[El Greco] Σας θυμίζει τίποτα;

Ethaniel

RetroActive
Joined
17 Ιουν 2008
Μηνύματα
475
Αντιδράσεις
16
Ψαχουλευοντας το κινητο μου σημερα, βρηκα μια φωτογραφια που ειχα τραβηξει.

Η εικονα τραβηχτηκε πριν 1 χρονο περιπου στο Ιλιον Αττικης.

Πλεον το φορτηγο δεν υπαρχει. Ξαναπηγα προσφατα λογω δουλειας και ελειπε...

attachment.php


attachment.php
 
δεν το πιστεω οτι βρεθηκε και φορτηγο της el greco:cheers: :cheers: :cheers:

ο μακισιμος θα χαρει παρα πολυ οταν το δει!!!!!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: για τις σπανιοτατες αυτες φωτογραφιες
 
Σαν παιχνιδι του Γκριτσινο ειναι!
 
Και να ηταν λεει φορτωμενο με παιχνιδια ολα αυτα τα χρονια παρατημενο........
 
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 


ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑΑΑΑΑ.....!!!!! ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΨΩ...!! ΜΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ...!!


 


ΔΕΝ ΜΕΤΑΔΙΔΩ ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...............
:eek: o_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_Oo_O
 
Πόσους Κυρίαρχους του Σύμπαντος θα είχε μεταφέρει άραγε αυτό... :wub:

Makisime ψήνεσαι να στο κάνω die-cast μινιατούρα; Σπουδάζω product design, άνετα στο φτιάχνω και μπαίνει και στο portfolio μου :p
 
Dr slump θα το ήθελα έτσι ολόκληρο όπως ειναι να το οδηγώ αν γίνεται παρακαλώ..!! χαχαχ :) :D Σ ευχαριστω πάντως για την ευγενική σου διάθεση προσφοράς..!!

Παιδια για λίγα λεπτά είχα μεινει αποσβωλομενος, ειλικρινα εάν με βλέπατε θα γελούσατε τόσο πολύ..!! Φανταστειτε με να ανοιγω να δω το θρεντ αυτο, να βλέπω την φωτοιγραφια και να ειμαι για καπου 2 λεπτά ακινητος, χαμένος, με το στόμα ανοιχτό και να προσπαθω να συντονισω την σκέψη μου του τί κοιτάζω ακριβώς..!! Αυτό θα πει έρωτας,,,..με την el greco..!! Xάνεται η σκεψη μου στο άπειρο..!!

Και κάπου μέσα από το άπειρο...σστέλνω χιλιάδες ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στο μέλος ETHANIEL...!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :award: :award: :award: :award: :award: :award: :beer: :beer: :beer: :cheers: :cheers:
 
εισαι θεοοοοοοοοοοοος ............
 
Περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα να κλαις. @ Aarvark συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :D
 
Ισως η φωτογραφια της χρονιας... :)
 
Ethaniel, σε ευχαριστούμε για τη φωτογραφία και τις γλυκές μνήμες που μας ξύπνησες...
 
Wally είπε:
Ισως η φωτογραφια της χρονιας... :)
ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ..!!!!!! Και μονο που σκεπτομαι οτι καποτε αυτό το συγκεκριμενο φορτηγό πήγαινε στο εργοστασιο της Ελ Γκρεκο και μετα διανομη σε ολα τα παιχνιδάδικα της εποχής....τι να πω...!!! Πραγματικα, πόσες bibi-bo, φασουλέτους, παταπούφες, κάστρα και πολιορκητές, σπιρτούληδες,στρουμφοτηλέφωνα, Κιττ, τερατομάχους, κυριαρχοθυς του σύμπαντος, και πόσα άλλα, έχει κουβαλήσει αυτο το φορτηγό....!!
 
Λίγο η (φοβερή) φωτογραφία του Ethaniel, λίγο ο ενθουσιασμός και η (τρομερή) περιγραφή του makisimou, με κάνατε και έσκασα ένα ΜΕΓΑΛΟ χαμόγελο. :)
 
Dartacan είπε:
Λίγο η (φοβερή) φωτογραφία του Ethaniel, λίγο ο ενθουσιασμός και η (τρομερή) περιγραφή του makisimou, με κάνατε και έσκασα ένα ΜΕΓΑΛΟ χαμόγελο. :)
Η αλήθεια είναι ότι συνδυαστικά και ειδικά με το τελευταίο ποστ του Μακίσιμου:

Και μονο που σκεπτομαι οτι καποτε αυτό το συγκεκριμενο φορτηγό πήγαινε στο εργοστασιο της Ελ Γκρεκο και μετα διανομη σε ολα τα παιχνιδάδικα της εποχής....τι να πω...!!! Πραγματικα, πόσες bibi-bo, φασουλέτους, παταπούφες, κάστρα και πολιορκητές, σπιρτούληδες,στρουμφοτηλέφωνα, Κιττ, τερατομάχους, κυριαρχοθυς του σύμπαντος, και πόσα άλλα, έχει κουβαλήσει αυτο το φορτηγό....!!
πήγα πίσω στο χρόνο, για μερικά λεπτά, αναπολώντας με τα μάτια της φαντασίας μου τα παιχνίδια να "κατεβαίνουν" από το φορτηγό! :)

Όμορφο συναίσθημα - awesome pic! ;)
 
Τι λετε για μια εισβολη στον οδδυ?
 
ΟΔΔΥ = Οργανισμός Διαχείρισης Δημοσίου Υλικού. Εκεί πάνε τα κατασχεμένα αυτοκίνητα. Το συγκεκριμένο μάλλον πήγε για παλιοσίδερα.

Τι κρίμα πάντως που χάθηκε τέτοια ιστορική εταιρία. Ήταν βλέπετε της μόδας Ελληνικές επιχειρήσεις να πωλούνται σε πολυεθνίκες και να χάνουν τη πρωτοπορία και την αυθεντικότητα τους...
 
Αν ήξερα πως ήταν γεμάτο το φορτηγό τότε για πρώτη φορά στη ζωή μου θα γινόμουν κλέφτης!! Να μην πω ληστής καλύτερα!!!! :eek: o_O
 
Πραγματικά μουσειακό κομμάτι το φορτηγό της El Greco. Ελπίζω να μην κατέληξε σε καμιά μάντρα παλιοσίδερα.
 
:bow:

Πώς σώθηκε μέχρι αυτή την εποχή! Εγω θα το άνοιγα μηπως έχει ξεμείνει κανένα παιχνίδι στην καρότσα! :cool:
 
Πίσω
Μπλουζα