GMT +3 / Ρολόι / Πρόβλημα με την ώρα του φόρουμ

Erynies

RetroActive
Joined
22 Οκτ 2006
Μηνύματα
228
Αντιδράσεις
17
Κάτι μικρό που παρατήρησα..η Ελλάδα δεν είναι GMT +2?? Γιατί οι ρυθμίσεις είναι όλες σε GMT +3??? Κ αν είναι πράγματι GMT +3 τότε είναι λάθος!Τεσπα..απλά πήγα να το αλλάξω στις ρυθμίσεις μου και μπερδεύτηκα...
 
Έχει μάλλον να κάνει με την ρύθμιση της θερινής ώρας αν δεν κάνω λάθος......
 
Εχμμμ...και πάλι θα έπρεπε να λέει GMT +2..δε νομίζω οτι το GMT αλλάζει ανάλογα με την εποχή..δηλ. την Κυριακή θα επιστρέψει στο GMT +2?ο.0
 
LoL

Τις δικες σου επιλογες τις τσεκαρες ?

Δηλαδη στον Πινακα Ελεγχου Χρηστη / Επεξεργασια επιλογων τι αναφερει ?

Το σωστο ειναι GMT+2 και απο κατω βαζεις Αυτοματη Ρυθμιση Θερινης / Χειμερινης ωρας και ολα δουλευουν σωστα.

Τωρα αν σε μπερδευει το GMT+3 σημαινει πρακτικα αυτο που ειπε ο pooky - τους καλοκαιρινους μηνες με την ωρα μια ωρα μπροστα , ολα τα forum του net συνηθιζουν να αναφερουν την ωρα σαν GMT+3 , δεν ειναι κατι που δημιουργει προβλημα.
 
Noμίζω προσαρμόζεται μόνο του όταν αλλάζει η ώρα. Απομένει να αποδειχθεί στην πράξη.
 
AEON είπε:
Noμίζω προσαρμόζεται μόνο του όταν αλλάζει η ώρα. Απομένει να αποδειχθεί στην πράξη.
Σκέφτεστε να γίνει κάποιο τρελό κοσμικό-μπέρδεμα, στην επόμενη αλλαγή της ώρας,

σε συνδιασμό με τις περίεργες GMT ρυθμίσεις του φόρουμ, και ...

να μεταφερθούμε ΟΛΟΙ πίσω στον χρόνο, στα 80's ? :eek:

( next stop ... THE TWILIGHT ZONE !!! ) :nervous:
 
Μμμμ..μάλλον δεν εκφράστηκα σωστά..επειδή εγω δεν είμαι GMT+2, προσπάθησα να αλλάξω το GMT στην δικιά μου ζώνη. Αφού το έκανα λοιπόν, με πάει μία ώρα πίσω απο αυτή που πραγματικά είμαι!Γι'αυτό είπα οτι κανονικά οι ρυθμίσεις του site θα έπρεπε να είναι GMT+2 και να παραμένουν ίδιες ανεξαρτήτως εποχής! Τώρα το αν θα αλλάζει η ώρα βλ. θερινό/ χειμερινό ωράριο δεν πρέπει να έχει σχέση με το GMT!Τί να πω..μήπως κάνω τπτ άλλο λάθος??φφφφφφφφφφ..
 
@ Erinyes :

ΩΡΑ ΓΙΑ ΑΝΑΚΡΙΣΗ ! :biglaugh:

1) Γιατί Erinyes και όχι Erinya ?

2) Που βρίσκεσαι και δεν είσαι σε GMT +2 ?

3) Τι ακριβώς είναι αυτή η περίεργη υπογραφή σου ;

Τώρα που μπήκες στο φόρουμ ...

ΘΑ ΤΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΟΛΑ ! :D
 
Ωχ exetlaios πράγματι!!!!Βλέπεις πολλές ταινίες επιστημονικής φαντασίας..

Ωχ λες να γίνετε?? :D
 
lololol..σας παρακαλώ μη μου βάλετε βραστά αυγά κάτω απο τις μασχάλες!Θα τα πώ όλα!!! 1) Erynies (πάντα γραμμένο λάθος, είτε με λατινικούς είτε με ελληνικούς χαρακτήρες) γιατί έχω διχασμένη προσωπικότητα :p Έτσι πρωτομπήκα στο νετ και έμεινε.2) Αυτή την περίοδο βρίσκομαι ισπανία 3) Η υπογραφή μου είναι μία αρχαία φράση ειπωμένη απο τον Αρχιμήδη και σημαίνει ' Δώσε μου κάπου να σταθώ και θα κινήσω την γη'.Αυτάααααααααα
 
Ωχ άλλο ένα μέλος με πρόβλημα!! :D Καλώς ήρθες στους τρελαμένους!! όλοι είμαστε το ίδιο εδώ!:biglaugh:

Χμμ Βρήκαμε το αδύνατο σημείο σου...χε χε Βραστά αυγά....χε χε.......Παστίτσιο....χε...ομελέτα αλλά οβενουά...εχεχε...τουρσι καλικατούρα χε!!!

Να σου πω την αλήθεια.....Μεχρι τώρα και εγω +3 το είχα χα χα!!!:biglaugh:
 
ΟΚ, τώρα που σε ανακρίναμε,

ανακυρήσεσαι επισήμως δικιά μας ! :biglaugh:
 
Βλέπω πως το γυναικείο φύλλο μπαίνει δυναμικά στον retro χώρο...

Χαίρομαι!!!
 
akmakas αμέσως με πήρες χαμπάρι εσυ! Δώσε μια σοκολατίνα -ποντικάκι αν γίνεται- και είμαστε εντάξει!exetlaios, τιμή μου! Τώρα δηλ. θα μου πείτε την μυστική χειραψία?????ε?ε?
 
Σε πήρα χαμπάρι...Μπα... :D

exetlaios κάνε την μυστική χειραψία στην Εrynies!!! :D
 
Erynies είπε:
exetlaios, τιμή μου! Τώρα δηλ. θα μου πείτε την μυστική χειραψία?????ε?ε?
Όχι, γιατί αν στην πούμε, μετά ... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ !!! :diablotin:

akmakas είπε:
Σε πήρα χαμπάρι...Μπα... :D exetlaios κάνε την μυστική χειραψία στην Εrynies!!! :D
Τι με πέρασες ρε φίλε ; ΤΙΡΑΜΟΛΑ ;;;

Αφού η κοπέλα είπε ότι είναι στην Ισπανία !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τηλεπάθεια βρε exetlaios ένα χαρακτηριστικό που τις συναντάς στις ταινίες τρόμου!!!Αλήθεια Εrynies οι Ισπανοί ακούνε μουσική του 80?Οι σταθμοί τι παίζουν?
 
akmakas είπε:
Σε πήρα χαμπάρι...Μπα... :D exetlaios κάνε την μυστική χειραψία στην Εrynies!!! :D
Αφήστε θα την κάνω εγώ:

shake.gif


:diablotin:
 
Πίσω
Μπλουζα