gtv

θανος

RetroJunkie™
Joined
18 Αύγ 2009
Μηνύματα
2.242
Αντιδράσεις
606
το θυμαται κανεις αυτο το καναλι?? το g αν θυμαμαι καλα ηταν για το γαλατσι που ηταν και η εδρα του καναλιου επαιζε κυριως μουσικη ελληνικη περισσοτερο ενω θυμαμαι και καποιον που εκανε εκπομπες τα απογευματα αλλα δεν φαινοταν παρα μονο ακουγοταν η φωνη του σε ενα φοντο σαν να ειναι ραδιοφωνο δεν ξερω αν λειτουργει ακομα γιατι εχω πολυ καιρο να το πετυχω στις αρχες το πιαναμε καθαρα μετα αρχισε να ειναι προβληματικη η ληψη του επιανε στην συχνοτητα uhf 6 θυμαμαι οτι ειχε γινει θεμα για μια εκπομπη που προβαλλε live απο την θεσσαλονικη με καποια ονοματι ματινα που εκανε στριπτιζ και εβγαζε γραμμες στον αερα και ειχε φαει προστιμο
 
Το GTV λειτουργούσε μέχρι πριν 7-8 περίπου μήνες, στα VHF,στο κανάλι 06,και ξαφνικά έκλεισε.Έδειχνε ωραία videoclips τα οποία πλέον θεωρούνται συλλεκτικότατα (αν και κάποια ήταν trash).Το site υπάρχει ακόμα http://www.gtv.gr/

Αν και δεν έχω επιχειρήσει να επικοινωνήσω (πχ να στείλω e-mail ή να πάρω τηλέφωνο,για να μάθω περισσότερα)
 
Kαι εγω το θυμαμαι και μαλιστα στα μεσα των 90s ακουγα μουσικη απο αυτο,αφου εβαζε πολλες ελληνικες επιτυχιες της εποχης..Συνηθως το εβλεπα απο την παλια μου ασπρομαυρη τηλεοραση που ειχε μονο VHF
 
Να αναφέρω κάτι για να μην ανοίξω θέμα για το ΑΘΗΝΑ TV.Μίλησα με κάποιον που έκανε εκπομπές στο ΑΘΗΝΑ TV.Το κανάλι όταν έκλεισε,πέταξαν όλο το αρχείο στα σκουπίδια.Αυτός επειδή είχε κάποιες εκπομπές,τις ανέβασε στο youtube και θα ανεβάσει το αρχείο του.Ίσως το ίδιο έγινε και με το GTV.
 
thebest20 είπε:
Να αναφέρω κάτι για να μην ανοίξω θέμα για το ΑΘΗΝΑ TV.Μίλησα με κάποιον που έκανε εκπομπές στο ΑΘΗΝΑ TV.Το κανάλι όταν έκλεισε,πέταξαν όλο το αρχείο στα σκουπίδια.Αυτός επειδή είχε κάποιες εκπομπές,τις ανέβασε στο youtube και θα ανεβάσει το αρχείο του.Ίσως το ίδιο έγινε και με το GTV.
κριμα πραγματικα γιατι το αθηνα tv ειχε πολυ μεγαλο αρχειο και ειδικα εβαζε κατι σπανιες βιντεοταινιες μηπως θυμαται κανεις σε ποια περιοχη βρισκοταν??
 
Αυτο το καναλι μονο τον πρωτο καιρο λειτουργιας το επιανα με σχετικα καλο σημα.Μετα ολο χιονακια.
 
στο εν λογο καναλι το επιανα μονο στο σπιτι της γιαγιας μου (κεντρο αθηνα) καλα και στο δικο μου σπιτι (δυτικα) με χιονια και οποτε πηγαινα και η γιαγια εφευγε απο το σπιτι επαιρνα τηλεφωνο και ζηταγα βιντεο κλιπ συγκεκριμενα θυμαμαι το μαζι μου ασχολησε ποσο *** εισαι ηξερα και εναν τυπο με τον οποιο μιλαγα συνεχεια τον ζητουσα με το ονομα του και οτι του ζητουσα το εβαζε 10 χρονων τωρα.ααααχ ωραια χρονια..
 
Υπάρχουν στο παρακάτω link κάποια στιγμιότυπα από το κανάλι και μερικά videoclips. Το συγκεκριμένο κανάλι φαίνεται ότι άλλαζε συχνά λογότυπο.

 
Πίσω
Μπλουζα