Impossible Mission

Arielis

RetroActive
Joined
11 Σεπ 2007
Μηνύματα
266
Αντιδράσεις
20
Νομίζω οτι καιρός είναι να πούμε μερικά πράγματα για αυτό το κλασσικό παιχνίδι!

Η υπόθεση είναι γνωστή σε όλους μας. Στόχος μας είναι να μαζέψουμε όλα τα κομμάτια του πάζλ, να το φτιάξουμε και να τσακώσουμε τον διαβολικό Elvin Atombender! :diablotin:

Το παιχνίδι μου αρέσει πάρα πολύ (όπως και σε πολλούς εδώ μέσα). Αλλά δεν το έχω τερματίσει ποτέ!! Βρήκα κάποιον οδηγό στρατηγικής όπως και το longplay(1,2,3,4,5

Θα ήθελα λοιπόν κάποια βοήθεια, γιατί αρκετά πράγματα στο παιχνίδι δεν είναι standard.

Το πρόβλημα μου είναι στα παγιδευμένα δωμάτια(σε αυτά που καίγεσαι ξαφνικά χωρίς λόγο) τι ακριβώς πρέπει να κάνεις για να μην καείς;; (ή καίγεσαι έτσι κι αλλιώς;;:biglaugh:)

Υπάρχουν αρκετά δύσκολα δωμάτια (αναλόγως και πώς δουλεύουνε τα robot σε κάθε παιχνίδι)...
 
Παιχνίδι σταθμός. Πραγματικά αγαπημένο. Αυτή η Epyx είχε κάνει πραγματικά θαύματα. Το είχα τελειώσει επι εποχής commodore 64 κάτι που δε κατάφερα όταν το ξαναέπαιξα πρόσφατα με emulator... γέρασα μάλλον και δε μπορώ να πετύχω τόσο καλά τα άλματα :)

Να σημειώσουμε επίσης τα δύο sequel που ακολούθησαν, το impossible mission II από την Epyx και πάλι (1988) και το impossible mission 2025 από τη Microprose για Amiga αυτή τη φορά (1994, η Epyx δυστυχώς χρεωκόπησε το 1989).
 
Πίσω
Μπλουζα