HIGH TV

jimijoop

RetroMaNiaC
Joined
28 Απρ 2011
Μηνύματα
690
Αντιδράσεις
96
ΤΟ high sta καλυτερα τουhttp://www.youtube.com/watch?v=t28MKIno44U&feature=g-user-u&context=G2f11c4cUCGXQYbcTJ33Y4lf8_Pk0-VUHNfIjgXnGmmEP0IS4kNMo
 
Είναι το γνωστό HIGH TV?Αν ναι,μέχρι πριν λίγο καιρό έδειχνε ακόμα σπάνια videoclips τις πρώτες πρωινές ώρες.Έχει μεγάλο αρχείο σε ελληνικά videoclips,περίπου 3.000,τα 1000 εκ των οποίων είναι πριν το 1995 (από ότι έχω ρωτήσει) αλλά τώρα τελευταία τα έχει σταματήσει.Ενδεικτικά και για να είμαστε και στη θεματολογία του forum


Αν και έχει παίξει και videoclips του 1990 (Βίσση,Καρβέλας και κάποια άλλα που δεν είναι και τόσο σπάνια)
 
Το 2001-2002 έπρεπε τα Σάββατα να ξυπνάω αρκετά πρωί, οπότε μέχρι να ξυπνήσω καλά και να ετοιμαστώ, έβαζα HIGH γιατί είχε μια συγκεκριμένη κασέτα με βιντεοκλίπ από την περίοδο 1994-1995. Έπαιζε τα ίδια κλιπ με την ίδια σειρά συνέχεια! Επειδή αυτά τα κομμάτια τα θυμόμουν από παιδάκι, καθόμουν κάθε Σάββατο και τα έβλεπα, αντί να κάθομαι να βλέπω παιδικά. Έβλεπα και Εκπαιδευτική τηλεόραση, αλλά τα χάζευα ευχάριστα τα κλιπ. Τραγούδια που θυμάμαι να παίζει αυτή η περιβόητη κασέτα:

Στέφανος Κορκολής/Francesca Sciavo - Ti voglio

Αλεξάνδρα - Σινανάι

Σοφία Αρβανίτη - Κόκκινη κόλαση

Βικτώρια Χαλκίτη - Άσπρο και μαύρο

Σταμάτης Γονίδης/Ανδρέας Μπονάτσος - Για μια γυναίκα που κλαίει

Πέγκυ Ζήνα - Αν πας με άλλη

Σας θυμίζει τπτ αυτή η playlist; Είχε τύχει να δείτε κι εσείς αυτή την κασέτα με αυτά τα κλιπ;
 
high tv εβλεπα τα πρωινα παραστασεις του καραγκιοζη απο τον θιασο του διονυση λεντερη νομιζω οτι παιζουν ακομα εχω πετυχει και σε αλλες ωρες επισης θυμαμαι να βαζουν ελληνικες βιντεοταινιες και μαλιστα μερικες πολυ σπανιες που δεν τις εχω ξαναπετυχει πουθενα οπως μια με τον νικο καραγιωργη και καποιους αλλους που ειχαν ομαδα καρατε και βαραγαν κακοποιους αλλα εχουν πολλα χρονια τωρα να βαλουν πανω απο 12 επισης καποτε εβαζαν και ξενες ταινιες τα βραδυα παλι βιντεοταινιες τα τελευταια χρονια το καναλι ομως εχει περιοριστει στις τηλεπωλησεις και καποια βιντεοκλιπ τα βραδυα
 
nwntas είπε:
Σας θυμίζει τπτ αυτή η playlist; Είχε τύχει να δείτε κι εσείς αυτή την κασέτα με αυτά τα κλιπ;
Όχι,αλλά με το HIGH TV είχα επικοινωνία το καλοκαίρι και μου είχε πει για το αρχείο του.Ίσως ξαναρωτήσω,από Οκτώβριο.Πάντως μου έχουν πει ότι έχουν περίπου 300 dvd με γύρω στα 10 videoclips το καθένα,τα οποία τους τα έστελναν οι εταιρείες (σε βιντεοκασέτες),και μετά το 2000 τα μετέτρεψαν σε dvd.Από Βικτώρια Χαλκίτη έχει παίξει μερικά παλιά videoclips (Κρυφή αμαρτία,Για ένα όνειρο ζω,Νύχτα με φεγγάρι) τα οποία τα έχω ανεβάσει.
 
Προφανως ως ''high 64'' εμφανιζοταν στις αρχες λειτουργιας του,λογω της συχνοτητας (64uhf).Μια περιοδο γυρω στο 95 και για μερικες μερες ειχε διακοψει τη λειτουργια του κι εδειχνε μια test card-τη στρογγυλη με το ρολοι-με τραγουδια.Φαση ειχε η εκπομπη του Κακλαμανη Σοκ το 99 με καλεσμενους τη Λουκα,τον Αργυροπουλο τον μαθηματικο,τον Λασκο και αλλους
 
για κανα μηνα επαιξε και δοριφορικα πριν 10 χρονια απο την συχνοτητα που ειχεο οτε στον hotbird
 
Πίσω
Μπλουζα