Kαινούργιο PS2

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.853
Επειδη η SONY δεν παραταει τις προηγουμενης γενιας κονσολες της σαν κατι αλλες εταιριες (ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγουμε) βγαινει καινουργιο PS2 πιο ελαφρυ απο το "TWO" το slim μοντελο που αντικατεστησε το πρωτο μοντελο.

Λοιπον το νεο μοντελο θα ειναι 300 γραμμαρια πιο ελαφρυ ,απο 900 πεφτει στα 600 (πουπουλο) και ο AC adapter απο 350 στα 250 γραμμαρια.

Θελετε και φωτο

4376_1.jpg


Οπως βλεπετε η εξωτερικη εμφανιση παραμενει ιδια με μονη διαφορα εκτος απο το 1/3 μειωση βαρους τα λεφτα οπου η SONY θα βγαζει περισσοτερα απο καθε μοναδα που θα πουλαει αλλα και η πτωση τιμης που θα ερθει για εμας.

Αληθεια αν η MICRO εκανε το ιδιο με το "μπαουλο" XBOX 1 ποιος δεν θα το αγοραζε. :confused:

Αλλα θα μου πεις με αποτυχημενες κονσολες ποιος ασχολειται ,σιγουρα οχι η MICROSOFT. :D
 
Επειδη η SONY δεν παραταει τις προηγουμενης γενιας κονσολες της
Σου βρηκα λαθακι!

Το σωστο ειναι:

Επειδη η SONY δεν μπορει να σπρωξει την τωρινης-γενιας κονσολα της...

Ο πνιγμενος...
 
Wally είπε:
Σου βρηκα λαθακι!Το σωστο ειναι:

Επειδη η SONY δεν μπορει να σπρωξει την τωρινης-γενιας κονσολα της...

Ο πνιγμενος...
Κι εγώ σου βρήκα.

Η Sony πουλάει μια χαρά τις κονσόλες της. Γιατί το Sony Wii καλά δεν πάει; :D :D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Μην ψαχνετε για αλλαγες στην εμφανιση οι αλλαγες ειναι εσωτερικες.

Wally για κοιτα εδω μιας και λεμε για τωρινες κονσολες μαλλον τα "δαχτυλιδια" εχουν αντικτυπο. :D

MS fails to meet 12 million mark

"Microsoft announced at the beginning of this year that it had reduced its shipment goal for the fiscal year to 12 million units, down from 13-15 million units. Speaking to gamesindustry.biz about the new 360 warranty, Peter Moore has confirmed that Microsoft has missed the target of 12 million units. The company has sold roughly 11.6 million units, missing its goal by 400,000 units. Despite this, Moore states that Microsoft feels "really good" about the state of the Xbox. In particular, he emphasizes Microsoft's holiday lineup, and notes that it will be featured heavily at E3 next week."
 
...αλλα το game attach rate (δηλαδη παιχνιδια ανα κονσολα) εχουν ξεπερασει τις προβλεψεις.

Μαλιστα αυτο ειναι το νουμερο που κοιτανε τα software houses..εξου και ολα τα exclusive games μετακομισαν προς 360 μερια... ;)
 
Το DIE HARD το ειδες; :D
 
XBOX360 rulezzzz .. τι να μας πει η sony τώρα ρε παιδιά με το ps2 και το ps3 που έχουν κατακλέψει των κόσμο...και λέτε για τα δαχτυλίδια που βγάζει το 360 έτσι?? ξέρετε πόσα ps1 και ps2 με χαλασμένα λέιζερ έχω?? άσε πόσα πέρασαν από τα χέρια μου και από φίλους που δεν πολύ γνωρίζουν όπου κλαίνε τα λεφτά τους ..απο psx έπρεπε να εχει 3 για να καταφέρεις να συναρμολογήσεις και να βγάλεις ενα και να δουλεύει..έχω πολύ καλό μου φίλο με μαγαζί που κάνει επισκευές και τσιπαρισματα και έχω μάθει από πρώτο χέρι την παιζόταν ... γιαυτό μην λέμε μονο ότι μας μα βολεύει
 
Χαλασμενα laser δεν θα ειχες αν δεν ηθελες τζαμπα παιχνιδια ,το δικο μου slim 2 χρονια "ρολοι".
 
καλά άστο..μην γίνεστε εμπαθείς ρε παιδιά έχουμε και μια ηλικία και μια εμπειρία δηλαδή..δηλαδή AARDVARK θέλεις να μου πεις ότι και ολα τα 360 έχουν πρόβλημα??και οααλα τα ps2 και ps1 είναι το θαύμα της τεχνολογίας καλό και αυτό.. και μην πούμε για το xbox1 που για να πέσεις σε χαλασμένο έπρεπε να ήσουν πολύ καντέμης...

edit: δν πρόκειται να με δεις να είμαι εμπαθείς στο θέμα software γιατί και τα 2 μηχανήματα τα γουστάρω και είναι κορυφή αλλά στο θέμα hardware είναι και η 2 απαράδεκτη.. (οχι μονο η m$ )
 
I don' give a f*ck about lasers i don't give a f*ck about 360 or PS3 ,versus συζητησεις μονο με τον Wally κανω. :D

AARDVARK has spoken. :D
 
άμα φίλε θες να μιλάς μόνο με των wally σορυ κιόλας αλλά υπάρχει και το π.μ.. αν δεν κάνω λαθος εδώ είναι FORUM.. AMIGOS HAS SPOKEN
 
Ρε πλακα κανει ο Aardvark...

Aardvark η κασελα σου δεν πουλαει. :diablotin:

Πουλα και τσιμπα το 360 και να κοπανιομαστε και οι τρεις στο Live! :D

Θα λυσουμε τις διαφορες μας στο Halo3 σε μονομαχια μεχρι θανατου...:biglaugh:
 
Μονο εσυ με πιανεις ,με τους αλλους το πραγμα ξεφευγει επικινδυνα. :D
 
και εγώ με φιλικό ύφος πάντα μιλάω και το ξέρετε καλά...αλλά μην κολλάμε με της εταιρίες πια είναι καλύτερη και πια οχι όλα κίνα φτιάχνονται ..πάνε η εποχές του 3do για παράδειγμα που είναι όλο made in japan..
 
Ακριβως...και επειδη πιανει το χερι σου θα σου προτεινα για καλο και για κακο να κανεις το fix με τις βιδες ωστε να εχεις το κεφαλι σου ησυχο μια και καλη...
 
i dont give a dime about lasers i dont give a dime about 360 and PS/3, και versus συζητησεις να κανετε με οποιον θελετε αρκει να μην πλακωνομαστε μεταξυ μας :biglaugh:

Amigo ειμαστε στο Playstation 1/2/3 forum εδω - αστους να πουν κατι παραπανω :diablotin:

Aardvark για το θεμα της ποιοτητας κατασκευης παντως πολλα μπορει να πει κανεις - εμεις (με το PS2 Thin του φιλου μου, οχι τσιπαρισμενο) δεν αλλαξαμε μεν κεφαλες αλλα μαγειρευαμε καθε μεσημερι πανω του μεχρι που χαλασε το "ματι" :biglaugh:
 
Σωστος και στον amstrad μου ο modulator αν τον αφηνες πανω απο μιση ωρα στην τηλεοραση εψηνες καφε ,αλλα αυτα ειναι περσινα ξυνα σταφυλια ας πουμε για τα "δαχτυλιδια" που ειναι και φρεσκα φρεσκα. :D

Καμμια ανανεωση του xbox 1 θα δουμε ,γιατι το παρατησε ετσι η micro τους χρηστες της (εστω και ελαχιστους :D ) δεν τους σκεφτεται, που ειναι τα παιχνιδια λεωωωω.:biglaugh:
 
Tις κονσολες δεν τις παντρευεσαι...καθε τρια-τεσσερα χρονακια πρεπει να βγαινει καινουργια, και πλεον περα απο τα καινουργια παιχνιδια να ασχολεισαι και με τα, φιλτραρισμενα απο το χρονο, παιχνιδια της παλιας.

Περα απο τα διαμαντια που διαθετει το ΧΒΟΧ ειναι για ενα λογο ακομα πιο διαχρονικη κονσολα απο τις υπολοιπες...ειναι ενα πραγματικο emulator-oκουτι που ποτε δεν το "παταριαζεις"... ;)
 
Δεν τις παντρευεσαι αλλα και τις πρωην σου δεν τις ξεχνας αμεσως μολις βγαλεις καινουργια γκομενα, την κρατας την επαφη σου λεω. :D

Τελος παντων το PS2 εχει ψωμι ακομα καθως και λεφτα για την εταιρια για αυτο και το υποστηριζει ακομα και το xbox καλο ειναι αν δεν εχεις βαρακια για γυμναστικη, η ομπρελα για τον ηλιο, η τεντα για το αυτοκινητο ,η τραπεζακι για την παραλια.:biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα