Kick Off 2

Stanfromgreece

RetroMasteR
Joined
5 Μάρ 2008
Μηνύματα
1.028
Αντιδράσεις
71
picture.php


picture.php
 
Εγώ δεν συμφωνώ...

...βρίσκω το Kick Off 2 στον Amstrad, μια πολύ καλή προσπάθεια και όσον αφορά τα γραφικά και τον ήχο του, αλλά και όσον αφορά το gameplay και την ταχύτητά του...

To καλύτερο ποδοσφαιράκι του CPC, κατά την γνώμη μου...
 
Ace είπε:
...βρίσκω το Kick Off 2 στον Amstrad, μια πολύ καλή προσπάθεια και όσον αφορά τα γραφικά και τον ήχο του, αλλά και όσον αφορά το gameplay και την ταχύτητά του...
To καλύτερο ποδοσφαιράκι του CPC, κατά την γνώμη μου...
ίσως να "ξένιζε" λίγο το γεγονός πως... ξέφευγε από τη συνηθησμένα ποδοσφαιρικά παιχνίδια στον Amstrad... Οι χρήστες γενικά του Amstrad (εκτός ελλαχίστων εξαιρέσεων) σίγουρα δεν το αγάπησαν όσο το matchday 2 ή άλλα ποδοσφαιρικά παιχνίδια...
 
Λογικό είναι, βρε 'συ Stan...

Stanfromgreece είπε:
Οι χρήστες γενικά του Amstrad δεν το αγάπησαν όσο το matchday 2 ή άλλα ποδοσφαιρικά παιχνίδια...
...γιατί το 90 που κυκλοφόρησε, κανένας δεν χρησιμοποιούσε πια, Amstrad...

Χώρια που όλοι το είχανε δει πρώτα σε Amiga και ATARI ST και άντε εσύ μετά, να προσκαλέσεις κανέναν φίλο, για διπλό Kick Off 2, σε Amstrad CPC... :points:
 
Ace είπε:
...γιατί το 90 που κυκλοφόρησε, κανένας δεν χρησιμοποιούσε πια, Amstrad...
Χώρια που όλοι το είχανε δει πρώτα σε Amiga και ATARI ST και άντε εσύ μετά, να προσκαλέσεις κανέναν φίλο, για διπλό Kick Off 2, σε Amstrad CPC... :points:
Εμ...ναι όπως και να έχει... έχεις δίκιο... εγώ πάντως το είχα σε Amstrad Original (και σίγουρα θα το έχω ακόμα...) ,αλλά μάλλον είχα πιο υψηλές προσδοκίες για αυτό το παιχνίδι, επειδή ακριβώς το είχα δεί πριν στα 16bit. Αν το είχα δεί πρώτα στον Amstrad ίσως να ήταν πράγματι το καλύτερό μου.

(αλλά το Γενικά:86% που του έδιναν... μου φάνηκε πολύ!)
 
στον αμστραντ μου άρεσε το emlyn hughes int. soccer. Η σειρά kick off ηταν μέτρια
 
18 χρόνια μετά...ανακαλύπτω πως υπήρχε Kick Off 2 για τον Amstrad...Μάλλον τότε ήμουν μικρός και δεν ήξερα να "ψάχνω" καλά!! :p :p :p

Ώρα είναι να μου πείτε πως για τον 6128 είχε κυκλοφορήσει και το Street Fighter 2!!! :shake: :p
 
Το πρώτο είχε βγει πάντως...

941110_91053_front.jpg
 
...και ήταν και σχετικά αξιοπρεπές!
 
sandman είπε:
18 χρόνια μετά...ανακαλύπτω πως υπήρχε Kick Off 2 για τον Amstrad...Μάλλον τότε ήμουν μικρός και δεν ήξερα να "ψάχνω" καλά!! :p :p :p Ώρα είναι να μου πείτε πως για τον 6128 είχε κυκλοφορήσει και το Street Fighter 2!!! :shake: :p

Εχμ...

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=miH6SZIxGGs]YouTube - Street Fighter 2 CPC Edition
 
Πλάκα κάνεις!

Που το βρίσκουμε αυτό, φανταστικέ, καλέ μου Gryzor; :animeek: :bow: :please:
 
Δηλαδή αυτό το Street Fighter μπορούμε να το βρούμε από κάπου;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά, το πρώτο και στις δισκέτες μου μπορώ να το βρω! :D
 
Όχι, αυτό, βρε...

Gryzor είπε:
Axxx... δεν διαβάζεις CPCWiki :D
http://www.cpcwiki.com/index.php/News_and_Projects

Μην περιμένεις να τρελλαθείς, δεν είναι αυτό του βίντεο και δεν είναι και πολύ playable αλλά ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! :)
...αυτό το ξέρω! καμία σχέση!

Αυτό του βίντεο λέμε! Αληθινό είναι ή fake;

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=miH6SZIxGGs]YouTube - Street Fighter 2 CPC Edition

Επεξεργασμένο video του real arcade, στα 32 χρώματα, μου κάνει όμως η δουλειά, δυστυχώς...

:wait2:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μισό-fake. Υποτίθεται υπήρχε κάτι ανάλογο στα σκαριά, αλλά δεν ξανακούστηκε... vaporware!
 
Τρελο-fake θα ελεγα εγω...
 
Βρε σεις...αν γράφετε όλα αυτά για το Street Fighter...στο τόπικ του Kick Off... όταν ανοίξω τόπικ για το Street Fighter... τί θα γράψετε εκει??? :p
 
Δεν θα ανοιξεις διοτι δεν υπαρχει Street Fighter 2 στο CPC :D
 
Πίσω
Μπλουζα