Final Fight:Seventh Sons [Unreleased]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Αγαπημενο παιχνιδι της Capcom το Final Fight για οσους ζησανε τα Arcades με αφθονο ξυλο και γραφικα που για την εποχη τους γυριζανε κεφαλια.

 


jogos-cancelados_f_009.jpg


 


Eνα απο τα πισωγυρισματα της Capcom,την εποχη που ηθελε να κανει μεταβαση απο 2D σε 3D,ενα παιχνιδι που αν μη τι αλλο ειναι καλυτερο απο τον αντικαταστατη του,του παιχνιδιου που πηρε την θεση του ,του Final Fight Streetwise.



Cel shaded γραφικα και cartoonish backgrounds υποσχοταν αν μη τι αλλο ενα ευχαριστο γεματο fun παιχνιδι.



Κριμα που δεν το ειδαμε και ακομα πιο κριμα που το Streetwise που η εταιρια θεωρησε πιο κοντα στο πνευμα του Original βγηκε οπως βγηκε.



Αραγε θα τα παιξουμε ποτε ολοκληρωμενα ολα αυτα τα unreleased,ισως σε καμμια συλλογουλα!


 

 









http://capcom.wikia.com/wiki/Final_Fight_Seven_Sons
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eχοντας φαει χιλιαδες ωρες στο final fight στα ηλεκτρονικα ενα εχω να πω.Thanks god που δεν κυκλοφορησε αυτο το εκτρωμα.Και αν κυκλοφορουσε ποτε να κυκλοφορουσε με αλλο ονομα και οχι με το θρυλικο final fight.
 
Πολυ καλυτερο απο τον αντικαταστατη του Streetwise το οποιο εχω και εχω παιξει στο Xbox και ειναι κατιτις unplayable.


Το παρον δειχνει πολυ καλο!
 
Σαυτο συμφωνω.Φαινεται πολυ καλητερο απο το streetwisw και μιλαω για το gameplay τα γραφικα δεν με ενδιαφερουν.Παντως final fight δεν ειναι και γενικα κανενα remake δεν μπορει να σταθει στη συγκριση με το κλασικο arcade.Οπως εικα καλητερα να τα κυκλοφορουν με αλλον τιτλο παρα να τα χαντακωνουν ετσι μονο και μονο για να εκμεταλευτουν την εμπορικοτητα του ονοματος.
 
Βασιλη, απο κατι αλλα 3D reincarnations που εχω δει, αυτο ειναι αξιοπρεπες. Και φαντασου οτι τρεχει στο ταλαιπωρο PS2.
 
καλο ειναι αλλα , αλλα οταν ακους final fight σου ερχονται στο μυαλο τα κλασικα παιχνιδια στα arcades... Με χαλαει λιγο να λεω παω να παιξω final fight και να παιζω αυτο..
 
Ναι ειναι αυτη η #@$#@ η εξελιξη της τοτε εποχης και που συνεχιζεται μεχρι και σημερα που πρεπει σωνει και καλα να πας απο 2d σε 3d (streetwise) για να μην σε θεωρουσαν απαρχαιωμενο,σταματησαν να εξελισουν το 2d σε ακομα καλυτερο 2d γραφικως και gameplayικως.


Το συγκεκριμενο παντως δεν ειναι καθαρο 3D ,εχει 2d view με sprites 3D Και αυτο το φερνει πιο κοντα στο original.
 
Δυστυχώς πάντως, τα παραδοσιακά side-scrolling beat'em'ups, έχουν ξεχαστεί ! Τα 1 on 1 τύπου Mortal Kombat, SF και λοιπά μιά χαρά ζούν και βασιλεύουν και σήμερα, ίσως θα έπρεπε η Capcom να πάρει μιά πρωτοβουλία για κάτι καινούργιο. Η καμμιά Sega να μας δώσει ένα καινούργιο Streets Of Rage, κάτι τελοσπάντων ! Άν έβγαινε κάτι με γραφικά αντίστοιχα του Shank ας πούμε πιστέυω θα είχε μεγάλη επιτυχία.

Αυτό το 3d πράμα που πάνε πολλοί να περάσουν, δέν πιάνει κατα την γνώμη μου. Χρειάζεται να έχεις πολύ καλά και καθαρά γραφικά για να απολάυσεις ένα beat'em'up. Να βλέπεις καθαρά δηλαδή τους κάδους που σπάς, τα ματσακόνια που μαζεύεις, τις σωλήνες, τα καπάκια της ΕΥΔΑΠ κλπ :) Σύν φυσικά το gameplay, που θα πρέπει να έχει γρήγορο και απολαυστικό κλωτσομπουνίδι, χωρίς lags,bugs, collision glitches κλπ. Αυτό δείχνει λίγο αποτυχία, όπως αποτυχία μου "μυρίζει" και το επερχόμενο Double Dragon remake.

Το μόνο 3d που θυμάμαι να μου άρεσε ήταν στο PSX, το Fighting Force, ακριβώς γιατί είχε αυτό το feeling της αμεσότητας που ψιλολείπει απο τα 3d beat'em'ups.
 
Ενα Metal Slug κραταει ακομη!ευτυχως με κατι Wiiware,PSN και live υπαρχει η δυνατοτητα για προσπαθειες με μικροτερο budget που να θυμιζουν τα παλια αγαπημενα,το remake του NBA JAM το τελευταιο μου'ρχεται στο μυαλο..

Δυστυχώς πάντως, τα παραδοσιακά side-scrolling beat'em'ups, έχουν ξεχαστεί
 
Για να πω την αληθεια, προτιμω τις 2.5D/3D μεταφορες απο κατι δυσδιαστατες προσπαθειες με antialized θολα και ανευ φαντασιας σχεδιασμενα "sprites" που μοιαζουν με adobe flash...
 
Εμενα παντως σε αυτα τα παιχνιδια μου αρεσουν και με ωραια 2d / 3d να το πω γραφικα με λεπτομεριες (σαν New Super Mario Bros , Trine 2 τετοιο στυλ) , βεβαια και σε στυλ HD remake 2d δεν με χαλανε.

υγ. Remake NBA JAM ?? εννοεις αυτο που εχει βγει για WII , PS3 και τα λοιπα; το 3d ;

μας βλεπω να τρωνε σβησιμο τα ποστ για off topic.. :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
double post σβηστε το plz
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To ΝΒΑ JAM On Fire Edition και δεν νομιζω να ηταν 3D ,και να ηταν εδειχνε σουπερ.


Final Fight εχω το Final Fight CD για megadrive,το κλασσικο σε PS2 και Capcom Collection,το κλασσικο σε HD Remake που βγηκε προσφατα σε PS3 καθως και το Streetwise σε Xbox παιζει να ξεχασα και κατι!!
 
NBA JAM και 3D απλα δεν γεινεται.Σαν εκεινο το αισχος το NBA JAM Extreme που ειχαν βγαλει.
 
Aardvark είπε:
To ΝΒΑ JAM On Fire Edition και δεν νομιζω να ηταν 3D ,και να ηταν εδειχνε σουπερ.
Final Fight εχω το Final Fight CD για megadrive,το κλασσικο σε PS2 και Capcom Collection,το κλασσικο σε HD Remake που βγηκε προσφατα σε PS3 καθως και το Streetwise σε Xbox παιζει να ξεχασα και κατι!!
Το εχω αυτο το NBA JAM στο Wii πολυ καλο ειναι 3D γραφικα με 2D κλασικο Nba Jam gameplay πολυ γελιο ειδικα στο 2πλο.Βασιλη αν δεν το εχεις παιξει δες το αξιζει.
 
Πίσω
Μπλουζα