Kανένας άλλος καλός ; [PS3 launch]

Καλορίζικα και καλόπαιχτα παιδιά ;)
 
Να'σται καλα παιδια!Το μηχανημα ειναι πολυ πιο ομορφο απο κοντα απο οτι στις φωτογραφιες.Το χειριστηριο ειναι μια ευχαριστη εκπληξη.Πολυ στιβαρο και με πολυ καλυτερο κρατημα απο το προηγουμενο.Οι σκανδαλες ιδιως καμμια σχεση με του ds3.Τωρα απο παιχνιδια δοκιμαζω το Call of Duty αλλα δεν βλεπω κατι ουαου...Πρεπει να ειναι ιδιο με του 3 αντε λιγο καλυτερο.Πηρα και μια καρτα για Psn να δοκιμασω τα free(Resogun) να δω τι λεει.
 
Για πες,log in με τι εκανες με τον παλιο λογαριασμο η ηθελε καινουργιο,τους friends απο την list μεταφερονται και στο ps4,ειναι ενας ενιαιος λογαριασμος δηλαδη και στα τρια μασινια της Σονυ ,(psvita,ps3,ps4).


Aληθευει επισης οτι σου ζηταει το πραγματικο ονομα αντι για νικ και link με facebook account αναγκαστικα για την φωτο.



Τα updates Κατεβηκαν γρηγορα;; ποση ωρα πηρε;;





PS4 has today launched in 16 more countries: Czech Republic, Hungary, Slovakia, Turkey, United Arab Emirates, Saudi Arabia, Kuwait, Qatar, Bahrain, Oman, South Africa, Bolivia, Nicaragua, Paraguay, Uruguay and Venezuela.
 
Καλοριζικο και σε σενα kajwbtfe!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Για πες,log in με τι εκανες με τον παλιο λογαριασμο η ηθελε καινουργιο,τους friends απο την list μεταφερονται και στο ps4,ειναι ενας ενιαιος λογαριασμος δηλαδη και στα τρια μασινια της Σονυ ,(psvita,ps3,ps4).
Aληθευει επισης οτι σου ζηταει το πραγματικο ονομα αντι για νικ και link με facebook account αναγκαστικα για την φωτο.



Τα updates Κατεβηκαν γρηγορα;; ποση ωρα πηρε;;



Log in εκανα με καινουριο λογαριασμο για να παρω τις 14 μερες plus.Βεβαια ειναι λιγο μπερδεμα με τα accounts αλλα λογικα μπορεις να μπεις μεσω psn.Το Vita δεν το εχω συνδεσει ακομα γιατι ειμαι ψοφιος αλλα πρεπει για να δω αν λειτουργει και σαν χειριστηριο.Για τη φωτο σου ζηταει μονο facebook account.Μολις πατας για να βαλεις φωτο σου λεει Log in with Facebook account.Δεν εχει καποια αλλη επιλογη.Το update του PS4(384mb αν θυμαμαι καλα)κατεβηκε τσακ μπαμ αν και εχω λιγο χαλια γραμμη.

Ajax87

sephirothson

ευχαριστω πολυ!!
 
Μαλιστα,δεν ξερω ακομη αν θελει στανταρ facebook account η το θελει μονο για το αβαταρ-φωτο.


Αnyway θα δω συντομα,thnx.
 
Το πήρα και εγώ στα χέρια μου πριν λίγο. Ευτυχώς δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα με το setup. Όλα πολύ γρήγορα και κατανοητά. Το update ήθελε μερικές επανεκκινήσεις (2-3 αν δεν κάνω λάθος) αλλά ήταν και αυτό πολύ γρήγορο ενώ το Fifa 14 που δοκίμασα, δεν χρειάστηκε ούτε 5 λεπτά για install. Περισσότερα αύριο.
 
Καλοριζικο και καλοπαικτο σε ολους τους φιλους που το αγορασαν.
 
kajwbtfe είπε:
Ωπ...βρεθηκε και ο δευτερος!!!! :)

Νext one please.... :D

Kαλοριζικο και καλοπαιχτο!!! :thumbup:

Βλεπω οτι ειναι διαφορετικη εκδοση απ' οτι του Αρντυ - χωρις game - Η' κανω λαθος? :xm:
 
Μετά από 9 ώρες ενασχόλησης με την κονσόλα τα μάτια μου κλείνουν αλλά είπα προτού τη πέσω να πω και γω τη δική μου άποψη. Όμορφο απλό και λειτουργικό το UI .

Facebook λογαριασμό θέλει μόνο και μόνο για τη φωτογραφία. Εγώ μετέφερα τον λογαριασμό μου απο το PS3 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Σύνδεση μέσω FB δεν έκανα διότι δεν έχω λογαριασμό στο FB.

Από παιχνίδια έπαιξα Killzone, Need for Speed & Assasins Creed. Τα πρώτα δυο μου άρεσαν πάρα πολύ ενώ το Assasins καθόλου. Πάει για τράμπα και θα πάρω κάτι άλλο στη θέση του δυστυχώς.

Παρόλο που η παραγγελία μου ήταν για το μεγάλο πακέτο τελικά πήρα το μεσαίο μιας και μεγάλο δεν ήρθε Ελλάδα (ας ειναι καλά η Sony Γερμανίας) και ειναι κρίμα γιατί το μεγάλο πραγματικά άξιζε σαν αντιστοιχία τιμής με το τι προσφέρει.

Το χειριστήριο ιδιαίτερα ποιοτικό αλλά θα προτιμούσα ρε παιδί μου αυτό το light bar να είχε δυνατότητα ντιμαρισματος. Παραείναι δυνατό ώρες ώρες νομίζω. Σε γενικές γραμμές πάντως φαίνεται πως η Sony έκανε καλά τα μαθήματά της αυτή τη φορά.

Περισσοτερες εντυπώσεις εν καιρώ...
 
stayros είπε:
Ωπ...βρεθηκε και ο δευτερος!!!! :)
Νext one please.... :D

Kαλοριζικο και καλοπαιχτο!!! :thumbup:

Βλεπω οτι ειναι διαφορετικη εκδοση απ' οτι του Αρντυ - χωρις game - Η' κανω λαθος? :xm:
Ναι ειναι διαφορετικο.Ειχα προπαραγγειλει στις 15 Αυγουστου μια προσφορα στα 344 απο γνωστα πολυκαταστηματα η οποια ειναι χωρις παιχνιδι.

Παντως το Resogun ειναι αρκετα καλο.Ξεκιναει λιγο νωχελικα θα ελεγα αλλα οσο περναει η ωρα γινεται αρκετα πιο δυσκολο και ωραιο.Αξιζει να το δοκιμασετε.
 
Εκανα και εγω τα πρωτα σεταρισματα χτες και η εμπειρια θα ηταν αψογη αν δεν παλευα κανα διωρο να θυμηθω τον κωδικα μου για να κανω login στο PSN τον οποια ειχα ξεχασει,βρηκα εναν παλιο περασμενο σε ενα κινητο,δεν περναγε με τιποτα και τελικα εκει που δεν το περιμενεις στο πιο εμφανες σημειο εκει που εισαι να τα παρατησεις και να κανεις καινουργιο λογαριασμο βρισκεις και το νεο pass,anyway δεν θυμαμαι ποτε τον ειχα αλλαξει και γιατι.


Ισως τοτε που ειχανε χακαρει την Σονυ ,τοτε με τα δωρεαν παιχνιδια να μας ειχε ζητηθει αλλαγη.



Θα μου πεις γιατι δεν εκανες το forget password και ταλαιπωριοσουν,γιατι δεν θυμομουν τι ειχα βαλει ημερομηνια γεννησης,αλλοτε βαζω μια αλλοτε αλλη ειτε για λογους ασφαλειας ειτε για ενα big φ@κ εμ στις μεγαλες εταιριες και την NSA τους.
:supergrin:


Ολα καλα τωρα,σημερα εχει δοκιμη Killzone και playroom να δω και τι κανανε με την καινουργια καμερα.



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ Aardvark Περιμένουμε εντυπώσεις από το playroom!

"Έπαιξα" λίγο με τις φωνητικές εντολές. Καλή φάση, όπου μπορείς να αλλάξεις user, να διαλέξεις παιχνίδι, να πάρεις screenshot ή ακόμη και να κλείσεις την κονσόλα. Αν γινόταν να ανοίξει κιόλας με φωνητική εντολή... Όσων αφορά την σύνδεση με Ps Vita, την δοκίμασα με ανάμεικτα συναισθήματα καθώς αν απομακρυνθείς (όχι και πολύ) από την εμβέλεια την κονσόλας με wifi σύνδεση, δημιουργούνται glitches στην οθόνη του Vita. Με απευθείας σύνδεση τα πράγματα είναι καλύτερα με την προϋπόθεση πάντα να είμαι κοντά. Θα ξαναπειράξω τις ρυθμίσεις για να επιβεβαιώσω τα λεγόμενα μου. Ασχολήθηκε κανείς με τα free-to-play παιχνίδια;
 
Λοιπον ενα ενα μην τα ξεχασω,σκορπιες πρωτες εντυπωσεις.


Ζεσταινεται λιγο παραπανω η κονσολα η μου φαινεται,χμμμμ.



Τα Voice controls δεν τα δοκιμασα ακομη.



Τα free to play δεν τα ειδα αν και δεν τα χω ψαξει ακομη.



Το ηχειακι στο pad λεει πολλα,με το που το πρωτακουσα it came to life! lol



To playroom το συγκρινω αμεσα με το eyepet που δοκιμασα στο ps3,με εξιταρουν κατι τετοιες γκαντζετιες-καινοτομιες...εντυπωσεις τα κοντρολς ειναι πιο responsive ,εχει την πλακα του (το playroom) σε αφηνει να δοκιμασεις ολα τα νεα features του pad (σαν το nintendoland για το U) αλλα οπως και η eye καμερα του ps3 θελει τον χωρο του μπροστα απο την TV ,μετaκινησεις επιπλων κ.τ.λ,παντως εχει καλες προοπτικες.



Γραφικως τωρα το ps4 δειχνει τα δοντια με κατι απιστευτες (οχι και τοσο) πλουτο απο λεπτομερειες,τα νερα για πρωτη φορα φαινονται σαν πραγματικα νερα (π.χ ποταμια),τα long distance views βριθουν απο αντικειμενα,shadows ,φωτισμοι ολα ειναι "τελεια" αλλα.....διαφορα που ειδαμε απο ps2 σε HD ps3 δεν εχει...ακομη τουλαχιστον.



Μερικες φορες πασχιζεις να δεις το next gen,λες ειναι αυτο τωρα η δεν ειναι,βεβαια σε πιο εμπειρα τεχνικα ματια καποια πραματα θα δειχνουν και θα ξεχωριζουν καλυτερα.



Αυτα,βασικα εβαλα την νεα Λαρα τωρα,μην ξεχναμε και την last gen!
 
Aardvark είπε:
Ζεσταινεται λιγο παραπανω η κονσολα η μου φαινεται,χμμμμ.
Ότι πρέπει για τώρα με το ψοφόκρυο. Όχι σαν αυτούς με τα τζάκια που μας έχουν φλομώσει στην κάπνα. Θέρμανση next gen, όχι λίθινης εποχής! :thumbup:

Το καλοκαίρι θα το κλαις. Ρώτα εγκαίρως τον Wally πως συνδέεται κλιματιστικό με κονσόλι, έχει εμπειρία. :p
 
Τζαμπα θερμανση τον χειμωνα και φουλ aircondition μεσα στην δροσουλα νταλα καλοκαιρι εξω να βραζει ο τοπος και εσυ να παιζεις τα next gen παιχνιδακια win win ειναι η κατασταση.
 
Από το 2009 είχα ένα αποθημένο να αγοράσω ένα PS3 και αν και έφτασα πολύ κοντά, τελικά αυτό δεν έγινε τότε. Έτσι πήρα την απόφαση πρόσφατα να πάρω ένα από το ebay. Μεγάλη Πέμπτη λοιπόν ήρθε ένα PS3 fat, αγορά από Αγγλία. Έψαχνα την έκδοση που τρέχει τα παιχνίδια του PS2 οπότε και πήρα το 60GB μοντέλο. Μόλις έλαβα το δέμα έπαθα πλάκα από τον όγκο του. Άνοιξα το δέμα και πραγματικά ήταν τεράστιο. Το κουτί είχε μέσα τα πάντα, καλώδιο hdmi, καλώδιο ethernet, χειριστήριο, καλώδιο τροφοδοσίας (αγγλικού τύπου δυστυχώς οπότε σύντομα το άλλαξα) και φυσικά το θηρίο. Όταν το έπιασα στα χέρια μου πραγματικά μου φάνηκε πάρα πολύ βαρύ για κονσόλα. Για πλάκα το έβαλα επάνω σε ηλεκτρονική ζυγαριά. 5 κιλά ολοστρόγγυλα. Γνωρίζω τα προβλήματα που παρουσίασαν τα πρώτα PS3 αλλά το συγκεκριμένο το έψαξα ενδελεχώς πριν το αγοράσω. Το σημείο όπου ανοίγει η κονσόλα, εκεί που είναι η ταμπελίτσα για την εγγύηση δηλαδή, ήταν άθικτο το οποίο είναι καλό σημάδι (πιστέυω) καθώς δεν πρέπει να έχει ανοιχτεί για επισκευή από YLOD και τα σχετικά. Πάντως αν και αρχικά ο όγκος και το σχήμα με ξένιζε λίγο μπορώ να πω ότι η κονσόλα σε ψαρώνει με τόσες εισόδους που έχει. DVD/BD, αναγνώστες καρτών, USB χαμός! Σαν κανονικός υπολογιστής. Κατά τα άλλα τα γνωστά, ο ανεμιστήρας ακόμη και μετά από λίγη ώρα "στο ρελαντί" της κονσόλας ξεκινάει να λειτουργεί και να ακούγεται όπως και το θερμό ρεύμα στο πίσω μέρος της κονσόλας κάνει αισθητή την παρουσία του, εξαιρετικό θερμαντικό μέσο για τις κρύες νύχτες του χειμώνα :p  . Το πλαστικό περίβλημα γρήγορα θερμαίνεται και αυτό όχι σε φάση να μην μπορείς να το ακουμπήσεις αλλά σίγουρα είναι ζεστό. Βέβαια όταν σβήσεις την κονσόλα όλα επανέρχονται στη φυσιολογική τους θερμοκρασία γρήγορα.Θα συμφωνήσω σε παραπάνω σχόλιο ότι όσο βαριά είναι η κονσόλα, τόσο ελαφρύ είναι το χειριστήριο που πραγματικά μοιάζει με ψέυτικό. Σε γενικές γραμμές είναι μια κονσόλα που μου αρέσει και θα είναι, προς το παρόν τουλάχιστον, συνδεδεμένη στην τηλεόρασή μου κάτω από το xbox, θα την έχω για χρήση δηλαδή και θα κρατήσω στην άκρη το Slim για backup.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος με γειες, το fat ειχε υποστηριξη Ps2 παιχνιδιων (και ps1 αλλα αυτο το χουνε ολα τα Ps3) ,card readers και 4 usb να χωνεις οτι θες.
 
Πίσω
Μπλουζα