H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

  • Κορινα Τσοπεη

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Ελενη Προκοπιου

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Χριστινα Συλβα

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Μεμα Σταθοπουλου

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ρικα Διαλυνα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Νικη Τριανταφυλλιδη

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Βερα Κρουσκα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ελενη Ερημου

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαιρη Κυβελου

    Ψηφοφορίες: 3 11,1%
  • Γκιζελα Νταλι

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    27

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.794
Αντιδράσεις
4.282
H φιλτατη Bambinella επανερχεται με το δευτερο μερος του δημοψηφισματος για τις ομορφοτερες Ελληνιδες πρωταγωνιστριες του σινεμα.

Κορινα Τσοπεη

Χριστινα Συλβα

Ελενη Προκοπιου

Μεμα Σταθοπουλου

Ρικα Διαλυνα

Νικη Τριανταφυλλιδη

Βερα Κρουσκα

Ελενη Ερημου

Μαιρη Κυβελου

Γκιζελα Νταλι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου αρεσε πιο πολυ η Μεμα Σταθοπουλου θεωρω οτι ηταν καλλονη απο τις πιο ομορφες γυναικες του ελληνικου κινηματογραφου και γιαυτο ψηφισα Μεμα Σταθοπουλου.Αν και μου αρεσε επισης και η Νικη Τριανταφυλλιδη ειχε μια περιεργη ομορφια επρεπε να διαλεξω μια απο τις δυο οποτε διαλεξα τη Μεμα Σταθοπουλου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ πάλι, επειδή δεν γνώριζα κάποιες από αυτές τις κυρίες και τους έριξα μια ματιά μέσω της retrodb, εν τέλει ψήφισα αυτή που ήθελα από την αρχή. Την Γκιζέλα Ντάλι. Θεωρώ ότι είχε μια ιδιαίτερη ομορφιά στα νιάτα της. Σίγουρα για τις υπόλοιπες δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη από μια απλή φωτογραφία, αλλά και η πρώτη εντύπωση μετρά! :)

Σε δεύτερο επίπεδο, θα κυμαινόμουν μεταξύ Βέρας Κρούσκα και Κορίνας Τσοπέη.
 
μου βαλατε δυσκολα με τα συγκεκριμενα ονοματα αλλα ψηφιζω την μεμα σταθοπουλου γιατι ειχε κορμαρα,μακρια ξανθα μαλλια και μεγαλα ματια...
 
Ξανά Μπράβο bambinella που έκανες και δεύτερο μέρος για να μην παραπονιόμαστε. Ευχαριστούμε και σένα και τον Wally φυσικά! Χριστίνα Σύλβα, Μέμα Σταθοπούλου ή Ελένη Ερήμου...Ψηφίζω τελικά Ελένη Ερήμου, είναι πολύ μα πολύ όμορφη!
 
ΠΟΛΥ πιο ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση από την προηγούμενη! (η οποία ήταν ας πούμε "προβλεπόμενη")

λοιπόν, επειδή τα γούστα είναι γούστα και ως γνωστόν περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, ψηφίζω ΧΩΡΙΣ δεύτερη σκέψη τη Νίκη Τριανταφυλλίδη.

(η 2η ψήφος εάν υπήρχε θα πήγαινε στην Βέρα Κρούσκα βεβαίως-βεβαίως...)
 
Ψηφισα Μεμα Σταθοπουλου σαν ομορφοτερη Ελληνιδα πρωταγωνιστρια του Κινηματογραφου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eυχαριστω, Wally, ευχαριστω παιδια!

Και να θυμαστε, ψηφιζουμε μονο οποια ηθοποιο θεωρουμε ομορφοτερη απο τις υπολοιπες εννεα και τιποτε αλλο. :)
 
Βεβαια Κρούσκα και δεν το συζητω ! ηταν πανεμορφη και ειχε το σωστο σεξ-απηλ, απο ξανθιες νομιζω η ομορφότερη που ειχα δει στον παλιο ελληνικο κινηματογραφο με εξαιρεση ίσως την Αλικη και την Ζωιτσα, κλασσικες αξιες! η Βερα ειχε παιξει και σε διαφημιση με καλτσον που ειχε κάνει παταγο για την εποχή, ηταν πολυ ομορφη, και ξανθια και καστανη σκουρα η ανοικτη, οπως και αν την εβλεπες! εκθαμβωτικη οπως γραφτηκε και καπου!

μετα Τσοπεη, αν ειχα δευτερη ψηφο ειχα κολαστει με τον Πρεκα που ειχε διαλεξει την ξανθια που ενταξει και κεινη πειρασμος, δεν λεω εστω και για μερικα βραδια και μετα γυρισε στην συζυγικη κλινη, η απιστια δεν συγχωρειται, αλλα αν εχεις για γυναικα την Τσοπεη διπλα σου, κανει να κοιτας μια άλλη, κανει..κολαση Τσοπεη και Πρεκας μαζί, την ερωμένη τι την ηθελε, οχι κυριοι θα υπερασπιστω τις αξιες της οικογενειας !

Κρουσκα και Λιβανου για μενα οι πιο ωραιες του ελληνικου κινηματογραφου, με κλαση και γοητεια χωρις όρια, επικινδυνα θηλυκα !

δεν θα ηθελα να λειπει και η Φωτιου..αλλη φορά ισως..αλλα και η ''κοπελα του Ζηκου'' και κεινη πανεμορφη ηταν..πιο κοριτσακι και φυσικα και η Σιτζανη!

αντε καλη τυχη και επιτυχια στην Βερα..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ψήφισα Βέρα Κρούσκα, διαχρονική ομορφιά με class...Ακόμα και σήμερα την θεωρώ γοητευτικότατη
 
αριαδνη είπε:
Βεβαια Κρούσκα και δεν το συζητω ! ηταν πανεμορφη και ειχε το σωστο σεξ-απηλ, απο ξανθιες νομιζω η ομορφότερη που ειχα δει στον παλιο ελληνικο κινηματογραφο με εξαιρεση ίσως την Αλικη και την Ζωιτσα, κλασσικες αξιες! η Βερα ειχε παιξει και σε διαφημιση με καλτσον που ειχε κάνει παταγο για την εποχή, ηταν πολυ ομορφη, και ξανθια και καστανη σκουρα η ανοικτη, οπως και αν την εβλεπες! εκθαμβωτικη οπως γραφτηκε και καπου!

+1000000000 κι από μένα !!! Κι εγώ Βέρα Κρούσκα ψήφισα !!! Πόσο μα πόσο τη γουστάρω να τη βλέπω στην ταινία Ο Βάλτος να οδηγεί το διθέσιο αεροπλανάκι !!! Αλλά και στην ίδια ταινία με τα χείλια της "σκασμένα" από τη δίψα !!! Αυτή η ομορφιά και η γοητεία που "υποκρύπτει" κάτι το σπαρακτικό ...
 
Ήμουν μεταξύ Βέρας και Ρίκας...ψηφισα την δευτερη
 
Eλένη Ερήμου η επιλογή μου.
 
Βέρα Κρούσκα δαγκωτό

Χωρίς λόγια... Δεν το συζητώ...

krouska.jpg
 
Ήμουν ανάμεσα στη Μέμα Σταθοπούλου και τη Βέρα Κρούσκα. Και τελικά επέλεξα τη Μέμα Σταθοπούλου. Δύσκολη απόφαση!
 
Rinus Cesar είπε:
+1000000000 κι από μένα !!! Κι εγώ Βέρα Κρούσκα ψήφισα !!! Πόσο μα πόσο τη γουστάρω να τη βλέπω στην ταινία Ο Βάλτος να οδηγεί το διθέσιο αεροπλανάκι !!! Αλλά και στην ίδια ταινία με τα χείλια της "σκασμένα" από τη δίψα !!! Αυτή η ομορφιά και η γοητεία που "υποκρύπτει" κάτι το σπαρακτικό ...
ισορροπουσε μεταξυ της κοριτσιστικης ομορφιάς και αφέλειας και της αισθησιακής γοητειας, χωρις να γινεται ποτέ μα ποτέ χυδαια, το ζητούμενο για κάθε γυναικα...
 
Ψηφισα τη Μεμα Σταθοπουλου μιας και την θεωρω την ομορφοτερη στη λιστα!

Αν και θα ψηφιζα Μιρκα Καλατζοπουλου,αλλα δεν ειναι υποψηφια.. :xm: !!
 
Δε με συναρπάζει καμία από τη λίστα... (Συγνώμη Γουώλη!)

Εμένα μου άρεσε μια γυναίκα που έπαιζε σε μια ταινία με τον Ρίζο. Εκείνος της έκανε τα θελήματα κι εκείνη ήταν ψηλή με κοντά φορέματα, πλούσια μακριά μαλλιά και ένα μικρό σκυλάκι με λουράκι. Ο ρίζος της κουβαλούσε πράγματα στο ευκατάστατο διαμέρισμά της. Τώρα, αν δεν ήταν ο Ρίζος και ήταν ο Χατζηχρήστος; Η μνήμη μου με απατά, αλλά ωραία θα ήταν να βρείτε ποια λέω!
 
Audiodee, μιλας για την ταινια με τον Νικο Ριζο, Ο Γιγας της Κυψελης. Η πανυψηλη καλλονη ειναι η ηθοποιος και Σταρ Ελλας 1961, Ρια Δελουτση. Πανεμορφη γυναικα!!! Δε μπηκε στη λιστα γιατι δεν ειναι τοσο γνωστη για να την ψηφισει ο κοσμος.
 
Bambi, δε νομίζω να είναι αυτή...

Αυτή που λέω είχε καστανόξανθα μαλλιά και είχε μικρό ρόλο στην ταινία και είχε πολύ αργή κίνηση, την κίνηση της ντίβας.

Και όντως ούτε αυτή που λέω ήταν ιδιαιτερα γνωστή.
 
Πίσω
Μπλουζα