Future War 198x (1982)

bbonik

RetroN00b
Joined
7 Σεπ 2007
Μηνύματα
28
Αντιδράσεις
5
Θυμάστε ένα anime στα μέσα της δεκαετίας του 80 που περιέγραφε τον 3ο παγκόσμιο πόλεμο? Στο τέλος ο κεντρικός ήρωας (wataru μου φαίνεται) θυσιάζεται για να σώσει τον πλανήτη, χρησιμοποιώντας το σύστημα 'star wars' (καμία σχέση με την ταινία, το αντιπυραυλικό σύστημα που ήθελε να υλοποιήσει ο R. Reagan). Πρόσφατα βρήκα το όνομά του: Future War 198x. Το θυμάστε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απότι φαίνεται μόλις παραβίασα 2 βασικούς κανόνες του φόρουμ :)
 
Χεχεχε δεν πειραζει... Τωρα τους ξερεις ;)

Καλως ηρθες και παλι στην παρεα μας :)
 
Kαλώς ήρθες φίλε bbonik...

Mια και διαπίστωσες ήδη την παράβαση κανόνων από μεριάς σου,διόρθωσε το post σου,σε παρακαλώ..
 
Anime movie ή OVA world war III [Future War 198x]

To σενάριο αφορούσε όσο είχα δει έναν επικείμενο τρίτο παγκόσμιο πόλεμο με τους ρώσους (ή σοβιετικούς) να έχουν κατασκευάσει έναν δορυφόρο ο οποίος μπορούσε να καταστρέψει άλλους δορυφόρους. Παίχθηκε από το Mega ένα πρωί (πρέπει να ήταν σάββατο γιατί έχω την αίσθηση ότι ήταν πριν ή μετα το Earth final conflict).
 
Πριν πόσα χρόνια μιλάμε;

Θυμάμαι πριν αρκετά χρόνια ένα πραγματικά ωραίο anime με παρόμοιο θέμα, το Future War 198X - αλλά δεν είμαι σίγουρος σε ποιό κανάλι το είχα πετύχει...
 
Ναι αυτό είναι... Thanks!

Τώρα για τα χρόνια... απο μια ηλικία και μετά είτε είναι 10 είτε 15 είτε 20 περίπου το ίδιο μοιάζει... είναι σκληρή η φύση με αυτό τον τρόπο, όταν είσαι μικρός βιάζεσαι να μεγαλώσεις και ο χρόνος περνάει αργά, μεγαλώνεις και απλά ξυπνάς μια μέρα και ψάχνεις το χρόνο που έχασες...

http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?p=128004

Next time use SEARCH!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mιλαμε πως το ανιμε αυτο ειναι υπερσπανιο πλεον για καποιο λογο. Εχω φαει την γη εδω και πολυ καιρο και περα απο τα trailer δεν παιζει τιποτα!
 
joe είπε:
Mιλαμε πως το ανιμε αυτο ειναι υπερσπανιο πλεον για καποιο λογο. Εχω φαει την γη εδω και πολυ καιρο και περα απο τα trailer δεν παιζει τιποτα!
Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε Tζο !!

Είναι δυσεύρετο "κομμάτι"...
 
Mε δακρυα συγκινησης βρηκα αυτη την ταινια με ελληνικη μεταγλωτιση σημερα μετα απο ερευνες χρονων. Την παρασκευη που ξεκινα η αδεια μου, θα καθισω σαν καλο παιδακι να την δω.
 
Πίσω
Μπλουζα