Jonny Logan (Τζόννυ Λόγκαν)

neronnz

RetroN00b
Joined
13 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
Όταν ήμουν 10 χρονών ανακάλυψα σε ένα μαγαζάκι το κόμικς JONNY LOGAN . Διάβασα σαν τρελός όσα μπόρεσα να βρω . Παιδιά τι να πω ... μου στιγμάτισαν το χιούμορ , ακόμα το κουβαλάω ... δυστυχώς όχι και τα τεύχη . Όποιος δεν έχει διαβάσει τον συμβουλεύω να ρίξει μια ματιά.
 
Φιλε neronnz καλως ηρθες στο φορουμ!!

Δεν μπορω να θυμηθω αυτα τα κομιξ εχεις καποια φωτο να στειλεις σε post μπας και μας ανοιξει το ματι?

(Ασχετο)Jonny Logan το ονομα μου θυμισε τον Ιρλανδο τραγουδιστη της Eurovision!!
 
jonny-logan-n2.jpg


jonny-logan-n2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
JONNY LOGAN (2)

αλλο ενα απο fleamarket...

4869964_01.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μέσα του '70 κυκλοφόρησε σε μεσαίο μέγεθος με το συνηθισμένο για την αποχή 2 έγχρωμες + 2 BW σελίδες.

Αρκετό γέλιο, μπορώ να πω ότι σ'αυτό το είδος βασίστηκαν οι πολυθεματικές εκδόσεις των επόμενων χρόνων...

Σας βάζω και την περιγραφή των κύριων πρωταγωνιστών.

Επίσης συμμετείχαν και οι δισ-δισ-δισ-εκατομμυριούχοι, τα τιγράκια (μια παρέα νεαρών με ποδήλατα),οι 3 σούπερ (διαστημικό καρτούν), o ΧΟΥΓΚ ο τρωγλοδύτης και ο Τζών Φάκτορ ο Μυστικός Πράκτωρ !

Tzonny.jpg
Tzonny2.jpg
 
Tα καλύτερα τεύχη ήταν το ΜΑΦΙΑ-ΓΙΟΚ και ένα άλλο που παίζανε έναν περίεργο ποδοσφαιρικό αγώνα.
 
Ο Τζόνι Λόγκαν (και η ΕΑ - Εταιρεία Απατεώνων) ήταν ενας ήρωας, με πολύ λιγότερο αθώο χιουμορ.

Πολιτική, σκάνδαλα, θρησκεία, μιλιταρισμός, μαφία, σεξ, παραοικονομία, τζόγος.

Ιταλικής καταγωγής.

Εχω το πρωτο τευχος απο δημοπρασια.

Ξεφτίλιζε τα πάντα, με πολύ, μα πάρα πολύ ειρωνικό τρόπο, και απορώ που το διάβαζα σε τρυφερή ηλικία.

Θυμάμαι ένα στιγμιοτυπο, οπου κάποιος πάει να φιλήσει το χέρι τού Πάπα και εκεινος του αντιπροτείνει ένα ξύλο λέγοντας "φίλα αυτό, να μη γεμίσεις το χέρι μου σάλια".

picture.php
picture.php
picture.php


picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php


picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php


picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε Lux Interior,πολύ καλύτερα θα ήταν να βάζεις τέτοιες σπάνιες pics σε δικό σου album,εδώ στον server του GRM,ώστε και να φαίνονται απευθείας στο thread,αλλά και να μη χαθούν ποτέ !

Ότι ακριβώς έκανα εγώ δηλαδή μ' αυτή τη photo,περνώντας τη σε δικό μου album όμως,μια και ασφαλώς δε μπορώ να επέμβω σε οποιουδήποτε άλλου χρήστη...

To άλλο thread σβήστηκε,μια κι είναι για το ίδιο θέμα...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ για τη συνδρομή.

Πρόσθεσα κάποια πραγματάκια, θα προσπαθήσω και για υψηλότερες αναλύσεις.
 
Καλησπέρα σας!!! ψαχνω να αγοράσω περιοδικά jonny logan... μάλλον δεν ψάχνω σωστά και δεν έχω βρει τίποτα ακόμα... μήπως ξέρεις κανείς που θα μπορούσα να κοιτάξω???

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

φιλικά

g
 
Ο Γδάρτης ο Φορατζής!! Πω πώ! Τι θυμήθηκα τώρα!!!

"Φόρο στην αμοιβή, φόρο στον φόρο της αμοιβής, φόρο στον φόρο του φόρου της αμοιβής, φόρο στο φόρο του φόρου..."


Και μια άλλη ατάκα, που ήτανε σε ένα στρατόπεδο ή νοσοκομείο, δεν θυμάμαι, σε ένα καθεστώς ολοκληρωτικό: Βγαίνει ένας τύπος και φωνάζει:

"Ουαααά!! Τρύπησα το δάχτυλό μου!" Και έρχεται ο τρελός επιστήμων:

"Δάχτυλο μολύνει χέρι, χέρι μολύνει μπράτσο, εμείς κόψουμε μπράτσο, όλα πάνε καλά!"
 
Είχα βρει το καλοκαίρι του 2008 στο περίπτερο του χωριού μου τα 2 πρώτα τεύχη του περιοδικού αυτού."Η χούντα κάνει κίνημα" και "μαμμυ κιλλερ" (ή κάπως έτσι).
Τα έχω ακόμη στο χωριό.Αλλά δυστυχώς το περίπτερο δεν έφερε άλλα τεύχη...
 
Πίσω
Μπλουζα