Gaming News [PC]

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.792
Αντιδράσεις
4.276
Μικρες ειδησεις - η καθημερινη εφημεριδα των PC Gamers (ωστε να μην γεμιζουμε με νεα threads οπου ειναι δυνατον)
 
Απ: Gaming News [PC]

Lego indiana jones flash game.

http://indianajones.lego.com/en-US/Games/Default.aspx

2003939210039954868_fs.jpg


Ρετρο-πλατφορμε.

Καλο παιζεται με το mouse (ενας χακερας να το ανεβασει στο arcade section).
 
Το "1453-1821 η ώρα της απελευθέρωσης" κυκλοφορει 9 Μαη.

Θελω πληροφοριες για το "1821"!!!!

Μαγκες πρεπει να ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ Ελληνικες προσπαθειες...να βαζουμε το χερακι στη τσεπη ;)
 
Tι λες τώρα...να είχε και λίγο Marauder για soundtrack το intro τι καλά που θα ήταν ;-)

Ξέρουμε αν το δεύτερο βασίζεται σε κάποιο Age of Empires engine;
 
Χμ. Το Theseis πρέπει να έχει εξολοκλήρου δική του μηχανή γραφικών. Πραγματικά πρέπει να στηρίξουμε την προσπάθεια των Ελλήνων Προγραμματιστών, συμπλέω με τα λεγόμενα του Wally. Δυστυχώς προσπάθειες σαν και αυτή είναι λίγες, ευτυχώς υπάρχουν ακόμη.
 
στα αρματα μωρε!!!!!εγω θα το παρω παντως :D ..!
 
vagosgta3 είπε:
Πολύ καλή εισαγωγή και μουσικό θέμα. Να μην υπήρχε κι αυτό το παιδάκι που προσπαθεί να τραγουδήσει τους ελληνικούς στίχους με αγγλική προφορά θα ήταν πολύ καλύτερα. Ελπίζω να το αφαιρέσουν και να αφήσουν μόνο το μουσικό θέμα (που ακούγεται από πίσω) όταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι.

Οψόμεθα...
 
Frontlines: Fuel of War

Δεν ακριβως καινουργιο ειναι περιπου ενας μηνας που βγηκε νομιζω, αλλα φαινεται καλο παιχνιδακι. εκτος απο PC εχει βγει και στο Xbox 360.


official site

http://www.frontlineswar.com/
 
Starcraft 2 - Official Cinematic Trailer

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ELhtXtnV3pg]YouTube - Starcraft 2 - Oficial Cinematic Trailer [High Quality]

Αντε να δουμε ποτε θα βγει!
 
Dead Space απο την EA

ειναι διαστημικο θριλερ πρωτου προσωπου κατι σαν doom 3 μου θυμιζει.

εκτος απο pc θα βγει και σε ps3,360

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=oRtd-Yjw3Ys&feature=related]YouTube - Dead Space
 
Kαποια στιγμη πρεπει να σταματησει. :xm:

NVIDIA bombards PC game pirates [Eurogamer]

NVIDIA games boss Roy Taylor

"I think that we've arrived at a point now where I don't know how anyone could ever possibly justify pirating a game. I just don't know how anyone could consider that a cool thing to do - it's not. It sucks," Roy Taylor told Eurogamer.

"One of the things that I find frustrating is that PC gamers tend to be very passionate, and they love the people that make great PC games. If you ask any PC gamer what they think of John Carmack, they'll say he's a hero. What do they think of Tim Sweeney? He's a hero. Ken Levine is a hero. And yet many of them, sadly, will go and steal from them. I just don't get that, I really don't."

Taylor believes one way to combat this is by ramping up digital authentication, and to offer more post-launch content only available to legitimate, registered owners.

"I think that we're going to see more digital authentication, and we're going to see more of an approach that says that PC games aren't products - they're a service," added Taylor.

"You're going to start out with a basic service, which is the game, and then increase the value of that service through patches, mod packs, expansions, maps and so on. That's the direction it's going to go, because the pirates are just killing the developers - and I think it's really unfair, what they're doing."

BioWare recently revealed that Mass Effect PC will require an Internet connection in order to revalidate your CD key online every 10 days.

Roy Taylor's concerns also follow the recent decision by Crysis developer Crytek to stop making PC-exclusive games because of "huge piracy" problems.
 
Οποιοδήποτε κλείδωμα και να βάλουν θα αντέξει για μια εβδομάδα το πολύ.

Ότι κλειδώνει, ξεκλειδώνει. Και όσο πιο πολύπλοκο κλείδωμα σπάει ακόμα πιο εύκολα. :cool:
 
Αυτό με το δεκαήμερο validation με έχει κάνει να κυλιέμαι στο πάτωμα και να χαζογελάω σαν άτομο που χρήζει ψυχολογικής βοήθειας (όχι ότι δεν χρήζω εδώ που τα λέμε.... )

ΕΛΕΟΣ! Σαν να φωνάζουν "Σπάσε το πρόγραμμά μας". Αυτό που δεν αναφέρει η BioWare είναι ότι το Mass Effect θα έχει Starforce κλείδωμα. Αυτό το ΑΙΣΧΟΣ ούτε να με πληρώνουν δεν το βάζω στο μηχάνημά μου.
 
Τι εστι Starforce κλειδωμα?
 
είναι ότι το Mass Effect θα έχει Starforce κλείδωμα
Βασικά Securom θα έχει που θα ανανεώνεται κάθε δέκα μέρες. Και μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (υπολογίστε ένα με δύο χρόνια), θα αφαιρεθεί με κάποιο patch. Και δεν είναι μόνο το πρόβλημα της πειρατίας που τους ανησυχεί. (Μην ξεχνάτε ότι με το οικονομικό μοντέλο που ισχύει για τις retail πωλήσεις, Mass Effect και Spore, πρέπει να γίνουν blockbaster στον πρώτο μήνα). Περισσότερο ανησυχούν για την αγορά των μεταχειρισμένων παιχνιδιών. Αλυσίδες όπως το EBGames στις ΗΠΑ, περισσότερα βγάζουν πουλώντας μεταχειρισμένα παιχνίδια, παρά καινούργιες κυκλοφορίες. (Και είναι και καρμίρηδες. Καινούργια PS2 κυκλοφορία, την αγόραζαν $10 - $15, και την πούλαγαν $30 - $35.)
 
Σωστά Captain, my bad. Το παιχνίδι θα χρησιμοποιεί Securom αντί Starforce, αυτό όμως δεν αλλάζει μία απέναντι στην δική μου στάση.

Εδώ θα βρείτε ένα πολύ κατατοπιστικό link από το μοναδικό forum τεχνολογίας που παρακολουθώ εδώ και μια δεκαετία αναφορικά με γνώμες για το παρών σύστημα και παιχνίδι.

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1303668
 
Το παιχνίδι θα χρησιμοποιεί Securom αντί Starforce, αυτό όμως δεν αλλάζει μία απέναντι στην δική μου στάση.
Εάν θες κάποιο από τα δύο games πάντως κάνεις το εξής: Αγοράζεις το παιχνίδι (γιατί και οι developers πρέπει να ζήσουν :D ), και καταβάζεις και παίζεις με το cracked. :D . Πάντως θέλω να δοκιμάσω και αυτό που ανφέρθηκε και για το 360. Ότι εάν έχεις κατεβάσει κάποιο update ή downloadable content, για ένα παιχνίδι τότε δεν το παίζεις, εάν δεν είσαι στο ΧΒΟΧ Live. Εάν όντως ισχύει αυτό, και δεν έχω λόγους να υποψιάζομαι ότι δεν θα ίσχύει, τότε o έλεγχος μέσω Internet δεν είναι μόνο αποκλειστικό προνόμιο των PC.
 
Στο 360 το επαιξα κανονικα...γκουχ

Παντως πραγματικα τα σπαει το παιχνιδι.

Ο ΑΕΟΝ μαλιστα που το τελειωσε (δυστυχως δεν εχω χρονο αυτη τη περιοδο αν το ολοκληρωσω) μου ειπε τα καλυτερα...
 
Πίσω
Μπλουζα