[Hasbro] Φιγούρες WWF (κατς)

unholy

RetroN00b
Joined
17 Ιαν 2010
Μηνύματα
13
Αντιδράσεις
0
Ήθελα να ρωτήσω πόσοι έχουν ακόμα από τα παιδικά τους χρόνια κάποια φιγούρα WWF.Εμένα από τις μάχες στο μπλε Wrestlemania Ring έχουν επιβιώσει μόνο ο Ultimate Warrior και ο Million Dollar Man. (hasbro 1991)
 
Είχα πολλές,πάνω από 25,μαζί με το ρινγκ και τη ζώνη του πρωταθλητή ( :p )

Δυστυχώς τις έδωσα στην αδερφή μου για να παίζουν τα παιδάκια σ' έναν παιδότοπο που είχε ανοίξει προ ετών,μ' αποτέλεσμα να καταστραφούν όλες και τελικά να πεταχτούν!

Ας πρόσεχα... :(
 
manos426f είπε:
Δυστυχώς τις έδωσα στην αδερφή μου για να παίζουν τα παιδάκια σ' έναν παιδότοπο που είχε ανοίξει προ ετών,μ' αποτέλεσμα να καταστραφούν όλες και τελικά να πεταχτούν!

Ας πρόσεχα... :(
Σε καταλαβαίνω, μακάρι κι εγώ να είχα ακόμα το ring.Πλέον μεγάλης συναισθηματικής αλλά και οικονομικής αξίας.
 
unholy είπε:
Πλέον μεγάλης συναισθηματικής αλλά και οικονομικής αξίας.


Καλά,οικονομική αξία δε νομίζω ότι έχει,συναισθηματική όμως,ναι...

Φίλε unholy,τσέκαρε αναμνήσεις ;)

http://cgi.ebay.co.uk/wwf-hasbro-figures_W0QQitemZ270516475302QQcmdZViewItemQQptZUK_ToysGames_ActionFigures_ActionFigures_JN?hash=item3efc09d5a6

Για δες κι εδώ φίλε unholy.Κάτι μου λέει ότι πάει για ψηλά η δημοπρασία.Βέβαια 58 φιγούρες είναι αυτές,δεν είναι και λίγες!!!

Και το φοβερό:

http://cgi.ebay.co.uk/KAMALA-92-93-WWE-WWF-HASBRO-FIGURE-WITH-MOON-ON-BELLY_W0QQitemZ360129749126QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item53d967e086

H MΑΚΡΑΝ πιο σπάνια Hasbro WWF φιγούρα,φυσικά δεν ήρθε ποτέ στην Ελλάδα,μόλις 24 βγήκανε άλλωστε!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τις φιγούρες καλά τις δίνει και υπάρχουν πολλές καλές ευκαιρίες με μεγάλα πακέτα.Τώρα για τον Kamala ξέφυγε τελείως η τιμή!
 
Παιδιά, δεν ξέρω τίποτα για τους κυρίους, το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σας δείξω μια φωτογραφία τους! :D

18285.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
(Macho Man Randy Savage και Hulk Hogan - απο την παλια καλη WWF)
 
1990 Titan Sports inc.- 1991 Titan Sports inc for Hasbro

MytinyWorld με καραφλιασες παλι! :D Που τους ξεδαψες παιδι μου αυτους; :D

Η φαση ειναι οτι εχουμε και εμεις 3! :eek:

Αυτοι εδω γραφουνε πισω στο φουσκωτο κορμι τους: 1990 Titan Sports inc., All rights reserved, Made in china.

O Honky Tonk Man και ο The Ultimate Warrior γραφουνε 1991 Titan Sports inc. for Hasbro.

The Ultimate Warrior

18296.jpg

Macho Man Randy Savage, οπως πολυ σωστα ειπε ο Paspartoo!

18295.jpg

Honky Tonk Man

18294.jpg

Και εδω και τα τρια κορμια απο την πισω πλευρα για να τους θαυμασουμε απο ολες τις μεριες. Αυτοι ειναι πραγματικοι αγριοι αντρες :eek: ...και μαλιστα Γιγαντες παρολο που ειναι πιο κοντοι απο τους Κυριαρχους του Συμπαντος, με τους οποιους μοιαζουν στο σωμα.

Υ.Γ. Στο βαθος μια ασχετη Μπαρμπι τους παρατηρει θαμπωμενη :D

18297.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα παλιά πολλά τέτοια! Κάθε ένα έκανε κάτι διαφορετικό (άλλο κλώτσαγε, άλλο έδινε μπουνιές...) Δεν θυμάμαι όμως όλα τα ονόματά τους. Τον Hulk Hogan τον είχα και σε μεγάλο μέγεθος που τράβαγες ένα σχοινί στην πλάτη του και μίλαγε.
 
Αχ Αναστασία μου, αναγκαστήκαμε να αδειάσουμε μια αποθήκη (στης γιαγιάς του άντρα μου) και φυσικά όπως καταλαβαίνεις γεμίσαμε ένα σωρό πράγματα :( , μεταξύ των οποίων και μερικά παιδικά παιχνίδια του άντρα μου :D ! Εχω να σας δείξω και ΚΙΤ 5 ταχύτητες και τόνους αυτοκινητάκια μεταλλικά matchbox και διάφορα άλλα.... ;)

Ο ένας που έχουμε εμείς είναι ο ιδιος με τον δικό σας! Ο macho man! :cool: Ο honky tonk μοιάζει με τον elvis ή μου φαίνεται?8)
 
Αναστασια είπε:
MytinyWorld με καραφλιασες παλι! :D
Εμένα και αν καραφλιάσατε!!!!!!!!!8)

Κορίτσια πράματα και μαζεύατε αυτές τις φιγούρες;;;;

Πράγματι ο Honky Tonk Man, το έπαιζε σωσίας του Elvis.... :p
 
Ααααα περιμενουμε δηλαδη μεγαλη παρελαση με αγοριστικο παιχνιδι απο την MytinyWorld!!! :D

Dino δεν ειναι δικα μας ακριβως τα παιχνιδια αυτα, ειναι απο τα ετερα ημισα! Αλλα επειδη δεν ενδιαφερονται και πολυ τωρα που μεγαλωσαν, τα μαζωξαμε εμεις κοριτσια πραματα, και τα βαλαμε να κανουνε παρεα στις Barbie και στις bibi-bo μπας και γινει κανενα λαβ στορυ. :eek: Eχω ποσταρει και Masters of the Universe και Transformers! Στον φοντο βαζω και καμια Μπαρμπι να φαινεται οτι ειμαι κοριτσι και να μην νομιζουν οτι ειμαι ο Αναστασης ο υδραυλικος με το τριχωτο στηθος. :D

Gogeta εχεις κρατησει κατι απο τα παιχνιδια αυτα ή τα πηρε το ρεμα; :) Αν μας τα δειξεις θα σου βρω τα ονοματα γιατι το εχω ψαξει λιγο το θεμα.
 
Gogeta είπε:
Τον Hulk Hogan τον είχα και σε μεγάλο μέγεθος που τράβαγες ένα σχοινί στην πλάτη του και μίλαγε.
Aυτόν τον έχω ακόμη,όπως και τον Ultimate Warrior.

Κάποια στιγμή θα βγάλω κάποια φωτογραφία τους,μια και είναι στο πατάρι του σπιτιού του πατέρα μου... :)
 
Τους δυο πρώτους τους είχα! Απίστευτο, αλλά και σε μένα τα δυο δάχτυλα του Χόγκαν, ήταν σπασμένα!
 
Έψαξα έψαξα, αλλά μόλις ένα βρήκα στην αποθήκη:

Laaadies and gentleeemen, Aaaaaaax Demolitioooooon

18506.jpg

Μήπως πρέπει να μεταφερθεί στο Φιγούρες το παρών θέμα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλα, Jedah... αυτος εδω που ποσταρες ειναι σκετη σαδομαζοχιστικη αμαρτια... :D Εχει πολλη πλακα!!! :D :D
 
Το θυμάμαι σαν τώρα: σκάμε στο μαγαζί για να αγοράσω τον Ultimate Warrior. Αλλά τίποτα, ούτε ένα κομμάτι! Hulk Hogan; Τίποτα! Κατέληξα σε αυτόν... Εμένα πάντως μου θυμίζει και KISS!
 
Bέβαια.....!

Υπήρχε και ο Smash από τους Demolition,και μετά ήρθε να προστεθεί και ο Crush!
 
Σόρυ για την ανάλυση, αλλα είπα να ποστάρω κι εγώ τα αλάνια που έχω ! Μου έχουν φύγει κάμποσοι απο ανήψια, ξαδερφάκια κλπ αλλα έχω διασώσει την κάτωθι συμμορία !wwf wrestlers.jpg

Είναι οι Bret Hitman, Hulk Hogan, Ultimate Warrior, The Bushwackers, Akeem, Tornado, Virgil, Ravishing Rick Rude, Samu, Lex Luger

edit: την δέυτερη φωτό την έβγαλα, καθώς απο το πουθενά το tinypic μου την άλλαξε με κάτι πιπίνια τύπου myspace !!! έλεος
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μα εντελως αλανια!!! Τι φατσες που εχουν... :D Τους φοβηθηκε το ματι μου... :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα