Fright Night

Alucard

RetroMasteR
Joined
15 Αύγ 2006
Μηνύματα
1.314
Αντιδράσεις
480
full

full

full
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και εγώ είχα ενθουσιαστεί. αρχικά με το παιχνίδι.

Τόσο λόγω της "πόρωσής" μου με την ταινία, όσο και λόγω των μεγάλων sprites.

Αλλά δυστυχώς, το gameplay ήταν μάλλον υποδεέστερο των προσδοκιών μου και γρήγορα αποφάσισα να "βυθίσω τα δόντια μου" αλλού ...
 
Ωραιο Review:thumbup:

Eτσι ακριβως εγειναι και με μενα.Λογο της τρελας που ειχα με την ταινια οταν το πηρε φιλος μου στην amiga και με το ειπε ετρεξα αμεσως να τι δω αλλα μετα απο ελαχιστες ωρες παιχνιδιου μεχρι να το συνηθησω που το τερματισα κιολας σκυλοβαρεθηκα.Πολυ μουφα παιχνιδι,βαρετο μεχρι θανατου και συνεχεια κανουμε το ιδιο πραγμα να τριγυρναμε δηλαδη στα δωματια για να βρουμε τους ανθρωπους και αποφευγοντας τους ηλιθειους εχθρους και τα αντικειμενα που μας πετανε αλλα και τα πνευματα που κοβουν βολτες.Κριμα που το παιχνιδι δεν ειναι σε καμια περιπτωση ανταξειο της ταινιας.
 
Δεν το θυμάμαι και πολύ το παιχνίδι, θυμάμαι όμως την ταινία που είμαι μεγαλος φαν της :D . Ηλία ωραίος για ακόμα μια φορά!
 
Ήταν ένα από τα πρώτα παιχνίδια Amiga που απέκτησα και κατά συνέπεια το έπαιξα για ατέλειωτες ώρες. :)
 
Ο φίλτατος @telonio έκανε άλλη μια φορά το θαύμα του και δημιούργησε ένα πανέμορφο artwork για το review του Fright Night και το οποίο μπορείτε να δείτε πλέον στο αρχικό post. Ευχαριστώ και τον @AEON για την αντικατάσταση.
 
O @telonio θα πρέπει να λάβει τον τίτλο του επίτιμου DTP editor του Retromaniax. Well done!
 
Πίσω
Μπλουζα