Gaming Livestream για το Χαμόγελο του Παιδιού

alkis21

ΚickOff World Champ 2013
Joined
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.603
Αντιδράσεις
199
Μερικά High Scores μετράνε!

24ωρο gaming Livestream για την ενίσχυση του αγαπημένου μας σκοπού.

Γνωστοί Gamers και YouΤubers παίζουν για την χαρά, την διασκέδαση σας και την προσπάθεια ενίσχυσης, με το 100% των δωρεών σας να πηγαίνει στην στήριξη των δράσεων του Οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού»!

Βοηθήστε μας να συγκεντρώσουμε όσα μπορούμε για τα παιδιά έχουν ανάγκη!

Παρασκευή 29/11 7 μ.μ – Σάββατο 30/11 7 μ.μ

Live στο Youtube.com/sxediob

Mikeus: Γνωστός από το ΜΠΡΑΦ και καμένος gamer

Jeremy: Τον ξέρετε ήδη, όπως και τον Φαραώ.

Κώστας Μαλιάτσης: Ψυχής Ιατρείο και Uber Stand Up Comedian

Ορέστης και Ορφέας Δούρβας: Το δυναμικό δίδυμο του Doct8r

Pontikaki: Γνωστή και ως Ειρήνη με 700+ gaming videos στο Youtube

Μελίνα “Mel” Σπετσιέρη: Την γνωρίσατε στους “Βασιλιάδες” του Mega δείτε και την gaming πλευρά της

Grimskov: O Jungler Extraordinaire των Dosirak Yang στο League of Legends

Χρήστος “Kuv” Κουβόπουλος: Από τους πιο γνωστούς Gamers/Αρθρογράφους/Αρχισυντάκτες στην Ελλάδα

Άγγελος “Policymaker”: Χρόνια στα Communities των Starcraft / Hearthstone και γενικά επικό άτομο.

Πρωτονοτάριος: Ο δημιουργός του Metalizing και φανατικός του Metal Gear!

Αλκης Πολυρακης: Παγκόσμιος πρωταθλητής Kick Off και Game Developer

Και πολλοί άλλοι που τους κρατάμε για έκπληξη!

Παρουσίαση: Γιώργος “Teh Zok” Ζώκας

Περισσότερα

Εγώ θα κάνω την εμφάνισή μου 10-11 το πρωί του Σαββάτου. Όποιος έχει τη δυνατότητα, ας βοηθήσει με ό,τι ποσό θέλει. Ελάτε να δείξουμε ότι gaming δεν είναι μόνο χαβαλές!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο σε όλους, για την εξαιρετική προσπάθεια! :)

Μακάρι να πετύχετε το στόχο σας.

Btw, σας tweetάρισα! :)
 
Πολύ καλή κίνηση. BTW καμιά "απομακρυσμένη βοήθεια" ενδέχεται να υπάρξει για τον σκοπό αυτό?

x2 το tweetαρισμα.
 
Kambia είπε:
BTW καμιά "απομακρυσμένη βοήθεια" ενδέχεται να υπάρξει για τον σκοπό αυτό?
Sorry, δεν κατάλαβα τι εννοείς ακριβώς;
 
Εννοώ αν μέσω του Livestream θα υπάρξει δυνατότητα δωρεάς προς το χαμόγελο (κάτι βέβαια που μπορείς να το κάνεις ανα πάσα στιγμή http://www.hamogelo.gr/46.1/Sthrixte-mas)
 
Ναι βεβαίως, αυτό ακριβώς είναι το concept.
 
O Alkis αυτή τη στιγμή παίζει το DiTR :)
 
Μόνο με paypal μπορούμε (όπως λεει κάτω από το video) ή και με τους κλασικούς τρόπους, αναφέροντας ίσως κάτι για το Gaming Livestream;

Άκυρο... Είδα τώρα την κάρτα... ΟΚ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήταν πολύ ωραία εμπειρία, στην αρχή ήμουν αρκετά αποπροσανατολισμένος γιατί έπρεπε συγχρόνως να παίζω το παιχνίδι, να ακούω τον Γιώργο, να μιλάω, να παρακολουθώ τα μηνύματα και να προσπαθώ να συγκρατήσω τις ερωτήσεις που έπεφταν βροχή για να απαντάω όσες προλαβαίνω... Όταν έβρισκα τα σκούρα, σταματούσα να παίζω για να μιλάω! Χάρηκα και με τη συντριπτική πλειοψηφία των comments που διάβαζα, φοβόμουν ότι τα γραφικά του DITR θα ξένιζαν στους νεώτερους και θα έτρωγα κράξιμο (τα adventures άλλωστε δεν είναι και τα ιδανικά παιχνίδια για να δείξεις με streaming) αλλά είδα ότι αρκετοί έδειξαν ενδιαφέρον. Μακάρι να προλάβαινα να απαντάω σε όλους, αλλά ήταν αδύνατον.

DINO σε πήρε το μάτι μου! ;)
 
Δε μπόρεσα να παρακολουθήσω το event, μου μεταφέρθηκε όμως Άλκη ότι σε κάποια σχετική ερώτηση περί adventures και reviewers, έκανες αναφορά τόσο στα παιδιά του advocate όσο και στο πρόσωπό μου.

Μπορεί σε κάποιους να μη λέει απολύτως τίποτα αυτό, αλλά σε μια χώρα όπου κάνουμε πρωταθλητισμό στο πώς θα μειώσουμε τον άλλο και θα υπομονεύσουμε την όποια δουλειά του, μεγάλη ή μικρή, σου αξίζουν συγχαρητήρια, εξ' ου και στ' απευθύνω δημοσίως.

Και φυσικά, επειδή γνωριζόμαστε αρκετά, καταλαβαίνεις ότι δεν το λέω αυτό επειδή με περιελάμβανε η αναφορά σου, το ίδιο ακριβώς θα έγραφα αν επρόκειτο για τα παιδιά του advocate και μόνο.

Το μόνο (ας το πούμε) παράπονό μου, που ταυτόχρονα αποτελεί παράπονο και της υπόλοιπης ομάδας του Ragequit, είναι ότι δεν υπήρξε η παραμικρή ενημέρωσή μας περί του όλου event, ώστε να μπορέσουμε κι εμείς τόσο να συμμετάσχουμε, όσο και να το διαδώσουμε στην κοινότητά μας, αλλά αυτό φυσικά δεν αφορά σε καμία περίπτωση εσένα, καθότι δεν ήσουν ο διοργανωτής του...
 
alkis21 είπε:
Ήταν πολύ ωραία εμπειρία, στην αρχή ήμουν αρκετά αποπροσανατολισμένος γιατί έπρεπε συγχρόνως να παίζω το παιχνίδι, να ακούω τον Γιώργο, να μιλάω, να παρακολουθώ τα μηνύματα και να προσπαθώ να συγκρατήσω τις ερωτήσεις που έπεφταν βροχή για να απαντάω όσες προλαβαίνω... Όταν έβρισκα τα σκούρα, σταματούσα να παίζω για να μιλάω! Χάρηκα και με τη συντριπτική πλειοψηφία των comments που διάβαζα, φοβόμουν ότι τα γραφικά του DITR θα ξένιζαν στους νεώτερους και θα έτρωγα κράξιμο (τα adventures άλλωστε δεν είναι και τα ιδανικά παιχνίδια για να δείξεις με streaming) αλλά είδα ότι αρκετοί έδειξαν ενδιαφέρον. Μακάρι να προλάβαινα να απαντάω σε όλους, αλλά ήταν αδύνατον.
DINO σε πήρε το μάτι μου! ;)
Χε χε... Να'σαι καλά Άλκη! ;)

Δυστυχώς το chat είχε πολύ "θόρυβο" (ο κάθε πικραμένος έγραφε άσχετα σχόλια με το θέμα) και για να δει μια σωστή ερώτηση ο Άλκης, έπρεπε να την ανεβάσουμε πολλές φορές...

Για άλλη μια φορά μπράβο στους διοργανώτές και στους συμμετέχοντες! :thumbup:
 
manos426f είπε:
Δε μπόρεσα να παρακολουθήσω το event, μου μεταφέρθηκε όμως Άλκη ότι σε κάποια σχετική ερώτηση περί adventures και reviewers, έκανες αναφορά τόσο στα παιδιά του advocate όσο και στο πρόσωπό μου.
Μπορεί σε κάποιους να μη λέει απολύτως τίποτα αυτό, αλλά σε μια χώρα όπου κάνουμε πρωταθλητισμό στο πώς θα μειώσουμε τον άλλο και θα υπομονεύσουμε την όποια δουλειά του, μεγάλη ή μικρή, σου αξίζουν συγχαρητήρια, εξ' ου και στ' απευθύνω δημοσίως.

Και φυσικά, επειδή γνωριζόμαστε αρκετά, καταλαβαίνεις ότι δεν το λέω αυτό επειδή με περιελάμβανε η αναφορά σου, το ίδιο ακριβώς θα έγραφα αν επρόκειτο για τα παιδιά του advocate και μόνο.
Μην το συζητάς, Μάνο. Για την ακρίβεια, είπα -και το πιστεύω ακράδαντα- ότι οι adventurers στην Ελλάδα είμαστε πολύ τυχεροί, γιατί εκτός του ότι είχαμε έναν άνθρωπο που μας έμαθε το είδος και μας συντρόφεψε για πολλά χρόνια, τον Αντρέα Τσουρινάκη, υπάρχουν άνθρωποι που και το σέβονται και έχουν τη διάθεση και την ικανότητα να το κρατούν στο προσκήνιο, όπως κάνουν χρόνια τώρα οι ιθύνοντες του Advocate κι εσύ. Σε πάρα πολλές χώρες, τα adventures τα κάνουν review οι ριγμένοι συντάκτες και ξεκινούν πάντα με τη φράση "Τα adventure games έχουν πεθάνει, αλλά...". Δεν είναι τυχαίο που έχουμε ανθρώπους που έχουν διαπρέψει και στον τομέα της δημιουργίας, όπως ο Σιδερής, ο Σπανός, o Κοκκινίδης και άλλοι και σε τόσα kickstarter projects βλέπουμε δεκάδες Ελληνικά ονόματα στους backers.

Το μόνο (ας το πούμε) παράπονό μου, που ταυτόχρονα αποτελεί παράπονο και της υπόλοιπης ομάδας του Ragequit, είναι ότι δεν υπήρξε η παραμικρή ενημέρωσή μας περί του όλου event, ώστε να μπορέσουμε κι εμείς τόσο να συμμετάσχουμε, όσο και να το διαδώσουμε στην κοινότητά μας, αλλά αυτό φυσικά δεν αφορά σε καμία περίπτωση εσένα, καθότι δεν ήσουν ο διοργανωτής του...
Καταλαβαίνω τι λες, ένας τόσο ιερός σκοπός θα έπρεπε να συνοδεύεται από πανστρατία όλων των μέσων. Ίσως στο μέλλον...
 
Πίσω
Μπλουζα