GameBoy Player για Gamecube

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.854
Ειμαι ευτυχης κατοχος του παρακατω expansion για το Cube και ετσι μπορω να ευχαριστιεμαι στην TV μου πλεον plattform games οπως

prince persia sands of time ,το tomb raider legend ,baldurs gate,doom 2 ,final fight one ,metal slug ,pitfall lost expedition, r-type 3 ,shanghai advance ,TAI-PAN (ναι το γνωστο απο τους 8bit) ,virtual kasparov, κορυφαια και τα 3 SIMS που εχουν βγει καλυτερα απο τα αντιστοιχα για τα pc(καμμια σχεση τα συνιστω ανεπιφυλακτα) και τελος οι συλλογες που εχουν βγει για τα games and watch lcd games.

Mε αυτο το expansion το Gamecube μεταμορφωνεται πραγματικα στην τελευταια απο γενεες και γενεες cartridge based Κονσολες.

Οτι πρεπει για ρετρολατρες που ζητανε παιχνιδια the old way!!!

Το 2D ζει
tinysmile_fatgrin_t2.png


Game Boy Player

51AEDQQY6QL._SL500_AA280_.jpg
 
Αρκετα καλο μαραφετι! Υποστηριζει και παιχνιδια κλασικου GB kai GBC? τα δειχνει full screen η σε παραθυράκι?
 
Τα gb και gbc games και εγω μολις τα ειδα στο wikipedia Οτι τα υποστηριζει ,να σου πω την αληθεια το αγνοουσα!!

Επειδη ομως στο Retromaniax ειμαστε γνωστοι για την πληρης και σωστη ενημερωση που παρεχουμε τι εκανα;

Bρηκα το μοναδικο GBColor cartridge Που κατεχω το εβγαλα απο το παρακατω (ναι το εχω και αυτο :D ) και το συνδεσα ,οποτε ναι υποστηριζει αν και τα gbc εξεχουν απο το Cube καπως ασχημα.

nintendo_64-transfer_pak.jpg


Το παραπανω ειναι το N64 Transfer pack συνδεεται στο stick του Ν64 και παιζεις GBC κασσετες.

Τωρα για την 2η ερωτηση:

Full screen ειναι με ελαχιστα Borders με δυνατοτητα να διαλεξεις Νormal η full Μεγεθος οθονη.

Επισης το καλο ειναι οτι εκτος απο την δυνατοτητα save εχει και φιλτρα Soft,Normal,Sharp!!!
 
δοκίμασε καμία Μ3 αν έχεις στο Advance Player να δεις αν δουλέψει
 
Δυστυχως δεν εχω . :(

Τωρα παντως μου λυθηκε η απορια γιατι το μηχανακι λεγεται Game Boy player και οχι Game boy Advance player,γιατι τα παιζει ολα απο gameboy.

Θα φτιαξω τον τιτλο.
 
nintendo_64-transfer_pak.jpg

Το παραπανω ειναι το N64 Transfer pack συνδεεται στο stick του Ν64 και παιζεις GBC κασσετες.
το έχω το transfer pack αλλά δυστυχώς δεν παίζει με τη κλασσική έννοια παιχνίδια του gameboy,απλώς συμβατα gameboy παιχνίδια αλληλεπιδρούν με τα αντίστοιχα του N64 για ανταλλαγή αρχείων ή ξεκλείδωμα νέων στοιχείων.π.χ βάζοντας κάποια κασσέτα pokemon πρώτης γεννιάς μπορείς να μεταφέρεις τα pokemon της στο pokemon stadium
 
Φοβερό εξάρτημα!!! Είχα συνδέσει το GameCube σε μία CRT οθόνη και έπαιζα metroid zero mission. Ήταν τόσο άψογη η μεταφορά του από τη μιρκή στη μεγαλύτερη οθόνη που είχα την εντύπωση ότι έπαιζα το Super Metroid του Snes!
 
καλη φαση....αν και λιγο crappy και σε ακυρη θεση ο σταυρος στο pad του GC.
 
ο χειρισμός είναι καλός με το gamecube controller όμως. Το Advance θυμάμαι είχε μόνο τα κουμπιά A, B και ψηφιακό σταυρό για χειρισμό. Με το controller πως παίζεις; Με τον αναλογικό μοχλό του gamecube;
 
Με το controller πως παίζεις; Με τον αναλογικό μοχλό του gamecube;
Kαι με τα δυο και με τον σταυρο και με το stick. ;)

Moυ ειχε λειψει πλακα πλακα το να βαζω και να βγαζω κασσετες απο κονσολα,back to the 80s!!
 
Ωραία φαίνονται αλλά τα βρίσκεις πουθενά εδώ; Στο review γράφει για Japan only release.
 
Εγω απο εδω το ειχα παρει απο Online καταστημα ,με ελληνικο manual απο την Nortec.

Πανε καποια χρονακια βεβαια.
 
Εχει κυκλοφορησει και στην αμερικη, πηρα δυο κομματια μεσω ebay.

Ο σταυρος του ειναι οτι καλυτερο εχω πιασει ποτε σε χειρηστηριο. Αξιζει να τα παρεις, ειδικα με emulators τσακιζουν.
 
Είχε πουληθεί κανονικά και στην Ελλάδα, είχα πάρει ένα από κατάστημα του Συκάρη (RIP). Still sealed, btw. :p
 
Mε το Gameboy player το Gamecube σας μετατρεπεται σε 32bit cartridge based κονσολα!!!

Μερικα παιχνιδακια που μπορειτε να παιξετε στην TV σας με κοντρολερ.

Oλα τα παρακατω εχουν βγει για GBA

Final Fight One

Altered Beast Guardian of the Realms

Lara Croft - Tomb Raider Legend

Baldurs Gate Dark Alliance

Bomberman Tournament

Broken Sword The Shadow Of The Templars

bubble bobble-old&new

Crazy Taxi

Defender Of The Crown

Doom II

Double_Dragon_Advance

Dungeons and Dragons Eye of the Beholder

game & watch gallery 4

game & watch gallery advance

Gauntlet Dark Legacy (Saturn-arcades)

King Of Fighters EX2 Howling Blood

Kingdom Hearts - Chain of Memories

Legends of Wrestling 2

Maya The Bee - The Great Adventure:p

metal slug Advance

monopoly

Mortal Kombat Deadly Alliance

Namco Museum - 50th Anniversary

Need For Speed Underground

Pitfall The Lost Expedition

Pitfall_-_The_Mayan_Adventure

Prince of Persia the Sands of Time

R-Type III

Road Rash Jailbreak

Sega Arcade Gallery

Sega Rally Championship

Sega Smash Pack

Shanghai Advance

Sonic Advance 2

street fighter alpha 3

Super Donkey Kong

Super Ghouls 'N Ghosts

Super Mario Advance 3 - Yoshi's Island

tai-pan

Tetris Advance

The Lost Vikings

Tomb Raider The Prophecey

Mην αρχισω με τα Gameboy color.
 
Μαζί με το GC που πήρα από φίλο, αγόρασα και αυτό. :) Απλά καταπληκτικό. Υπάρχει μήπως flashcard να το υποστηρίζει?
 
Άιντε, το τσίμπησα κι εγώ ... με έβαλες φωτιές !
 
Kαλη διασκεδαση!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα