Iron Maiden - Speed Of Light

gapan

RetroActive
Joined
1 Ιουν 2008
Μηνύματα
437
Αντιδράσεις
42
Νέο κομμάτι από τον νέο δίσκο των Iron Maiden! Προσωπικά βρίσκω το κομμάτι πολύ καλό αλλά το video είναι καταπληκτικό! Δεν ήξερα αν πρέπει να το ποστάρω εδώ ή στο retro-gaming κομμάτι του forum, αφού κάνει μια mini αναδρομή στο gaming από τα 80s και μετά.

Ο Eddie παίζει ηλεκτρονικά και ξεκινάει από μια παραλλαγή του Donkey Kong, συνεχίζει με κάτι που μάλλον μου μοιάζει με το Alien 3 (διορθώστε με αν υπάρχει κάτι πιο κοντινό), ακολουθεί το Mortal Kombat (Eddie vs The Beast - πλήρες με fatalities!) και τελειώνει με ένα σύγχρονο FPS. Δεν το θεωρώ απίθανο κάποιος τρελαμένος να τα φτιάξει αυτά τα παιχνίδια στην πραγματικότητα.

Απολάυστε...

[video=youtube;-F7A24f6gNc]

 
Έλα...μολογατε. Ποίος από εσας έστησε το κλιπ?

Χαχαχαχα!!!!

Εξαιρετικό κλιπ, μέτριο κομμάτι που το διασώζει μοναχός του ο Dickinson με τη φωνή του.
 
Ταξίδι στο gaming και στα albums των Θεων!!!!
 
Θα το δω μετά που θα έχω γρήγορο ιντερνετ..

Πάντως, επειδή είναι οι αγαπημένοι μου, είμαι θετικά προκατειλημμένος...
 
τι να πω για το εν λογω συγκροτημα....Δε θα ημουν ο ιδιος ανθρωπος χωρις αυτους...

Το τραγουδι μου αρεσει αρκετα χωρις να τρελενομαι. Το βιντεοκλιπ ειναι απλα αλλου. Φοβερα πρωτοτυπο, πολυ εξυπνο και σιγουρα οτι πρεπει για τους 30/40αρηδες+
 
Το video-clip τα σπάει για τους retro-fans. Το riff του κομματιού καλούτσικο. Το υπόλοιπο κομμάτι δεν μου άρεσε.

Υ.Γ. Το 2ο game μου θύμισε Robocop :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[video=youtube;dCC6D-W80nU]

 
Ρε παιδιά, τι έγινε, δε βλέπω κανένα βίντεο..!!!
 
viking4a είπε:
Ρε παιδιά, τι έγινε, δε βλέπω κανένα βίντεο..!!! οΏ½οΏ½
Τι εννοείς δεν βλέπεις κανένα βίντεο? Δεν παίζουν? Δεν εμφανίζονται στη σελίδα σου?

Τώρα αν κάνεις κλικ στα url τα βλέπεις?

 
Δεν το βρήκα και εγώ ιδιάιτερο σαν τραγούδι. Όχι άσχημο αλλά δεν θα το προτιμούσα για να βγεί σε single. Όντως η φωνή του Dickinson σώζει την κατάσταση.
 
Χαχαχα !! "Σούπερ" το βιντεοκλιπάκι !! :thumbup: (το τραγούδι μπορεί να μην είναι εξίσου "σούπερ", αλλά δεν με χάλασε καθόλου θα έλεγα !!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks για την προσπαθεια kambia αλλα τώρα καταλαβα τι παιζει:

"Δυστυχως αυτο το βιντεο δεν ειναι διαθεσιμο στην χωρα σας, γιατι περιεχει μουσικη και δεν καταφεραμε να συμφωνησουμε με την GEMA σχετικα με τις προυποθεσεις χρησης του"

Με λιγα λογια δηλαδη, για να μην πολυλογουμε:

[edit] κοσμητικά [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eνταξει το ξερουμε πως ολα γινονται για το χρημα αλλα αν ειναι να βγαζουν τετοια μετριοτατα κομματια για να μην πω τιποτα χειροτερο ας κατσουν στ'αυγα τους και στης ενδοξες μερες του παρελθοντος να ησυχασουν και αυτοι αλλα και μεις.Μονο το βιντεοκλιπ ειχε κατι να δειξει το τραγουδι μαπα.
 
Συμφωνω με Bill.Πολυ μετριο το τραγουδι.Το σωζει η φωνη αλλα και η ιστορια.Γιατι αν δεν ηταν Maiden δεν θα το ακουγε κσνεις.
 
Περί ορέξεως... ακόμα και το Trooper να βγάζαν σήμερα, κάποιοι θα λέγαν ότι είναι χάλια.
 
Ίσως ακουστεί υπερβολικό αλλά από ένα σημείο και μετά το έβαλα στο mute για να δω μόνο το video clip!
 
viking4a είπε:
Μμμμ... Κακιουλες
Ψέμματα να πω? Εξάλλου αυτό που λέει και ο Gapan " Περί ορέξεως..." Πέρασε πια η εποχή τους για μένα. Κάποτε τρελλαινόμουν για Μaiden. Τώρα δεν....
 
gapan είπε:
Περί ορέξεως... ακόμα και το Trooper να βγάζαν σήμερα, κάποιοι θα λέγαν ότι είναι χάλια.
Δεν νομιζω να συνεβαινε αυτο.Αν εβγαζαν τωρα το trooper ολοι θα μιλαγαμε για αναγεννηση των Maiden κλπ.Αν ομως εβγαζαν τοτε το Speed of Light και οχι τραγουδια οπως το trooper και τα αλλα διαμαντια τους ισως η ιστορια τους να μην ηταν τοσο μεγαλη οσο τωρα.
 
Εκπληκτικό το βίντεο, το κομμάτι έχει επιτέλους τον κλασικό ήχο των Maiden, με τα drums του Nicko επιτέλους να μην ακούγονται αποστειρωμένα.
 
Πίσω
Μπλουζα