HAPPY Linux

teflon

RetroMasteR
Joined
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
1.219
Αντιδράσεις
26
Nα και κάτι καινούργιο....... :D

screen14.jpg


Τα HAmsters συνάντησαν το puPPY και μας προέκυψε το ελληνικό .....

HAPPY LINUX....... :D

Διαβάστε περισσότερα και κατεβάστε το νέο .iso από εδώ :

http://hamster.tuxhost.gr/
 
Το δοκιμασα χτες και ειναι πολυ καλο (τουλαχιστον με τα δεδομενα μιας μινιμαλιστικης διανομης). Μπραβο στα παιδια του Hamster team - και ευχομαι να μην το παρατησουν και να εχουμε και νεα εκδοση συντομα. :thumbup:
 
Αυτό είναι το 1002; :D :D:D:D
 
Παρακαλω τους admins το ακριβως απο πανω post να διαγραφει αμεσα - και ο poster του να εγκλειστει στα μπουντρουμια του GRM για μια βδομαδα.

Ευχαριστω
 
Το linux...είναι Happy...και ερωτώ... ο χρήστης του Linux... είναι το ίδιο Happy??? (αααχ οοοχ αααχ...μη βαρατε άλλο ρε με το μαστίγιο...οοοχ αααχ)

Ναι ναι...είναι όντως Happy! :)
 
Δε μου λέτε, θα βγει και *Mappy Linux;

*Mappy από το μάπα :biglaugh:
 
Μηπως να πηγαιναμε στο διπλανο subforum που εχει και παραθυρα με θεα, να μας αναλυσετε το γιατι δεν υπαρχουν αντιστοιχες προσπαθειες στα "Παραθυρα" απο Ελληνικες ομαδες που μονο απο αγαπη (ναι ετσι λεγεται το κολλημα) και μερακι ασχολουνται με ενα λειτουργικο που ειναι mappy κατ'εσας ?

Η ομαδα Hamsters στο συντομο διαστημα που υπαρχει εχει δωσει ηδη 2 εκδοσεις της διανομης αυτης - και εχει λυσει τα χερια σε καμποσο κοσμο που ψαχνει μια μικρη σε μεγεθος (140ΜΒs ειναι μονο) live διανομη γενικης χρησης. Μακαρι να υπηρχαν και αλλες τετοιες προσπαθειες απο Ελληνικα χερια που κατανοουν τα Ελληνικα προβληματα και το τι ζηταει ο μεσος Ελληνας χρηστης απο ενα λειτουργικο.
 
Eγώ πάντως θα πω ότι έχω την αίσθηση ότι το Linux γίνεται ολοένα και πιο "φιλικό" σε ένα συνεχώς αυξανόμενο κοινό χρηστών,και αυτό ασφαλώς είναι ενδιαφέρον...
 
αντίθετα τα windows οσο πάνε γίνονται και χειρότερα! Κάθε μέρα δέχομαι τηλεφωνήματα πελατών που πήραν καινούριο υπολογιστή, και θέλουν να βγάλουν τα Vista και να περάσουν XP.Κάποια στιγμή για Linux μας βλέπω όλους!
 
Rygar είπε:
Δε μου λέτε, θα βγει και *Mappy Linux;
*Mappy από το μάπα :biglaugh:


Εχει και για 'σένα........ :tease: :tease: :tease:

Muppy όμως , από το MUς κρύωσες.......:rolleyes: :D :D:points: :rofl:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα Vista δεν μου αρεσαν καθολου (μαλλον σε κανεναν τελικα).

Αντιθετα απο οταν εβαλα τα Windows Mobile 6.1 στο κινητο μου βρηκα την ησυχια μου.

Μακαρι τα Linux distros να γινονται φιλικοτερα και πλουσιοτερα χωρις να γινονται βαρυτερα.
 
Δε ξέρω,εγώ κάπου πάντως θεωρώ λάθος να συγκρίνουμε το Linux με τα Vista,ας το συγκρίνουμε με τα XP καλύτερα...

Άλλωστε μόνο υποχρεωμένοι δεν είμαστε -μέχρι στιγμής- να χρησιμοποιούμε Vista,συνεπώς σε καμία περίπτωση δε μπορούμε να πιστοποιήσουμε την όποια πρόοδο του Linux συγκρίνοντάς το με το νέο,"δυσκοίλιο" λειτουργικό της M$....

Και πιο σωστά θα έλεγα να μην το συγκρίνουμε με τίποτα εν τέλει και να το δούμε όπως είναι,σαν μια άλλη πρόταση στο χώρο των λειτουργικών...
 
Μια χαρά είναι το Linux, ότι διανομή και να είναι. Αναγκάζομαι να φτιάχνω pc και να εγκαθιστώ Vista λόγω δουλειάς. Αρε τι μου έρχεται κάθε φορά....ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ.......Svista επιτέλους να ησυχάσουμε!!!!!!!!!
 
Οποτε εχω νευρα συμπληρωνω μια λιστα με τιτλο 'γιατι μισω το Λινουξ' (που δεν το μισω, αλλα τελος παντων :) )

Οταν ποτε την ολοκληρωσω, θα σας τη δειξω, μετα φοβου falmewars!
 
δεν νομιζω να υπαρχει λογος απο κανεναν για flame
 
Rakeesh είπε:
Οποτε εχω νευρα συμπληρωνω μια λιστα με τιτλο 'γιατι μισω το Λινουξ' (που δεν το μισω, αλλα τελος παντων :) )
Οταν ποτε την ολοκληρωσω, θα σας τη δειξω, μετα φοβου falmewars!
αν νομιζεις οτι θα σε εξυπηρετουσε καλυτερα,το πετυχα σημερα να το προτεινουν:

http://www.andlinux.org/

ubuntu ειναι, που τωρα τελευταια του τη πεφτουν πολλοι(σε αλλα φορουμ), ετσι για να χουν να λενε μαλλον....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα