρω, όσο λειτουργεί το σύστημα ηχογράφησης ανάβει ένα κόκκινο λαμπάκι στο στόμα! :cool:
 
Χαχαχαχαχ με έκανες και γέλασα ΜΥΤΙΝΥ..!! Μα στο στόμα βρήκαν να βάλουν το λαμπάκι?? χαχαχαχ Αχ αυτη η El Greco...!!!! :D
 
Πολυ πλακα!!!! :D

Εμ δεν λετε που δεν το κρεμασαν το κοκκινο λαμπακι εξω απο το κουτι της Παπαγαλιτσας να εχουμε αλλα... 8)

Βασικα αφου η Παπαγαλιτσα "ξαναλεει τα μικρα σου μυστικα" γιατι δεν γραφανε κατευθειαν στο κουτι της "Αμα πεις στην Παπαγαλιτσα τα μικρα σου μυστικα ειναι σαν να τα εβγαλες στην εφημεριδα"? :eek:

:D
 
Το φαντάζεσαι να γινόταν αυτό ;)

H γιαγιάδες μας θα έχαναν την δουλεία τους, αυτό που έλεγαν τα νέα από πρώτο χέρι χωρίς περιορισμους στον χρόνο εγγραφής χαχαχαχαχα

Να είσαι καλά Αναστασία με έκανες και γέλασα πάλι!!!! :thanx2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρηκα ενα μαγαζι στην Αθηνα που πουλαει αυτη την κουκλα, οποιος την θελει ας μου στειλει p.m να του πω που ειναι.
 
ωραίο εύρημα...τελικά ούτε σε μια κούκλα δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη!
 
Πίσω
Μπλουζα