Indiana Jones V στα σκαριά

Perseas

Retro Member
Joined
24 Ιαν 2008
Μηνύματα
123
Αντιδράσεις
27
Έίναι 2 μηνών είδηση αλλά τώρα έπεσε το μάτι μου.

Harrison Ford Cracks the Whip on Indy 5


By Peter Mikelbank and Michael Y. Park


 


Originally posted Monday September 14, 2009 08:15 AM EDT


 


Dust off the fedora and clear out the snakes – Indiana Jones is ready to ride again.


 


Harrison Ford, 67, says he's already ready for the globe-trotting archaeologist's next adventure, only a year after one of history's most successful film franchises was revived – and that the next chapter is already well on its way.


 


"The story for the new Indiana Jones is in the process of taking form," Ford told France's Le Figaro. "Steven Spielberg, George Lucas and myself are agreed on what the fifth adventure will concern, and George is actively at work. If the script is good, I'll be very happy to put the costume on again

http://www.people.com/people/article/0,,20304223,00.html
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αναρωτιέμαι:

-Σε ποια εποχή θα διαδραματίζεται

-Αν θα είναι καλύτερο από το 4. Crossing fingers...
 
!!

Σίγουρα θα βγει και 5..αλλά δεν νομίζω να πρωταγωνιστεί ο Ηarisson Ford, άντε να κάνει κανένα πέρασμα...Βλέπω να πρωταγωνιστεί το καινουργιο "πουλέν" του Spielburg, το εβραιόπουλο που έπαιζε και στην τέταρτη ταινία και που πρωταγωνιστεί και στις ταινίες transformers
 
Κοίτα, από τη στιγμή που τον λανσάρανε ως γιο του Indy, αποκλείεται να μην παίζει. Έφαγαν όμως τέτοιο κράξιμο για το 4 που ειλικρινά πιστεύω ο μόνος λόγος που θα προχωρούσαν σε 5ο είναι για να σώσουν την παρτίδα. Ε και χωρίς ενεργό Indy δε γίνεται.

Άλλωστε το μόνο που έκανε το 4 καλό ήταν η ατμόσφαιρα που μας είχε τόσα χρόνια λείψει και που εμένα προσωπικά με έκανε να παραβλέψω τα, αρκετά ομολογουμένως, στραβα. Αν μέσα σε 2 χρόνια έρθει κι άλλος Indy τότε ακόμα και οι ρομαντικοί θα γίνουν τρομερά απαιτητικοί και στην παραμικρή πατάτα το εγχείρημα θα πάει στον πάτο.
 
Επίσης και ο Φόρντ είναι 67 χρονών πλέων... Ενας γέρικος ίντυ στα 70 του δεν είναι και ακριβώς οτι θα ήθελα να δώ...
 
Καινουργιο Indy... Καλη φαση μιας και ειμαι φαν!!

Πιστεύω ότι σαν υπόθεση θα έχει σχέση με το τέλος του κόσμου και το 2012 γιατί φοριέται πολύ τελευταία :) η' κάτι άλλο με time travel και CERN.
 
Παντως η 4η δεν με εκανε να νιωσω τον ενθουσιασμο "ουαου, γιος του Ιντυ! και γαμω τα γονιδια" για να με εμπνευσει να δω τις περιπετειες του. Εχουμε ηδη αρκετους υπερηρωες που κανουν ακροβατικα και ξιφασκια πανω σε οχηματα. Μας φτανουν οι παλιοι.

Ιντυ και παλι Ιντυ, και στα 60 και στα 70 αμα λαχει
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To μόνο που θα με ενδιέφερε να δω σε σχέση με το γιο θα ήταν αν η επίδραση του Indy ως πατέρα θα φέρει κάποιο αποτέλεσμα (μόρφωση, αρχαιολογία κλπ).

Μπορεί μέχρι και όνομα να αλλάξει ο Mutt (= κοπρίτης, μπασταρδεμένο σκυλί από εκεί τον είχα ΗΔΗ καταλάβει χεχε ;) ).

Ο Ford νομίζω ότι τα πήγε εξαιρετικά στο 4, όλα τα άλλα διορθώνονται ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ!!! Είμαι σίγουρος ότι οι συντελεστές το έχουν καταλάβει.
 
συμφωνω με τον περσεας ,οντως ο φορντ τα πηγε πολυ καλα και ηταν σε αριστη σωματικη διαπλαση για τον ρολο ,την πατατα που πηγαν να λανσαρουν με τον λεουφ να γινει ο επομενος ιντυ την καταλαβαν και αποτι δειχνει δεν θαγινει αυτο ..οσο για το σεναριο ξερω πιο θα ειναι αλλα να μην πω καλυτερα..
 
simonkey ; Εχεις πληροφορίες εκ των έσω ; Εγώ ποντάρω στη Ατλαντίδα πάντως..
 
Η Ατλαντιδα ηδη υπαρχει σε παιχνιδι, και εφοσον ολα τα κομικς και παιχνιδια θεωρουνται canon, ειναι χλωμο να ακυρωσουν το ενα χαρην του αλλου. Οχι οτι θα εμποδιζε τους σεναριογραφους.. αλλα ειναι κατι που δεν εχει ξανατυχει
 
Το imdb πάντως το δηλώνει σαν project in development για το 2012.
 
Το γνωρίζω το fate of Atlantis ( απο τα καλύτερα adventures που έχω παίξει, και πάρα πολύ πιστό στη Indiana Jones ατμόσφαιρα! ), αλλά νομίζω οτι μίας και έχουν περάσει τόσα πολλά χρόνια απο τη κυκλοφορία του, η Ατλαντίδα έχει πλέων πιθανότητες να μπεί...
 
Αν παιξει Ατλαντιδα παντως, θα πρεπει να ακυρωθει ολο το franchise του παιχνιδιου, το οποιο μπορει να σωθει μονο με ενα παλαβο retcon που να λεει κατι κουλο, οπως πχ οτι "το Fate of Atlantis αφορουσε μια αποικια της Ατλαντιδας" :Ρ
 
Αναφέρεσαι στη συνέντευξη του Lucas απο τον Supershadow simonkey ;
 
A, είναι μυστικό, εντάξει τότε :D :D:D

Αναφέρεσαι στη συνέντευξη του Lucas απο τον Supershadow simonkey ;
Συγγνώμη αυτές οι συνεντεύξεις ισχύουν? Εγώ τις πρωτοείδα όταν άνοιξα το thread και μου φάνηκαν ψιλο-άκυρες. Είναι δυνατόν να δίνει ο Lucas τόσες λεπτομέρειες?
 
Δεν υπαρχει περιπτωση να εχει βγει στο Google .

Εδω στην προηγουμενη ενας καμεραμαν τραβηξε μια φωτογραφια και την διεδωσε στον τυπο και ακομα πληρωνει.

Ινφο για τον Ιντυ 5 αυτην την στιγμη δεν υπαρχει τιποτα περα απο δηλωσεις οτι εχουν βρει σεναριο που να αρεσει και στα 3 μεγαλα κεφαλια (στιβ george,Χαρι) για 5η ταινια και το αν θα γυριστει αλλαζει μηνα με τον μηνα,project με το project.
 
Πίσω
Μπλουζα