Error Code 11854

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
12
logo.gif


Αν και με λίγη μεγαλύτερη καθυστέρηση από όσο είχα υπολογίσει, έχω τη μεγάλη χαρά να σας ανακοινώσω και επισήμως πλέον το Error Code 11854!

Τα λόγια είναι περιττά...νομίζω η πρώτη ανακοίνωση που βγάλαμε μιλάει από μόνη της...


"Error Code" 13 - 15 Ιουνίου


 


To Error code 11854 είναι μια τριήμερη εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί στo Κ44 (Κωνσταντινουπόλεως 44) σε συνεργασία με το Synch festival.


 


Θα περιλαμβάνει μια εκτεταμένη έκθεση από vintage, ρετρό ηλεκτρονικούς υπολογιστές και πλατφόρμες videogames, έναν χώρο για gaming και ζωντανές μουσικές εκδηλώσεις που θα βασίζονται σε 8bit και 16bit ηλεκτρονικούς υπολογιστές. Αυτό το τριήμερο event αποτείει φόρο τιμής στην τεχνολογία των ηλεκτρονικών υπολογιστών, εξετάζοντας την ιστορία τους, τα γραφιστικά και τους ήχους τους.


 


Η έκθεση θα πραγματοποιηθεί με την υποστήριξη του φεστιβάλ Synch και των retromaniax.gr , amigahellas.gr και retromarket.gr.





Δείτε και το σχετικό λινκ

http://synch.gr/index.php?lang=2&cid=4

Περισσότερες λεπτομέρειες, αναλυτικό πρόγραμμα και λοιπά στοιχεία θα ανακοινωθούν τις προσεχείς ημέρες.
 
Κοίτα να δεις, πριν λίγα λεπτά μου το έστειλαν με email... δεν το είχα δει εδώ.

Μπορούμε να βοηθήσουμε;

Γραφιστικά; γουάτ; :D
 
Όσοι θέλουν να βοηθήσουν φυσικά είναι ευπρόσδεκτοι.

Αυτός άλλωστε είναι και ο σκοπός μας...να εμπλακούν όσο το δυνατόν περισσότερα άτομα και να δείξουμε όσο το δυνατόν περισσότερα πράγματα στον κόσμο.

Αργότερα σήμερα θα ποστάρω ένα ακόμα μήνυμα με περισσότερες πληροφορίες για το τι θα χρειαστούμε ώστε όσοι θέλουν να βοηθήσουν να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους.
 
Από 24 Μαρτίου έως 30 Απριλίου:

Τριήμερο εισιτήριο (Τεχνόπολις + Μουσείο Μπενάκη): 70 €

Από 1 Μαίου έως 12 Ιουνίου:

Τριήμερο εισιτήριο (Τεχνόπολις + Μουσείο Μπενάκη): 80 €

Ημερήσιο εισιτήριο (Τεχνόπολις): 40 €

Ημερήσιο εισιτήριο (Μουσείο Μπενάκη): 15 €

Στην είσοδο του φεστιβάλ:

Ημερήσιο εισιτήριο (Τεχνόπολις): 45 €

Ημερήσιο εισιτήριο (Μουσείο Μπενάκη): 20 €

Τα σημεία προπώλησης θα ανακοινωθούν σύντομα.

Αγοράστε τα εισιτήρια σας online εδώ

H είσοδος για τους χώρους K44, Yoga Bala και Bios θα είναι ελεύθερη.

Η τιμή εισιτηρίου για τον χώρο του Motel: : 20 €
 
AA+ είπε:
H είσοδος για τους χώρους K44θα είναι ελεύθερη.
Μα φυσικά...ο σκοπός δεν είναι να βγουν χρήματα για κάποιους...αλλά να φτιάξουμε τις συνθήκες για 3 υπέροχες μέρες, όπου όλοι θα έχουν την ευκαιρία να διασκεδάσουν.

Από τους πρώτους όρους που τέθηκαν στην αρχή της συζήτησης για τη διοργάνωση, ήταν ότι η είσοδος θα ήταν ελεύθερη στη δική μας εκδήλωση ;)
 
Είμαι μέσα για ότι βοήθεια θέλετε παιδιά !!!
 
.

.

grmsignxh2.gif


.

.

Να λοιπον που ηρθε η ωρα να φανει ο κοπος και το "ψωνιο" ολων μας σε μια πολυ μεγαλη ομαδα επισης ανησυχων ανθρωπων που θα περασουν το σ/κ στις 14/15 Ιουνιου απο την περιοχη του Κεραμεικου.

Το GRM μην ακολουθωντας την πολιτικη του "παρε κοσμε κλεψιτυπο υλικο" αλλα βαζοντας στερεες βασεις για τη δημιουργια ενος σταθερου retro δημιουργηματος θελει να βρεθει στο Error Code 11854 να γνωρισει και να γνωριστει με ανθρωπους να μιλησει αλλα και να ακουσει για ολα αυτα που μας μαζεψαν εδω και 2+ χρονια εδω μεσα.

Το διημερο (ή και τριημερο αν κατσει) εκεινο θα ειμαστε στο Κ44 , τα παιδια του AmigaHellas (παντα προθυμα για οτιδηποτε εχει να κανει με την Amiga) o Vag απο το Retromarket αλλα και ολοι εκεινοι που θα ανταποκριθουν τωρα σε οσα διαβασαν μερικα posts πιο πανω. Υπαρχει χωρος για ολους και διαθεση για οτιδηποτε σχετικο με το θεμα του Error Code.

Η διαθεση του Plink ειναι δηλωμενη - η ανταποκριση των ανθρωπων του Synch ειναι κατατεθημενη και η ανταποκριση μας μπορει (και πρεπει) να ειναι ολοκληρωτικη.

Βαλτε στο προγραμμα σας τις ημερομηνιες του Synch Festival για αρχη και τα υπολοιπα θα ερθουν μονα τους.

Η διαχειριστικη ομαδα του GRM

.

.
 
Μία ερώτηση: τί στο καλό δηλώνει το Error Code 11854? Ψάχνω και δεν βρίσκω...
 
Gryzor είπε:
Μία ερώτηση: τί στο καλό δηλώνει το Error Code 11854? Ψάχνω και δεν βρίσκω...
χαχαχαχα.....

Δεν φταίω εγώ για αυτό παιδιά.

Έγιναν μυθικές συζητήσεις για την προσέγγιση που πρέπει να ακολουθήσουμε στην προώθηση της διοργάνωσης.

Η λογική είναι να το δώσουμε στον κόσμο σαν κάτι προσιτό, με έναν τρόπο όσο το δυνατόν πιο ελκυστικό, ώστε να πετύχουμε την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη προσέλευση...κυρίως των ανθρώπων που δεν έχουν σχέση με το χώρο.

Κατά την αναζήτηση του ονόματος, καταλήξαμε και συμφωνήσαμε ότι το Error Code είναι κάτι που ακούγεται ωραία, και προκαλεί το ενδιαφέρον ακόμα και των ανθρώπων που βρίσκονται έξω από το χορό.

Το 11854...είναι ο ΤΚ της περιοχής :cool:
 
AA+ είπε:
Προφανός ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΤΗΣ... :D :sealed:
Μιλάμε για τους ανθρώπους που όχι προγραμματιστές δεν είναι...αλλά δεν ξέρουν καν ότι πριν τα pc υπήρχαν άλλα είδη υπολογιστών...!

Σε αυτούς ακούγεται ωραία...το τσέκαρα...χαχαχα
 
Error Code... καλύτερα να το ονομάζατε Segfault ;) .

compiler_complaint.png
 
Και σ'εμενα ωραία ακουγεται! Αρκει να μην ακουγεται απο τα προγραμματα μου ΛΟΛ. Πέρα τις πλάκας καλό όνομα είναι και "πιασάρικο". Περιμένουμε λεπτομέρειες και τα σχετικά όταν αυτά είναι διαθέσιμα... Ελπίζω να γεμίσουμε τις ρετρομπαταρίες μας μ'αυτή την έκθεση.. !
 
Του χρόνου να το πείτε Guru Meditation... :)
 
(λίγο ΟΤ): δεν θυμάμαι αν το διάβαζα στο βιβλίο για την άνοδο και την πτώση της Commodore ή κάπου αλλού, αλλά το Guru Meditation Error έχει ωραία ιστορία:

Όταν, στην πολύ αρχή της, η Commodore σχεδίασε ένα περιφερειακό/Joystick στο σχήμα board που χειριζόσουνα γέρνοντας αριστερά/δεξιά/μπρος/πίσω (συντ: QAOP), είχανε φτιάξει ένα εσωτερικό παιχνίδι στην εταιρία, το Zen Meditation. Σε αυτό προσπαθούσες να μείνεις τελείως ακίνητος για να μην ενεργοποιήσεις τους αισθητήρες του περιφερειακού. Ε, ώς εσωτερικό αστείο έμεινε στο λειτουργικό μέχρι που ένας ξενέρωτος executive αποφάσισε ότι δεν ήταν 'σοβαρό'...

...

Εγώ θα προτείνω το μακρύτερο και πονεμένο:

Drive A: Disc missing

Retry, Ignore or Cancel?
 
Gryzor είπε:
Ε, ώς εσωτερικό αστείο έμεινε στο λειτουργικό μέχρι που ένας ξενέρωτος executive αποφάσισε ότι δεν ήταν 'σοβαρό'...
Γιατί πότε το βγάλανε από το λειτουργικό?
 
A, δεν θυμάμαι σε ποια έκδοση, αλλά το έχω δει και με τα μάτια μου - από κάποια μετέπειτα Αμίγκα και ύστερα ήταν κάποιο συμβατικό μήνυμα λάθους.

Btw:

Joyboard.JPG


Guru_meditation.gif
 
:thumbup:

Πολύ καλό!!! Θα έλεγα να βοηθήσω....αλλά τι μπορώ να κάνω αφού είμαι 2 ώρες μακρυά από την αθήνα! :cry:
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα