hp pavillion dv5 σε απλη τηλεοραση?

konstandin

RetroWannaBe
Joined
3 Μάρ 2010
Μηνύματα
87
Αντιδράσεις
1
καλησπερα σας,θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να βγαλω σημα εικονας απ το laptop μου σε μια απλη τηλεοραση.συγκεκριμενα εχω το hp pavillion dv5. :xm:

αν γινετε με ποιο τροπο?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εφοσον δεν λες τον τυπο της τηλεορασης που εχεις υποθετω απο το "απλη" που λες οτι ειναι τυπου CRT κοινως "μπαουλο",το οποιο δεν γνωριζω και πολλα .

Αν εχεις τωρα lcd και υποδοχες τυπου VGA και HDMI στην τηλεοραση και στο λαπτοπ σου δεν υπαρχει κανενα προβλημα, με οποιοδηποτε τυπου καλωδιου απο τα παραπανω κανεις δουλεια σου .

Και εγω hp dv4 εχω και το εχω συνδεσει με HDMI!!
 
Aardvark είπε:
Εφοσον δεν λες τον τυπο της τηλεορασης που εχεις υποθετω απο το "απλη" που λες οτι ειναι τυπου CRT κοινως "μπαουλο",το οποιο δεν γνωριζω και πολλα .Αν εχεις τωρα lcd και υποδοχες τυπου VGA και HDMI στην τηλεοραση και στο λαπτοπ σου δεν υπαρχει κανενα προβλημα, με οποιοδηποτε τυπου καλωδιου απο τα παραπανω κανεις δουλεια σου .

Και εγω hp dv4 εχω και το εχω συνδεσει με HDMI!!


ναι ,εννοω τις κλασικες τηλεορασεις,ξερεις κατι?

Greeksexycgn είπε:
σαφεστατα μπορεις.

σ ευχαριστω για την ανταποκριση,ξερεις τον τροπο που γινετε αυτο ,με τι καλωδιο ας πουμε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μονος σου δεν προκειτε να το καταφερεισ ποτε χρειαζεσε ειδικο.
 
Χρειαζεσαι ενα καλωδιο Svhs σε Svhs για την εικονα (αρκει να εχει η Τν αν και ολες σχεδον εχουν απο το '95 και μετα)και ενα καλωδιο Rca σε στερεοφωνικο καρφακι για τον ηχο.

Mολις ειδα φωτο απο το μοντελο που εχεις και βλεπω οτι δεν εχει Svhs οπως τα παλιοτερα μοντελα τησ Hp.Για τον ηχο ισχυει το καλωδιο που ειπα , για εικονα θα πρεπει να βρεις καποιο ανταπτορα απο Vga η Hdmi σε Scart η svhs.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η ποιότητα της εικόνας που θα πάρεις, αν υποθέσουμε ότι το καταφέρεις τελικά, θα είναι απαράδεκτη.

Για ποιο λόγο, όμως, αρχικά, θέλεις να κάνεις μια τέτοια σύνδεση;

Αν είναι για emulators, όπως φαντάζομαι, ΟΚ. Για οτιδήποτε άλλο θα σου βγουν τα μάτια........
 
Εχει δικιο ο pooky.

Μόνο αν πρόκειται να το συνδέσεις με Lcd μέσω Hdmi η με Vga θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα.
 
Έχεις ακριβώς το ανάποδο πρόβλημα από αυτό που έχει ο simonkey ΕΔΩ.

Μόνο με lcd τηλεόραση θα έχεις καλό αποτέλεσμα.
 
παιδια σας ευχαριστω ολους με σκλαβωσατε με τις γρηγορες απαντησεις.ναι οντως για emu την ηθελα την συνδεση .και παλι σας ευχαριστω ολους
 
Πίσω
Μπλουζα