[El Greco] Τα Σουζάκια Με Τη Δραχμή

gero_dinos

RetroN00b
Joined
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
12
Αντιδράσεις
3
είναι απιστευτο πως γίνεται τεράστιος ο κόσμος ενος παιδιού, με ενα τοσο δα μικρο παιχνιδάκι. - ΑΘΑΝΑΤΕΣ ΕΠΟΧΕΣ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλώς ήρθες gero_dinos στο φλορουμ..Θυμάμαι είχα αγοράσει ένα σουζάκι..ήταν μαύρο F1..Πλάκα είχε μπράβο που το θυμήθηκες!!!!
 
Βρε παιδιά, πώς δούλευαν αυτά;

Τα έβλεπα για χρόνια στα οπισθόφυλλα ή εσώφυλλα του Μίκυ Μάους και τα ζήλευα!
 
Έβαζες το κέρμα και σηκωνόταν σούζα και έτρεχε ή άλλο έκοβε σβούρες αν θυμάμαι καλά. Γιώργο και εγώ νομίζω το μαύρο F1 είχα φίλε! Ωρε που τα θυμηθήκατε;
 
Τίποτα το ιδιαίτερο..το τραβούσες νομίζω προς τα πίσω και το άφηνες!!!
 
Κι εγω το Φ1 ειχα (λεγοταν "ο Σουπερ Σουζας")... απο οτι φαινεται δεν ημουν ο μονος που τον προτιμησε :)
 
gero_dinos είπε:
είναι απιστευτο πως γίνεται τεράστιος ο κόσμος ενος παιδιού, με ενα τοσο δα μικρο παιχνιδάκι. - ΑΘΑΝΑΤΕΣ ΕΠΟΧΕΣ.
spit_image.php
spit_image.php


Καλύτερα έτσι.... ;)
 
ενδιαφέρον αν και δεν το έχω ξανακούσει!
 
λοιπον απο τα σουζακια θυμαμαι τα εξης σουπερ μοντελα:

σουπερ σουζας

σουζιτσα

χοντρο σουζας

μπετο σουζαρα

το σουζο φορτηγακι

και το σουζακι πυροσβευστη

οποιος θυμαται και κανα αλλο ας το αναφερει...
 
Ορίστε όλα τα ονόματα από τα ΣΟΥΖΑΚΙΑ , όπως αναφέρονταν στην πίσω πλευρά της συσκευασίας τους...!!!! Επιπλέον και μια μεγενθυμένη από τον τρομερό ΜΠΕΤΟ ΣΟΥΖΑΡΑ..!

fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σουζάκια.... έχουν περάσει από τα χέρια όλων μας.... :) :)
 
Σουζάκιαααααααααααα...!!!! Καλά βρήκα και δραχμές που είχα και τα καταευχαριστήθηκα..!!!

fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σουζάκι Πυροσβέστης :D

fetch


(η φωτογραφία είναι από την προσωπική συλλογή του Μακισιμου)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ποιά εταιρία τα έφτιαχνε ;
 
καλα δεν ξερω για τι να πρωτομελαγχολισω.για τα σουζακια η για την δραχμη που ειναι στο εξωφυλλο;χαχαχ
 
Kαι τα 6 Σουζάκια της συλλογής ..

Aυτά είναι και τα 6 σουζάκια που ειχε βγάλει η Ελ Γκρεκο, σε παραλλαγές χρωμάτων..!! Ειχαν και ονόματα..!!

Από τα αριστερά προς τα δεξιά, έχουμε λοιπόν με την σειρά.... :

-Σουζίτσα

-Σούπερ Σούζας

-Μπετό-Σουζάρα

-Xoντρο Σούζας

-Σουζοφορτηγάκι

-Σουζάκι-Πυροσβέστης

fetch


Το ξανασκέφτηκα...!!! Αυτα τα Σουζάκια που δουλεύουν με την...δραχμή...ίσως σύντομα ξαναγίνουν μόδα..!! Ποιος ξέρει..μπορεί να ξαναδουλέψουν γρήγορα και πάλι με τις...δραχμούλες..!! :p ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μακισιμε τα σουζακια τα εβγαζε ο τακαρα με την ονομασια penny racer.το βρηκα προσφατα....
 
μακισιμε τα σουζακια τα εβγαζε ο τακαρα με την ονομασια penny racer.το βρηκα προσφατα....

λειπει ο τυροσουζας.... :p :p:) ;) ;) ;) :D
 
Πω πω μιλάμε μας έβαλες τα γυαλιά timehunter και σ ευχαριστω γι αυτην την πληροφορία..!!!! Βάζοντας στο youtube την ονομασία που μου έδωσες βρήκα και την διαφημιση..!!!

Takara - Penny Racers



Τα ξένα, ήταν πιο εντυπωσιακά..!! Παρ όλα αυτά, παρατηρησα οτι η Ελ Γκρεκο δνε τα αντέγραψε κι εντελώς , έτσι?? Μοιάζουν αρκετά αλλά σίγουρα δνε ειναι ίδια..!!

Τωρα ίσως και να μ έπιασε μια στενοχωρια, γιατι νομιζα οτι αυτο το παιχνιδι, επειδη τόσα χρονια δεν το ειχα ξαναδει από άλλη εταιρία, ότι ήταν έμπευση τηςEl Greco..!!! Αμ δε...!!!!

Τώρα μας μένει να σοκαριστούμε κι απο τηνν bibi-boo_O , βλέποντας την κι από άλλη εταιρία..!!! :eek: o_O:mad: :shake:

ΥΓ. Μήπως εννοείς τον τυροσουζάρα??? Α χαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα