El greco (τι άλλο; ) babies

krios

RetroNuts!
Joined
21 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.801
Αντιδράσεις
410
E λοιπόν, είδα αυτή την κούκλα σε μια φίλη μου. Λέγεται ελ γκρέκο μπέιμπι, δεν είναι συλλεκτική φαντάζομαι αλλά για δείτε, με ποιά κούκλα μοιάζει; Για να βοηθήσω κάντε ένα πείραμα: αφαιρέστε τα φρύδια και :eek:

Περιμένω απαντήσεις!!!!!! :D Εννοείται ότι μιλάμε για το πρόσωπο μόνο ;)

picture.php


picture.php


Αφιερώνεται στα κορίτσια του φόρουμ που ασχολούνται με τις κούκλες :flower:
 
El greco (τι άλλο; ) babies

Καλή μου φίλη krios σε ευχαριστούμε για τις όμορφες φωτογραφίες! :thanx2: Μοιάζει με τη

bibi-bo μας και την έχω κι εγώ με άλλο όμως σωματάκι! Η el greco είχε δυο τρία καλούπια και έβγαζε προσωπάκια από ότι κατάλαβα!
 
Μπράβο αγαπητή μου Rapunjel. Η εταιρία όντως έκανε αυτό που λες κι από ότι έχω καταλάβει κι εγώ από αυτά που έχω δει, άλλαζε το μέγεθος. :)
 
Άχου σαν τη Bibi-bo είναι αυτό το κουκλί!! Πανεμορφο! Πρέπει να είχα κι εγώ κανένα τέτοιο μικρή, κάτι μου θυμιζει... Σ' ευχαριστούμε που το μοιράζεσαι μαζί μας krios!!!!! :D

Όντως, Ραπουνζέλ μου, πρέπει να ήταν λίγα τα καλούπια, γι' αυτό και όλες οι κούκλες της El Greco μοιάζουν τόσο μεταξύ τους... ;)
 
Πλακααααα!!!! Δεν την ειχα υποψην μου. :eek: Η φρατζα της ειναι σουπερ! Πολυ 80s! Σε ευχαριστουμε Κριος μας!!! :)
 
Από όλα τα κουκλάκια που έχω δει , αυτό "bibi bo- φέρνει" περισσότερο από όλα. :D . Και το ντύσιμο του είναι η προσωποποίηση της δεκαετίας του 80.
 
Πολύ είχα ζηλέψει το κουκλάκι που μας είχει δείξει η Krios και αγόρασα και εγώ ένα. Είμαι πολύ χαρούμενη που το απόκτησα :hurrah: . Βέβαια χώρο δεν έχω και θα αρχίσω να τα βάζω πάνω στο κεφάλι μου σε λίγο. :cry: Το δικό μου είναι με κοτσιδάκια και δεν έχει φρύδια.

P5240143.jpg

P5240142.jpg

P5240141.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
με γεια το νεο σου αποκτημα σπιρτουλη!!!!!!!!!!

πολυ ομορφη η κουκλα αυτη,να τη χαιρεσαι :) πολυ ωραιες φωτογραφιες!!!!!!!!!!

την καρφιτσα αυτη με τα γυαλια,αν θυμαμαι καλα,υπηρχε περιπτωση να την πετυχουμε στα φακελακια της ψιλικοκο
 
Για τα σακουλάκια δεν το θυμάμαι,. Πάντως αυτή η καρφίτσα είναι σήμα κατατεθέν της δεκαετίας του 80. Την πουλούσαν θυμάμαι και σε ψιλικατζίδικα και η εταιρεία Ελ γκρέκο την έβαζε και στην happy party.
 
Πίσω
Μπλουζα