Gaming ρολογια

maxouli

RetroActive
Joined
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
568
Αντιδράσεις
142
Χαιρετώ όλα τα παιδιά του forum, το οποίο αν και γνωρίζω αρκετό καιρό, σήμερα αποφάσισα να συμμετέχω. Εχω μείνει κατάπληκτος με το πόσα πράγματα έχω ξεχάσει με την πάροδο του χρόνου, που όμως δεν σβήστηκαν. Διαβάζοντας για τα ρολόγια - παιχνίδια βρήκα το πρώτο μου ρολόι ένα CASIO με παιχνίδι BASKETBALL που μου είχε κάνει δώρο πριν από 24 χρόνια ένας μπάρμπας μου από τη Σαουδική Αραβία. Το κακό έγινε. Τα αποτελέσματα του φαίνονται στην υπόλοιπη φωτογραφία.

attachment.php
 
Σήμερα βρήκα και το ρολόι της αδελφής μου με παιχνίδι ψάρεμα. Επειδή έψαξα και δεν βρήκα το Retrogamer #29, και σε αναζήτηση σε όλο το net βρήκα μόνο ένα forum που το αναφέρανε χωρίς όμως ιδιαίτερες πληροφορίες, μήπως γνωρίζει κάποιος οποιαδήποτε πληροφορία για τιμή και αν αξίζει να το σπρώξω τώρα ή να περιμένω κάποια χρόνια.

dsc00250bc1.jpg
 
Απ: "Ηandheld games" (by Casio)

Ποια αλλη εταιρια θα μπορουσε να σου δωσει την δυνατοτητα να παρακολουθεις το μαθημα απο την δασκαλα και να εχεις καλυψη-αποκρυψη ενα "ηλεκτρονικο" πανω σου.

-Τι κανεις πισω πισω στο θρανιο "Ααρντβαρκακο" παιδι μου;


-Tιποτα κυρια την ωρα κοιταω.
:-[

Μονο η Casio με την τεραστια τεχνογνωσια στα ωρολογια χειρος θα μπορουσε.

Δειγματα για να θαυμασετε ακολουθουν απο κατω.

"Casio LCD, Watch Batteries"

Casio Hungry Mouse

2005254571979490790_fs.jpg


Casio Hustle Monira (1984)

2005249526871626348_fs.jpg


Casio Space Hero

2005205632736896355_fs.jpg


Casio Cyber Cross

Aυτο εδω εχει και "δονηση" καθως και επικοινωνια με "υπερυθρες" για επικοινωνια με αλλον παιχτη ,δηλ. "διπλο". 8)

Ειπαμε ειναι Casio.

2005276326945360784_fs.jpg
 
Casio was the Best.

Oταν δεν υπηρχαν τα κινητα να παιζουν μπλιμπλικια και "φιδακι*" οn the go υπηρχαν αυτα.

*Φιδακι που το θυμηθηκα ,ρετρωσε και αυτο. :xm:
o0nev63c8tbbdsk59bvs.jpg
 
Μπραβο ρε συ Aardvark

Ο κολλητος μου ειχε το Soccer και το Golf!

Παω να ριξω μια ματια στο ebay
 
Nαι! το soccer το είχα κ εγώ. :) Τέλειο!
 
Πίσω
Μπλουζα