Google - special editions! Εορταστικά & επετειακά σήματα

http://www.google.com/webhp?hl=en

goalceegoogle.jpg

http://www.google.com/webhp?hl=en

Μια και στα εμποδια ετρεχα μονος μου και προκειμενου να ενθαρρυνουμε την αθλητικη αμιλλα και τον ευγενη ανταγωνισμο

ας θυμηθουμε ετσι ενδεικτικα με την βοηθεια της search engine.....







DINO είπε:
Κι αν σου πω οτι ξέχασα το σημαντικότερο;

Ένα διάστημα με φώναζαν DINO JOFF!!!! :biglaugh:


telonio είπε:
Μια φορά και έναν καιρό ήμουν τερματοφύλακας στην παιδική θύελλα κορυδαλλού
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Νομίζω το καλύτερό μου και με διαφορά! :biglaugh:

soccer.jpg
 
google3.JPG

Μια πρώτη προσπάθεια :)
 
D@redevil μου, χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τις αθλητικές σου επιδόσεις, το συγκεκριμένο είναι πολύ εύκολο.

Για πλάκα έκανα 30 μόλις τώρα...και ακόμα και έτσι 2 αστεράκια σου δίνει οπότε ακόμα και η Google το θεωρεί εύκολο. :)
 
Maddog είπε:
D@redevil μου, χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τις αθλητικές σου επιδόσεις, το συγκεκριμένο είναι πολύ εύκολο.Για πλάκα έκανα 30 μόλις τώρα...και ακόμα και έτσι 2 αστεράκια σου δίνει οπότε ακόμα και η Google το θεωρεί εύκολο. :)
Ρε γιατρέ μου, τι να υποβαθμίσεις! :biglaugh:

Ι simply suck at this! :D :D :D

Δεν ξέρω - τα παίρνω πολύ στο χαβαλέ και δεν προσπαθώ?! :xm:

Κάνω απλά μια "περασιά" για να πω ότι έκανα?

Είναι αλλού το μυαλό μου?

Fact is that I suck! :biglaugh: Ευτυχώς οι κανονικές αθλητικές μου επιδόσεις, δεν έχουν καμία σχέση με τα σκορ αυτά! (....αλλιώς θα πάθαινα κατάθλιψη! :D )
 
goalkepr3.jpg

μετρια πραγματα αλλα ελλειψη ανταγωνισμου(μετα απο 10 περιπου προσπαθειες )
 
Πάει το animation σήμερα :(

gymnastics-2012-hp.jpg


Τουλάχιστον η φιγούρα είναι πιο συμπαθητική,

gymnastics-2012-hp.jpg
 
Προφανώς τους άφησα άναυδους με τις εκπληκτικές επιδόσεις μου κι αποφάσισαν να τα βγάλουν! :biglaugh:

*seriously: Thank you, Google! Αφού φρόντισε να με "τσακίσει" κι ο Νέμο! :D

seriously!
 
D@redevil, λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω (καθώς και όλους τους υπόλοιπους που δικαιολογούνταν πως "δεν πρόλαβαν"), αλλά όλα τα παλιά Google Doodles υπάρχουν στο σχετικό site... (π.χ. εμπόδια, μπάσκετ, κανόε-καγιάκ)

Άρα τώρα πρέπει να βρεις άλλη δικαιολογία... :p
 
Olorin είπε:
D@redevil, λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω (καθώς και όλους τους υπόλοιπους που δικαιολογούνταν πως "δεν πρόλαβαν"), αλλά όλα τα παλιά Google Doodles υπάρχουν στο σχετικό site... (π.χ. εμπόδια, μπάσκετ, κανόε-καγιάκ)
Άρα τώρα πρέπει να βρεις άλλη δικαιολογία... :p
Αμάν ρε συ! :biglaugh:

Και πάνω που τα είχα βολέψει!...

*Θέλετε να σας πω πόσα έκανα στο μπάσκετ ή αρκετά ευθυμήσατε στο εν λόγω θρεντ?! :biglaugh:
 
Τελος και οι Ολυμπιακοί αγώνες του 2012. Οι αθλητές που παρουσιάστηκαν στα προηγούμενα Google Doodles είναι όλοι μαζί στην τελετή λήξης.

teletilixis_122651870.jpg


D@redevil ξεκίνα να κάνεις κολάζ μήπως σου βγει τίποτα καλό :D

teletilixis_122651870.jpg
 
Να σας πω, πρώτη μέρα χωρίς πυρετό (δηλαδή σχεδόν χωρίς πυρετό! :D )....

Θα με αφήσετε να ανακάμψω και μετά σας φτιάχνω ό,τι θέλετε!

P.S. Γιατρέ, kudos! Πού το ξέθαψες? :) Πολύ ενδιαφέρον αρθράκι (τουλάχιστον το λίγο που μπόρεσα να διαβάσω...)! :)
 
Δεν χρειαζόταν και πολύ "ξέθαμα" βρε Μαριάννα, στο BBC είναι! :)

Απλά διαβάζοντας τα νέα εκεί το είδα και αμέσως σκέφτηκα αυτό εδώ το thread. ;)
 
Trust me doc, πλέον οι ιντερνετικές μου βόλτες είναι πολύ περιορισμένες! :)

Κάποτε παρακολουθούσα ένα κάρο πράγματα είτε μέσω twitter, είτε μέσω RSS.... Τώρα έχω χρόνο μόλις και μετά βίας για τα απαραίτητα!...

Oh well! :) Thnx for the link, anyway! ;)

(και σταματάω το off! :D )
 
New doodle! :)

montessori-hp.jpg


Μαρία Μοντεσσόρι: 142η επέτειος γέννησης της Μαρίας Μοντεσσόρι - Maria Montessori- και η σπουδαία Ιταλίδα παιδαγωγός τιμάται σήμερα με το τελευταίο Doodle της Google. Η Μαρία Μοντεσσόρι ήταν μία Ιταλίδα γιατρός και εκπαιδευτικός, που έμεινε γνωστή σε όλο τον κόσμο για τη φιλοσοφία της εκπαίδευσης που φέρει το όνομά της. Οι εκπαιδευτικές της μεθόδοι χρησιμοποιούνται σήμερα σε δημόσια και ιδιωτικά σχολεία σε όλο τον κόσμο.
Πηγή & συνέχεια του άρθρου: madata.gr

montessori-hp.jpg
 
Πρέπει να είναι το μοναδικό doodle στ' οποίο διακριτό είναι μόνο το G! :)
 
Α! Δεν είμαι η μόνη που δε διακρίνει τα υπόλοιπα γράμματα... Άντε και το L
 
Εγώ δε βγάζω ούτε το L! :( Μάλον το IQ μου αυτές τις μέρες αρχίζει να φτάνει σε I Quit επίπεδα!
 
Αυτο το doodle Θα εχει πολλους φανς!

capture11111.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα