Knight Rider (2008 TV series) Remake

KITT

RetroN00b
Joined
4 Φεβ 2008
Μηνύματα
11
Αντιδράσεις
0
KITT'S BACK..

Λοιπόν τις 17/3/2008 κάνει πρεμιέρα το πρώτο πιλοτικό επεισόδιο του κανούριου KNIGHT RIDER..

Πρωταγωνιστής ο Mike Traucer..γιος του Michael Knight μονο που δεν το ξέρει ο ίδιος πριν το τέλος του επεισοδίου.

Το σενάριο με λίγα λόγια έχει να κάνει με την απαγωγή του κατασκευαστή του καινούριου KITT,ο οποιος είχε κατασκευάσει και τον παλιό.

Η Κόρη του λοιπόν παίρνει τον καινούριο KITT πάει και βρίσκει τον Mike Traucer με τον οποιο είχε δεσμό παλιότερα και τον πείθει να ξεκινήσουν να αναζητούν τον πατέρα τις.

Παραπέρα τώρα..

Ο νέος KITT είναι νέο μοντέλο...SHELBY GT500ΚΡ..και αυτοεπιδιορθώνεται,αλλάζει χρώματα,είναι θωρακισμένος,έχει σύνδεση με στρατιοτικους δορυφόρους,σύνδεση με την βάση δεδομένων με FBI και ένα μυστηριώδες mode το οποιο λέγεται KITT ATTACK με το οποιο κάνει ένα είδους morph..αλλα δεν έχει..TURBO BOOST,SKI MODE...

Βεβαια μετά το super κράξιμο σε όλα τα ανάλογα forum οι παραγωγοί τις σειρές έσπευσαν να πούνε πως .."δεν βάλαμε στο πιλοτικό επεισόδιο turbo boost αλλα δεν το αποκλείουμε για τα επόμενα"..

Την φωνή του KITT την κάνει κάποιος Will Arnett και τώρα ακούγεται πιο macho και πιο "τσαμπουκαλαμενος"...κάπως.

Επίσης υπάρχουνε και 3 trailer στο youtube...

Και δέστε το ωραίο λογοπαίγνιο που έκαναν με το KITT

KITT(OLD)=KNIGHT INDUSTRIES TWO THOUSAND

KITT(NEW)=KNIGHT INDUSTRIES THREE THOUSAND
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Knight Rider (2008 TV series) Remake

To αυτοκινητο ο πρωταγωνιστης το τρεϊλερ και για πρωτη φορα το εσωτερικο του νεου KITT 3000 ακολουθουν.

2002787415636969842_fs.jpg


2002790590589696507_fs.jpg


YouTube - nbc new knight rider 30 second teaser




 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: "Κnight rider" (2008 remake)

Eδω ενα site για οποιον θελει οδηγιες για να βαλει το σκανερ του ΚΙΤΤ στο αμαξι του (για το κουλ κοκκινο φως που παει περα δωθε λεω).

Knight Rider LED Light Scanner: How'd They Do It?

http://www.musclecarblog.com/story-145-knight_rider_led_light_scanner_howd_they_do_it

Και εδω εχει φωτο απο μηχανη, εσωτερικο ,εξωτερικο,απο πλαγια,απο πανω,απο κατω τα παντα για τον νεο Κιττ.

Exclusive: Jalopnik Lifts KITT's Hood

http://jalopnik.com/357164/exclusive-jalopnik-lifts-kitts-hood
 
Απ: "Κnight rider" (2008 remake)

Αυτό το περίεργο μακρύ πράγμα με τα κόκκινα φώτα ανάμεσα στα πίσω καθίσματα τι στο καλό μπορεί να είναι;

Aν και το αυτοκίνητο μου αρέσει, το τιμόνι το βρίσκω επιεικώς απαράδεκτο. Το ταμπλό προφανώς ακολουθεί την μόδα που έχουν και τα νορμάλ σημερινά αυτοκίνητα. Ογκώδες ταμπλό που αν έλειπε σχεδόν θα χωρούσε ένα ακόμη άτομο και πρακτικότητα μηδέν.

Tα κινούμενα led του ΚΙΤΤ θυμάμαι να τα έχω δει σε κάνα δυο αυτοκίνητα κάπου στα τέλη του '80. Φυσικά ήταν datsun ή κάτι αντίστοιχο. Ο ορισμός του κιτς!
 
Απ: "Κnight rider" (2008 remake)

Πάντως έχει γεμίσει διαφημίσεις της ford με το συγκεκριμένο mustung. Κάτι μου λέει ότι η σειρά έχει γυριστεί πρακτικά για να κάνει διαφήμηση η Ford. Ακόμα και στο Live μπροστά μου το βλέπω.
 
Απ: "Κnight rider" (2008 remake)

Το πιλοτικο επεισοδιο παιχτηκε εχτες και ειναι "all over the place". ;)

"Mike Traceur a bitter former Army Ranger and failed race

car driver, just got a new lease on life, neither he

cares for or wants this chance to make up for his past

failings. FLAG wants a new driver, but he is hesitant to

join this mysterious group and doubts this super car or

he can make a difference. He's got problems, he's in

debt and people want to kill him. The choice is all too

obvious for him and the Knight Industries Three Thousand

(K.I.T.T)."

Εδω του δινει το δαχτυλιδι.

2002081702454342694_fs.jpg


2002006292090929193_fs.jpg
 
Τελικά είδε κανείς τον πιλότο να μας πει 2 λόγια?
 
Σήμερα είδα το πιλοτικό επεισόδιο του ΚΙΤΤ και μου σηκώθηκαν οι τρίχες τσι κεφαλής , πλάτης κτλπ.

Σαν να συναντάς έναν παλιό αγαπημένο φίλο μετά από 20 χρόνια απουσίας.

Τι συγκίνησηςςςςςς:animeek:
 
Κι εγώ το είδα. Στο τέλος εμφανίστηκε και ο Χάσελχοφ ως Μαικλ Ναιτ βεβαίως και υποτίθεται πατέρας του νέου Ιπποτη....Ηταν και η μοναδική σκηνή που με έκανε να ανατριχιάσω, τα υπόλοιπα ήταν για μικρά παιδιά....Πάντως πολυ εφετζίδικο...
 
Ειδα μεχρι τη μεση...πολυ ελπιδοφορο.

Το γυναικειο cast συνεχιζει την Haselhoff παραδοση :) ,η φωνη του KITT μοιαζει,η πλοκη ειναι ενδιαφερουσα.

Θα το δω απο την αρχη διοτι μου φανηκε οτι υπηρχαν διακριτικες λεπτομερειες (π.χ το τιμονι του KITT2000 στην αποθηκη κτλ) που απαιτουν προσεκτικοτερη παρακολουθηση

Περιμενω τις εντυπωσεις του Aardvark but remember...NO SPOILERS!!
 
Review δεν θα κανω ,θα πω κανα 2-3 αρνητικα θετικα.

Αρνητικα ο ΚΙΤΤ ειναι χοντροκομμενος δεν χωνευται σαν εμφανιση αλλα συνηθιζεται,επισης η φωνη ειναι διαφορετικη (val kilmer) αλλα και παλι συνηθιζεται.

Ο πρωταγωνιστης πιτσιρικας ειναι πολυ καλος,τα εφε ειναι παλι πολυ καλα και δουλεμενα,εχει ατακες που γελας,εχει ωραιες γυναικες,εχει menage a trois ,το γνωστο μουσικο θεμα ροκοφερνει ,με το που παιξει η μουσικη θα ανατριχιασετε.

Εχει τον Ντεηβιντ Χαϊεσλχοφ,εχει και τον ΚΙΤΤ δειτε το.

Παραξενο το ποστ σου πανω απο το δικο μου δεν το ειδα οταν το εγραφα αλλα τωρα.

Whatever, τα spoilers σε αυτο το thread εχουν ηδη μπει ,αν δεν το εχεις καταλαβει consider yourself lucky. :biggrin:

Aπο θεαματικοτητες δεν τα πηγε και ασχημα οποτε ο "πιλοτος" να γινει σειρα εχει αρκετες πιθανοτητες. :cool:
 
Wally είπε:
Θα το δω απο την αρχη διοτι μου φανηκε οτι υπηρχαν διακριτικες λεπτομερειες (π.χ το τιμονι του KITT2000 στην αποθηκη κτλ) που απαιτουν προσεκτικοτερη παρακολουθηση
Υπαρχουν ενα σωρο wally..

Με το που μπαινουν οι τυποι στο γκαραζ, πρωτη σιλουετα που εμφανιζεται μπροστα ειναι αυτη της παλιας trans-am διπλα σε ενα αλλο αυτοκινητο με μουσαμαδες. Απο τις περιφερειακες λεπτομερειες βρισκουμε την παλια μπλε πινακιδα της California με την επιγραφη KNIGHT, το τιμονι οπως σωστα προσεξες με την περικεφαλαια και την επιγραφη Knight Two Thousand, και επισης υπαρχει σε ενα screen και μια ζαντα απο την παλια trans am που απλα γυαλιζει επειδη ειναι μαυρη αλλα διακρινονται οι τρυπες που εχει.

Θα ξεκαθαρισω και αλλες μολις βρω ευκαιρια απο το promotion pilot dvd που ξεσκαλιζω!
 
οσο αφορα τον νεο ιπποτη θα συμφωνησω ακριβως με τον RYGAR!!!ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ!!οσες προσπαθειες κι αν κανουν..με τιποτα δεν προκειτε να ξαναγινει ο παλιος κιττ...
 
Το είδα και εγώ και δεν μου άρεσε καθόλου. Το καινούριο αμάξι δεν έχει καμία σχέση με το παλιο και γενικά η σειρά είναι κομμένη και ραμμένη στο στύλ των καινούριων ταινιών/σειρών της αμερικάνικης βιομηχανιας. Καλυτερες στιγμές ήταν η εμφάνιση του Χοφ και η φωνη του Κιτ.
 
Πρεπει να ειναι απο την τριτη σαιζον που "τρανσφορμαροταν" και μαλλον δεν πρεπει να ειχε παικτει Ελλαδα μιας και δεν το θυμαμαι.

Original K.I.T.T. up for auction: impressive exterior, laughable interior

 
αυτός θα έπρεπε να είναι ο νέος κιτ
fb2.jpg
 
Κατι τετοιο θα ηταν τελειο..

2009-Chevrolet-Camaro.jpg


TorqueOmata573.jpg
 
αυτό δεν έχουν βάλει phil ???

edit: άκυρο.. αυτό ήταν στο transformers.. γενικά εγω θα προτιμούσα ενα car που τα φαναρια του να είναι τύπου κιτ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα