Kόμικς για Κορίτσια

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.854
Τι γινεται γυναικειες παρουσιες δεν εχουμε στο forum.

Λογω του οτι υπηρχε θηλυκο στο σπιτι που τα αγοραζε θυμαμαι ορισμενα περιοδικα που γραψανε ιστορια και κυκλοφορουσαν για αρκετο χρονικο διαστημα για πολλα χρονια ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΜΑΝΙΝΑ ,ΠΑΤΤΥ, και η ΣΟΥΠΕΡ ΚΑΤΕΡΙΝΑ και ο τομος ΚΑΤΕΡΙΝΑ.

Απο τις ματιες που τους εριχνα :eek: :D θυμαμαι και χιουμοριστικες ιστοριες και καποιες φαντασιας χωρια απο τις ρομαντικες που καταλαμβαναν τον περισσοτερο χωρο.

Σε καποια απο αυτα πρεπει να αρθογραφουσε και ο γνωστος Νικος Μουρατ*δης.( Δεν γνωριζω αν εχουν αναφερθει καπου αλλου στο Forum).

Mερικα εξωφυλλα.

Κατερινα 1 Aardvark post 1.jpg

Κατερινα 3 Aardvark post 1.jpg

Κατερινα Aardvark post 1.jpg

Κατερινα Σουπερ Aardvark post 1.jpg

Κατερινα τομος Aardvark post 1.jpg

Παττυ Aardvark post 1.jpg

πηγη: greekcomics.gr
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AARDVARK το μόνο που θυμάμαι να έχω αγοράσει είναι η ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ελάχιστα τεύχη όμως και περισσότερο τότε που έδινε τις σιδεροτυπίες δώρο. Ήμουν πιο φανατική των περιοδικών της candy, καθώς τα τεύχη ήταν πολύ ποιοτικά από καλλιτεχνικής απόψεως και τα χρησιμοποιούσα για να μάθω να ζωγραφίζω. Θυμάμαι στην κατασκήνωση που μου έδιναν παραγγελίες τα άλλα κορίτσια να τις ζωγραφίσω ή ακόμη και να κάνω tatoo στο χέρι τους φιγούρες των ηρώων μίκυ μάους. Ωραίες εποχές!!!
 
Μανινα κατερινα Super κατερινα!!!Η αδερφη μου διαβαζετις σελιδες και χανοταν απο τον κοσμο!!!τσκ τσκ γυναικες!!!

Θυμαμαι τις αφισες Duran duran aha wham οπως επισης την σελιδα με το θεμα ο ομορφος τις εβδομαδας

Σταματης Γαρδελης πανος μηχαλοπουλος και αλλοι οπως τις ασπρομαυρες ιστοριουλες με φωτογραφιες!!!

Ακομα εχω κρατησει δυο ιστοριουλες που τις εκοβε απο το περιοδικο η αδερρφη μου και το εκανε στο τελος βιβλιο!!

Η μια ειναι Η μικρη ξενη καταπληκτικη ιστορια με μια εξωγηινη κοπελα και Oι πτησεις του Floppy Με μια κοπελα που ειχε ενα μεγαλο αρκουδο

ο οποιος ειχε πορτα στην κοιλια και μπαινοντας βρισκοταν σε ενα μεγαλο κοκπιτ διαστημοπλοιο!!!!Candy Ωραια χρονια!!!!!
 
Akmaka για αυτον ακριβως τον λογο γραφω σε αυτο το forum για τις μικρες πορτουλες που ανοιγουν καθε φορα που διαβαζω κατι. Αυτο με το αρκουδο και το διαστημοπλοιο μου ηρθε κατακεφαλα και εγω λογω αδερφης τα διαβαζα . :)
 
Και ομως φιλε αυτες οι δυο ιστοριες ειναι πραγματικα πολυ ενδιαφερον

Θα μπορουσε να γινει θεμα για ταινια θα ψαξω για να τα βρω καπου τα εχω!!
 
Nα σου πω οτι εχω ζωγραφισμενο στο μυαλο μου τον αρκουδο (λιγο ψηλοτερος απο αυτην με μεγαλη κοιλια) με την πορτα στην κοιλια του και το κοριτσακι μεσα στο κοπκιτ ειχε πολυ καλη εικονογραφηση για κομικ . Μια φωτο θα ηταν οτι το καλυτερο με τα παραπανω.Παντως η μνημη πρεπει να ειναι φοβερο πραγμα και το μονο σιγουρο ειναι τιποτα απο ολα αυτα που ζουμε δεν διαγραφεται αλλα παραμενουν καπου κλειδωμενα μεχρι να γινει το τσαφ :) .
 
Πολύ σωστά!
 
Θυμαμαι σε προσφατη συζητηση καποιος - νομιζω ο ambu - ειχε αναφερει οτι εχει ολα τα τευχη της Κατερινας (τα περισσοτερα με αυτογραφο της Βικης Βανιτα) και προτιθεται να τα σκαναρει μεσα στο ετος....
 
telamonas.stokos είπε:
Θυμαμαι σε προσφατη συζητηση καποιος - νομιζω ο ambu - ειχε αναφερει οτι εχει ολα τα τευχη της Κατερινας (τα περισσοτερα με αυτογραφο της Βικης Βανιτα) και προτιθεται να τα σκαναρει μεσα στο ετος....
Χμ! Κάτι αναφέρθηκε και στη συνάντησή μας εχτές...... Ambu είναι αλήθεια;
 
Εγώ πάντως θα ξεκινήσω το αφιέρωμα στα γυναικεία με την Πάττυ, που σκοπεύω να σκαννάρω σύντομα για τις φίλες μας..

Μετά σειρά έχει ο Αρτσυ που τους αρέσει... την Κατερίνα την αφήνω για τον Ambu άμα μπορεί να μας καλύψει
 
ΜΠΑ...

...τα κρατάω για την πάρτη μου, είναι πολύ συναισθηματικά δεμένος μαζί τους για να τα μοιραστώ με όλους εσάς. :D
 
Εγω θυμάμαι διάβαζα κατα καιρούς Σούπερ Κατερίνα, Μανίνα και φυσικά Archie& Veronica!
 
Και εγώ!! :points: ΤΙ....ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΑΤΕ εντάξει είχε δυό ιστοριούλες που μου άρεσαν!!ΑΝΤΡΙΚΕΣ ΗΤΑΝ ορίστε μας :D
 
Tελικα το μυστηριο λυθηκε (βλεπε 1η σελ.) ο ΦΛΟΠΥ δεν ηταν αρκουδος αλλα κουνελος απο τον πλανητη Ξαργκο. :D

Φλοπυ 2 Aardvark post 14.jpg

Φλοπυ Aardvark post 14.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μανίνα-Κατερίνα-Πάττυ.

Κοριτσάκια δεν έχει το φόρουμ?

:)
 
Δεν είναι ανάγκη να είναι κορίτσι κάποιος για να ξέρει ή για να έχει δει τα παραπάνω περιοδικά.

Από όσο θυμάμαι διαφημίζονταν αρκετά στις σελίδες των "αγορίστικων" Αγόρι και Μπλεκ τα οποία αγόραζα όταν έμενε χατζιλίκι. Οι στήλες με αυτούς που ζητούσαν άτομα για αλληλογραφία ήταν πρακτικά ίδιες σε Κατερίνα και Μπλεκ λόγω συνεργασίας των περιοδικών.

Θυμάμαι πολλά κοριτσάκια να γυρίζουν στους δρόμους με την Κατερίνα στα χέρια όταν ήμουν στο δημοτικό.
 
Το φόρουμ έχει κορίτσια Ήρα....Και όλες είναι μία και μία.. Ξέρουν περισσότερα από εμάς!
 
Υπέροχα περιοδικά, πέρασα εκπληκτικές στιγμές σκίζοντας τα και βλέποντας την αδερφή μου να παθαίνει υστερία! :D
 
AARDVARK.....Respect my friend..

Μπράβο βρε...με έβαλες στην πρίζα τώρα....πρέπει να βρω τις ιστοριούλες της αδερφής μου..Κάπου τις έχω!!!! :thumbup:
 
Πίσω
Μπλουζα