Gundam RX-78-2 (1:1!)

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.282
Σε μια χωρα οπως η δικη μας που ουδεις θεωρει σκοπιμο να στησει ενα μεγαλο αγαλμα του Μεγαλου Αλεξανδρου, του Καποδιστρια, των ηρωων του Υψωματος 731 κτλ^100, θα φανει πολυ παραξενο οτι οι Ιαπωνες εστησαν ενα Gundam mecha σε 1:1 στην πολη Shizuoka!!!

attachment.php


attachment.php


πηγη φωτο: japanlover.me

Εξαιρετικη ιδεα, φοβερη υλοποιηση, ενας φορος τιμης στα πολυαγαπημενα mechs!

RG1/1γ¬γ³γγ*γγ*γΈγ§γ―γ εε?η?* ιεΉ

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Wally

Μη ξεχνάς οτι οι ιάπωνες έχουν ενα κολλημα με το μεγεθος γενικώς,θέλουν να φτάχνουν γενικά πολύ μεγάλα πράγματα.Κανε ενα search στο google και θα δείς γιατι ;)
 
και τι να γραψω στο search "japanese big size" :D

Σιγα μην εχουν μεγαλυτερη απο τους Ελληνες. Την πορωση φυσικα :) .
 
ο φιλος μου ο Λιακο μου ειπε πως γνωριζε για την κατασκευη του εδω και χρονια και μου ειπε οτι δεν ειναι τοσο αθωο οσο φαινεται...
 
Ethaniel είπε:
ο φιλος μου ο Λιακο μου ειπε πως γνωριζε για την κατασκευη του εδω και χρονια και μου ειπε οτι δεν ειναι τοσο αθωο οσο φαινεται...
Τζαμπα προετοιμαζονται οι συμμαχοι των ελοχιμ. Κανεις δεν μπορει να αποτρεψει την επιστροφη των Θεων με το Αστροπλοιο Θησευς :animeek:
 
Και αναρωτιώμουνα που πήγε, καταραμένη UPS παλι στην Ιαπωνία εστειλέ το δέμα μου...
 
Saulot είπε:
Και αναρωτιώμουνα που πήγε, καταραμένη UPS παλι στην Ιαπωνία εστειλέ το δέμα μου...
:D :D:D

Μόνο εκεί θα έφτιαχναν κάτι τέτοιο... Αχ, λατρεμένη Ιαπωνία!
 
Gundam-01.jpg


Και λίγη εκμετάλλευση:

Gundam-20.jpg




Με το τέτοιο δημιούργημα, συχωρεμένοι... :)
 
Είναι αρκετά εντυπωσιακό το άγαλμα! Τώρα που πήραν φόρα οι Ιάπωνες, ίσως να δούμε στο μέλλον και το Getter Robo ή το UFO Robo Grendizer!

Ethaniel είπε:
ο φιλος μου ο Λιακο μου ειπε πως γνωριζε για την κατασκευη του εδω και χρονια και μου ειπε οτι δεν ειναι τοσο αθωο οσο φαινεται...
Τι εννοείς;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
God damn! Οr should I say Gundam? Ξεπέρασαν κάθε όριο, μπράβο τους! Δεν την ψάχνουν μόνο με τα παλιά, αντιμετωπίζουν και τα μοντέρνα δημιουργήματα της κουλτούρας τους με την ίδια σοβαρότητα.
 
Υπάρχει και το 1ο Super Robot που δημιουργήσανε, το Tetsujin!

 
Είναι ικανοί να φτιάξουν σε 1:1 κάποια στιγμή και το SDF-1 Macross!

Θα φαινόταν και από το διάστημα! :D
 
Πίσω
Μπλουζα