Emilio Butragueno Football

Να υποθέσω πως... ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ στο forum... είναι φανς της Μπαρτσελόνα... δεν δικαιολογείται διαφορετικά! Τόσες μέρες ποσταρισμένο και ούτε ένα τόσο δά σχολιάκι??? 8)
 
Xαχαχαχααχαχα...μην το παιρνεις προσωπικα.Ειναι ενα ωραιο review ενος φρικτου παιχνιδιου! :D
 
χαχααχχα...σωστός... απλά... δεν πρέπει να κάνουμε review μόνο τα ωραία παιχνίδια! έτσι δεν είναι???
 
Το ειχα παιξει και αυτο,ειχε μια ενδιαφερουσα οπτικη γωνια αλλα matchday 2 δεν ηταν. :D
 
μόνο το 2 players άξιζε στο Butragueno... διαφορετικά... άχρωμο(που λέει ο λόγος) αόσμο άγευστο... αν και δεν ξέρω γιατί... μάλλον είμαι μαζόχας, είχα φάει αρκετές ώρες μαζί του! Αν η Ocean είχε ασχοληθεί περισσότερο και είχε φτιάξει ένα αξιόλογο μενού, (προτάθλημα, κύπελο κτλ) θα ήταν πολύ καλύτερο! Αλλά με τα αν... δεν κάνουμε δουλειά...
 
σε στυλ tehkan δηλαδη με την δραση να φαινεται απο πανω μου φαινεται το καλυτερο ηταν το microprose soccer.το θυμαται κανεις? ηταν το πρωτο ποδοσφαιρακι με διαφορες καιρικες συνθηκες και οταν εβρεχε οι παικτες που εκαναν τα τακλιν γλυστρουσαν εξω απο το γηπεδο.
 
...το Μicroprose Soccer το θεωρώ απο τα καλύτερα ποδοσφαιράκια του commodore !! (δυστυχώς δεν το είχα παίξει σε amstrad)

Eξαιρετική για άλλη μία φορά η δουλειά της Sensible. :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Microprose το θυμάμαι! Μπορούσες να βάλεις και κάτι παλαβά φάλτσα στην μπάλα! Σχεδόν ημικύκλιο διέγραφε η τροχιά της!
 
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς αλλά εμένα μου άρεσε αυτό το ποδοσφαιράκι. Αν και δύσκολο σχετικά στο χειρισμό είχε πλάκα ενώ τα γραφικά του ήταν από τα καλύτερα σε ποδοσφαιρικό παιχνίδι.

Βέβαια ντρέπομαι που το γράφω αλλά η σχεδόν 6 χρόνια μικρότερη αδερφή μου με είχε ταπεινώσει σε αυτό το ποδοσφαιράκι. Είχε μάθει τα κόλπα το 7χρονο τότε και με είχε τσακίσει...όχι μόνο εμένα αλλά και τους φίλους μου.

Γενικά για μένα το matchday 2 ήταν πολύ καλό αλλά καλύτερο το Emlyn Hughes international soccer που έφτιαχνες και δικό σου πρωτάθλημα με αληθινούς παίκτες!
 
μέτριο ξε-μέτριο... έπρεπε να το ομορφήνω λίγο το review! δεν νομίζετε?
 
το 1ο ποδοσφαιρακι που επαιξα ποτε και θα συμφωνησω απολυτα με τον spyro s οτι ηταν αρκετα καλο και με ωραια χρωματα..θα παιχτει συντομα... :D
 
spyros_s είπε:
Γενικά για μένα το matchday 2 ήταν πολύ καλό αλλά καλύτερο το Emlyn Hughes international soccer που έφτιαχνες και δικό σου πρωτάθλημα με αληθινούς παίκτες!
Ο Σπύρος είπε μία μεγάλη αλήθεια...

Αν και προσωπικά αντιπαθώ τα ποδοσφαιράκια, παιχνίδια όπως το Emlyn Hughes τα βρίσκω λιγότερο αντιπαθή απο τον "ανταγωνισμό".

Ισως να φταίει το ότι έχω συνηθίσει (και προτιμώ) να βλέπω τους παίκτες απο το πλάι (σε στυλ International Soccer, Match Day, κλπ), παρά απο πάνω (Emilio Butrageno, Kick Off, Microprose Soccer, Tehkan World Cup, κ.ο.κ.).

Συγκεκριμένα πάντως το Emlyn Hughes, το θεωρώ ανώτερο του Microprose Soccer. :) (είτε μιλάμε για εκδόσεις Amstrad, είτε ακόμα και για Commodore !!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
καλο παιχνιδακι για την εποχη του :p
 
Εμενα μου άρεσε παντως το παιχνιδι αφού ήταν πρωτοποριακό στα 8bit λογω το bird-eye προοπτικης (αλα Kick off). Αλλά, matchday II και τιποτα άλλο στον CPC για μενα. Αργό αλλα καλό.
 
Πίσω
Μπλουζα