[Hasbro] Transformers

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.313
Αντιδράσεις
5.849
Την τελευταια φορα καβαντζωσα μολις με 50 ευρω ενα Lego technic που το ειχα αποθημενο.Το μαγαζι αυτο λοιπον που το πηρα εκλεισε αλλα ο τυπος ειχε και καποια πραγματα στο σπιτι του και τα εδεινε και αυτα ωσο ωσο γιατι οπως με ειχε πει οταν πηρα το Lego μεχρι τελος μαιου φευγει μονιμα για σουηδια σε κατι συγγενοις του και με ειπε να παω σπιτι του αν θελω να δω αν μαρεσει κατι να το παρω.Τελικα αργησα να παω λογο δουλειας το πασχα και τα περισσοτερα τα πηραν αλλοι και του εμειναν ελαχιστα πραγματα.Ολο κι ολο ειχε 4 πραγματα το ενα ηταν το σπιτι της μπαρμπι η κατι τετοιο τελως παντων και τα αλλα 3 ηταν Transformers.To ενα που με το εδειξε στην αρχη αλλα δυστηχως το ειχε ταξη καπου ηταν καποια transformers ζωα που οταν τα ενωνες ολα φτιαχνες ενα ρομποτ.Πιτσιρικας ειχα απο το συγκεκριμενο ρομποτ την αραχνη και εναν κροκοδειλο αν θυμαμαι καλα.

Τελικα χαλαστηκα που δεν το πηρα αλλα μολις με εδειξε τα αλλα δυο φτιαχτηκα και κυριως με το ενα.Το ενα ηταν ενας οχι πολυ μεγαλος Optimus Prime που μεταμορφωνεται απο τρακτορα σε ρομποτ και τα οπλα που κραταει αν πατησεις τα κουμπακια που εχουν πεταει κατι και καλα πυραυλο.Το δευτερο ηταν παλι ο Optimus Prime αλλα ο μεγαλος.Εκος απο τον τρακτορα εχει και το υπολοιπο μερος και ο τρακτορας μεταμορφωνεται σε ρομποτ αλλα και το πισω μερος γεινεται και αυτο ενα πραγμα σαν πανοπλια που μπαινει μεσα ο Optimus και πραγματικα γεινεται τεραστιος.Επισης κραταει ενα πολυ μεγαλο οπλο που ειναι και αυτο κομματι του φορτιου που και καλα κουβαλαει.Επισης το οπλο εχει κουμπια που αν τα πατησεις βγαζει διαφορους ηχους οπλων και αναβει ενα φωτακι.

Φυσικα επαθα πλακα κυριως μαυτο αλλα και το αλλο και τον ρωτησα απο απορια πως και δεν τα πηρε κανενας αυτα.Και με ειπε οτι κανενα παιδακι η μεγαλητερος που ηρθε δεν ασχολειθηκε μαυτα και οτι ολοι ασχολουνται με διαφορα αλλα και τα transformers δεν ειναι στη μοδα και γενικα με αραδιασε ενα σωρο τετοια.Για να μην τα πολυλογω σκεφτηκα καταρχην μηπως με πουλουσε παπα και ειχαν καποιο προβλημα και γιαυτο δεν τα επερνε κανενας και του λεω αφου σε εμειναν αμανατι να σε δωσω 40 ευρω να τα παρω και τα δυο;Με λεει δεν υπηρχε περιπτωση να τα δωσω τοσο λεφτα αλλα αφου την κανω απο ελλαδα και δεν θελω να με μεινουν αμανατη δωσε τοσα και παρτα.Τελικα του τα εδωσα στο δευτερολεπτο και χαρουμενος την εκανα με ελαφρα πηδηματακια.Και επειδη το εψαξα λιγο οταν τα πηρα οπως ειδα στο amazon τα δυο μαζι κοστιζουν μετα την μετατροπη σε ευρω και μαζι με τα μεταφορικα περιπου 180 ευρω.Οποτε μια χαρα τα πηρα με ενα σαρανταρι :D ;)

Ο μεγαλος Optimus ειναι αυτος:

Προβολή συνημμένου 79929

Προβολή συνημμένου 79930

Προβολή συνημμένου 79931

Προβολή συνημμένου 79932

Προβολή συνημμένου 79933

Προβολή συνημμένου 79934

Kαι ο μικρος ειναι αυτος:

Προβολή συνημμένου 79935

Προβολή συνημμένου 79936

Προβολή συνημμένου 79938
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος ρε αλανι!!! :thumbup:

Αντε καλοριζικα και καλοπαιχτα!!! :baby2: :baby2:

Autobot....Transform and Roll Out... :armed:

[video=youtube;4-Sj7axjfyA]http://www.youtube.com/watch?v=4-Sj7axjfyA
 
Μερβεγε. Είναι αυτά της ταινίας όμως. Στον μικρό βλέπω και κινεζίες ή κάνω λάθος;

Υγ: Μεταλ δε σε ξέχασα για το 2.5. Έκανες μήπως εσύ κάτι;
 
Πολυ ωραιες αγορες!! Βεβαια δεν θυμαμαι τα συγκεκριμενα εγω ειχα εναν αλλο Optimus Prime που μεταμορφωνοταν μονος του και γινοταν μικρο ρομποτ ειτε μαζι με το πισω μερος (συρομενο της νταλικας) και γινοταν μεγαλο ρομποτ, διστυχως δεν βρηκα φωτο στο νετ. Καθως διαβαζα το κειμενο και εγραψες για τα ζωα στο μυαλο μου ηρθαν οι Dinobots τι τρομερα που ηταν ειχα 2 και απο αυτους καποτε, βεβαια μετα εγραψες για κροκοδειλο και αραχνη, αρα ακυρο! :D

Edit. Τωρα ειδα στο ποστ του Foutix οτι ειναι απο την ταινια (ειμαι γκαβος το λεει και πανω στο κουτι :p ) αρα ειναι καινουργιας γεννιας για αυτο δεν τα θυμομουν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τhanks guys για τα καλοπακτα.Φιλε foutix δεν ξερω τι ειναι αυτα τα κινεζικα αλλα και τα δυο ειναι αυθεντικα της Hasbro. Δεν ειναι μαιμουδες.Ωσο για το Technic Δεν το πολυεψαξα αλλα ωσο το εψαξα δεν μπορεσα να βρω καποια αλλη μορφη.
 
Ωραιος! Μεγεια!

Another brick on the retro-wall...

(Μεταξυ μας...., μεγαλο τυχερο!)
 
Ωραίος ρε μάγκα, πολύ καλά κομμάτια καβάτζωσες!!! Όντως αυτή η ρημάδα η κρίση σε φτιάχνει...αρκεί να έχεις χρήμα να παίζεις!!!
 
Με γεια τα κομμάτια. Δεν ξέρω αν πρέπει να σου ευχηθώ και "καλόπαιχτα".... Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον τρόπο να παίζεις κιόλας με αυτά πλέον, ή μήπως κάνω λάθος? :p

Εντυπωσιακός πάντως ο μεγάλος Optimus. Αν έβλεπα κάτι τέτοιο μικρός θα μου έτρεχαν τα σάλια ποτάμι. Αλλά και τώρα ακόμα, μια σταγόνα έτρεξε λίγο.
 
Αυθεντικά είναι, απλά ίσως ήρθαν δια τεθλασμένης(αν στο εμπει δεν υπάρχουν φωτος με κινέζικα γράμματα, μάλλον ήταν ειδική έκδοση για την τεράστια αγορά της Κίνας). Σημασία είναι οτι τα πήρες πάμφθηνα έτσι άλλιως.

Επιφυλάσσομαι για το 2.5. Ουσιαστικά είναι μια μετατροπή στο φορτηγό. Θα σου το στείλω αναλυτικά σε π.μ. σε πρώτη ευκαιρία. [Συμπάθαμε αλλά έχω ευχάριστα τρεξίματα αυτή την περίοδο].
 
Με γεια τις φιγούρες metalcandyman! Η τιμή που τις τσίμπησες είναι πολύ καλή όντως! Να φανταστείς ότι ο "Ultimate Optimus Prime" στα ελληνικά καταστήματα κοστίζει 50?.

Όσο για την 2η φιγούρα δεν θα σου πω αν είναι original ή "knock-off" (απομιμήσεις παιχνιδιών υψηλού επιπέδου) αλλά να ξέρετε στο e-bay κυκλοφορούν πολλές απομιμήσεις, τις κάνουν τόσο ίδιες που δεν μπορείς να το καταλάβεις αν δεν ρωτήσεις πρώτα! Βάζουν ακόμα και τα ίδια κουτιά, ακριβώς όπως είναι το original, και ναι, χρησιμοποιούν ακόμα και το σήμα της HASBRO!

Για να σας δώσω ένα παράδειγμα:

Αυτό είναι original:

1) http://www.seibertron.com/transformers/toys/hunt-for-the-decepticons/jazz/2103/2/0/

2) http://www.seibertron.com/transformers/toys/hunt-for-the-decepticons/jazz/2103/2/9/

Κι αυτό είναι "knock-off" : http://www.ebay.com/itm/TRANSFORMERS-HUMAN-ALLIANCE-AUTOBOT-JAZZ-Captain-Lennox-MISB-/181131232018?pt=US_Action_Figures&hash=item2a2c434312

Πανομοιότυπα!

Γι' αυτό όσοι αγοράζετε απο e-bay προσοχή στις απομιμήσεις, αποφεύγουμε Κίνα, κι αν θέλουμε ειδικά μια φιγούρα απο 'κει ρωτάμε πρώτα αν είναι "Knock-off".
 
σος αναζητηση τσανσφορμερς

καλησπερα παιδια κανω συλλογη απο τρανσφορμερς και μου λειπει ο mechtech leader ironhide .εχω ρωτησει σε ολα να μεγαλα καταστηματα κ δεν τον εχουν.μεχρι και την hasbro hellas εβαλα .[edit] αγγελία ζήτησης [/edit] 1079227_10201586305199673_189269816_n.jpg

1079398_10201586305159672_596302567_n.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konsmir02 είπε:
καλησπερα παιδια κανω συλλογη απο τρανσφορμερς και μου λειπει ο mechtech leader ironhide .εχω ρωτησει σε ολα να μεγαλα καταστηματα κ δεν τον εχουν.μεχρι και την hasbro hellas εβαλα .[edit] αγγελία ζήτησης [/edit] Προβολή συνημμένου 85406Προβολή συνημμένου 85407
Κι εγώ τον ψάχνω αλλά στην Ελλάδα δεν θα βρεις τέτοιες φιγούρες....πολλές φιγούρες δεν έρχονται Ελλάδα που κυκλοφορούν έξω. Τον Ironhide θα τον βρεις στο e-bay ή στο Amazon σε ψιλοτσιμπημένη τιμή όμως.

Μάλιστα, κι εγώ έχω στείλει ένα e-mail παραπόνων στην Hasbrο Hellas αλλά ποτέ δεν έλαβα απάντηση...
 
Εδωσα αρκετα φραγκα και σε παιχνιδια με transformers .Τοτε ητανε στα πολυ high τους και δημοφιλη στις μικρες ηλικιες .Αρχες-μεσα 90 .Εκεινος ο optimus prime ηταν η συμπαθεια μου αλλα ητανε πανακριβος ακομα και για τα τοτε δεδομενα :p .Ποτε δεν καταφερα να τον αποκτησω τον νταλικιερη αλλα εχω ακομα και σημερα μερικους αλλους .Ενοειται autobots ε ? Παντα με τους καλους θελαμε να μαστε .Οι φιλοι που εφερναν decepticons τους καναμε περα !! :cool:
 
Psy_Danis_3
ναι αλλα οι


decepticons ειχαν παντα τα καλυτερα οπλα,τον optimus prime που ψαχνεις καπου τον ειδα 40 ευρω σε site :cool: . stathis_80

και ομως τον ειχαν φερει ελλαδα απλα δεν τον προλαβα.ολες τις φιγουρες τις φερνουν απλα αλλες περισσοτερες κ αλλες λιγες

 
Kι εγω παντα με τους Decepticons ημουν ασχετα αν μου αρεσαν το ιδιο και τα Autobots.Ακομα και απο τους καλους ο αγαπημενος μου ηταν ο Skyfire ενας πρωην Decepticon.Θυμαμαι το επεισοδιο οπου τον βρηκαν απενεργοποιημενο μεσα σε κατι παγους και τα Autobots διαφωνουσαν τι θα τον κανουν.Ηταν τεραστιος σχεδον διπλασιος απο τον Optimous Prime.Eπισης στην ιαπωνια ειχε κυκλοφορησει με τον εξοπλισμο που ειχαν τα Valkyries στην ταινια Macross-Do you remember love?Super!!!!! :armed:

Aγαπημενος Decepticon o Soundwave.
 

Deathshadow συμφωνω σε ολα, οι

Decepticons ειχαν τους περισσοτερους combiners αλλα οι autobots ειχαν τα dinobots,τα οποια θα εμφανιστουν στην 4 ταινια,τωρα για τα μεγεθη των transformers καμια φορα τα δειχναν ολα στο ιδιο υψος , κανονικα ο Skyfire επρεπε να ηταν πολυ μεγαλυτερος...
 
βλεποντας παλι τις ταινιες σκεφτηκα πως θα μπορουσαμε να φτιαξουμε τον καλυτερο Bruticus με τα οχηματα που ηδη εχουν κανει την εμφανιση τους και οριστε το αποτελεσμα :Lockheed_Martin_F-22A_Raptor_JSOH.jpg

Onslaught RT-2UTTKh «Topol-M»







για να μην τα μπερδεψετε ο
Vortex ειναι το ελικοπτερο και ο Blast Off το αεροπλανο

800px-19-03-2012-Parade-rehearsal_-_Topol-M.jpg

Abrams-transparent.jpg

BLT2_2-USMC-20070402.jpg

Buffalo_mine-protected_vehicle.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
konsmir02 είπε:
καλησπερα παιδια κανω συλλογη απο τρανσφορμερς και μου λειπει ο mechtech leader ironhide .εχω ρωτησει σε ολα να μεγαλα καταστηματα κ δεν τον εχουν.μεχρι και την hasbro hellas εβαλα .[edit] αγγελία ζήτησης [/edit] Προβολή συνημμένου 85406Προβολή συνημμένου 85407
Τελικά τον βρήκα και τον παρήγγειλα απο Γερμανία μέσω μιας σελίδας απο Τρανσφόρμερς φανς που υπάρχει στο facebook, σύντομα θα τον έχω! :p
 
τυχερε εγω ακομα τον ψαχνω
 
stathis_80 είπε:
Τελικά τον βρήκα και τον παρήγγειλα απο Γερμανία μέσω μιας σελίδας απο Τρανσφόρμερς φανς που υπάρχει στο facebook, σύντομα θα τον έχω! :p
Μολις τον αποκτησεις ριξε καμια φωτογραφια να γουσταρουμε ρε μαν!
 
Πίσω
Μπλουζα