FINOS FILMS - Σειρά 3 - τα Μιούζικαλ

herc

RetroWannaBe
Joined
6 Ιαν 2013
Μηνύματα
39
Αντιδράσεις
4
Η τριτη σειρα της finos που κυκλοφορησε σε dvd το 2007 περιεχει 4 ταινιες. Ποια απο αυτες ειναι οι αγαπημενη σας? και ποια η λιγότερο αρεστή?

DVD #1: Οι θαλασσιές οι χάντρες (Λάσκαρη, Βουτσάς, Καραγιάννη)

DVD #2: Κορίτσια για φίλημα (Λάσκαρη, Βλαχοπούλου, Καραγιάννη)

DVD #3: Ραντεβού στον αέρα (Βλαχοπούλου, Βουτσάς, Καραγιάννη)

DVD #4: Μαριχουάνα στοπ (Λάσκαρη, Πάντζας, Εξαρχάκος)

DVD #5: Μερικοί το προτιμούν κρύο (Ηλιόπουλος, Λάσκαρη, Βλαχοπούλου)

DVD #6: Κάτι να καίει (Ηλιόπουλος, Βουτσάς, Βλαχοπούλου, Καραγιάννη)

DVD #7: Μια κυρία στα Μπουζούκια (Λάσκαρη, Βουτσάς, Καραγιάννη)

DVD #8: Γοργόνες και Μάγκες (Χρονοπούλου, Γεωργίτσης, Καραγιάννη)

Αγαπημενη μαλλον θα πω το Κορίτσια για φίλημα, ειναι και η πρωτη ταινια που πηρα απο την σειρα σαν χειροτερη Μαριχουανα στοπ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια κυρία στα μπουζούκια (..Βανζέλ Παπαντό, Βανζέλ όπως Βαν-Γκόγκ... :p )

Οι θαλασσιες οι χαντρες

Μερικοι το προτιμουν κρυο

Ραντεβού στον αερα

Κοριτσια για φιλημα

Κάτι να καιει

Δεν μου αρεσει το Μαριχουανα στοπ και το Γοργονες και Μάγκες γιατί δεν επαιζε ο Κώστας Βουτσας...ήταν φανερή η απουσία του...κατι έλειπε...
 
Μου αρέσει περισσότερο το Μερικοί το προτιμούν κρύο και οι Γοργόνες και μάγκες.
Όχι τόσο ευχάριστες για θέαση είναι το Μαριχουάνα Στοπ και το Μια κυρία στα μπουζούκια ( αν και έχουν τις καλές τους στιγμές και αυτά)
Όλες οι υπόλοιπες παρακολουθούνται με ευχάριστο τρόπο
 
Το καλύτερο και με άνετη διαφορά από τα άλλα είναι το "Οι θαλασσιές οι χάντρες".

Το χειρότερο από αυτά είναι το "Κάτι να καίει" και το "Μαριχουάνα στοπ" (Το "Μαριχουάνα στοπ" σώζεται από τον υποβιβασμό λόγω Ζωής φυσικά)
 
Λατρεύω "Γοργόνες και Μάγκες". Όλα τα μιούζικαλ μου αρέσουν, αλλά αυτό έχει νομίζω τα ωραιότερα τραγούδια. Επίσης, μου αρέσει πολύ το δέσιμο Χρονοπούλου-Κομνηνός. Εκείνο το πορτοκαλί της φόρεμα, πολύ μου αρέσει.
"Καμαρούλα μια σταλιά", "Τόσα καλοκαίρια", "Άνοιξε πέτρα", "Θα πιω απόψε το φεγγάρι", και το υπέροχο "Ο άντρας που θα παντρευτώ".

Χειρότερο δε μπορώ να πω. Βλέπω όλα τα μιούζικαλ πολύ ευχάριστα.
 
Έχω μια συμπάθεια στο "Ραντεβού στον αέρα" διότι είναι η παλιότερη ταινία που θυμάμαι να έχω δει όταν ήταν φρέσκια και μου είχε κάνει τόση εντύπωση (θα φταίει που είχε αεροπλάνα μέσα, με τα οποία είχα μανία μπόμπιρας, τότε που ήθελα να γίνω αεροπόρος. Μου πέρασε) που ποτέ δεν ξέχασα τον Βογιατζή να τραγουδάει το "Ένας ουρανός μ' αστέρια". Σε αντίθεση με άλλα μιούζικαλ αυτό δεν το είχα ξαναπετύχει στην τηλεόραση, δεν με πολυενδιέφεραν οι παλιές ταινίες τότε αλλά αυτό θα είχα καθήσει να το δω. Έτσι πριν λίγα χρόνια το ξαναείδα για πρώτη φορά. Μου φάνηκε αρκετά καλό, αν και η Χλόη Λιάσκου δεν έπειθε για άσχημη :)

Τα άλλα τα βάζω όλα στον ίδιο σωρό, βλέπονται ευχάριστα αλλά με μπόλικο fast forward. Εξαίρεση το Μαριχουάνα Στοπ που το έβαλα να το δω αλλά δεν το τελείωσα.
 
Μου φάνηκε αρκετά καλό, αν και η Χλόη Λιάσκου δεν έπειθε για άσχημη :)
Θυμήθηκα ένα άρθρο για τα κλισέ των ταινιών που έλεγε " Μια ηθοποιός δεν γίνεται άσχημη, αν πιάσει τα μαλλιά της κοτσίδα και φορέσει γυαλιά "...
 
Πίσω
Μπλουζα