L.A Noire

Spartan_X

RetroActive
Joined
26 Απρ 2009
Μηνύματα
512
Αντιδράσεις
163
... Το πήρε κανείς ; Νομίζω τώρα αυτές τις μέρες είναι η επίσημη κυκλοφορία του... Εντυπώσεις; 8)
 
Σχεδιαζω να ασχοληθω μαζι του, την εβδομαδα που μας ερχεται.

Μιλανε ολοι για ενα αριστουργημα, ενα νεο τροπο στο story telling και στο Metacritic βλεπω κατοσταρες με τη σεσουλα.

Δεν ειχα παρακολουθησει καθολου την αναπτυξη του διοτι νομιζα οτι ειναι καποιο χαζο-sandbox αλλα μαλλον το ειχα παρεξηγησει.

Πρεπει να στοιβει τα κονσολια ή κατι παει αθος με το νεο fw της Sony διοτι διαβαζω κατι τετοια στα επισημα φορουμ της Rockstar:

We have received some reports of PS3s overheating while playing L.A. Noire or beeping three times before shutting down/turning themselves off, mostly on older 60GB and 80GB fat models.
Primary reports seem to be that updating to firmware 3.61 will cause PlayStations to overheat. There have been various reports of this on a few different games now, all reporting their PS3s turning off or "Red Lighting" after having installed 3.61. This can range from games randomly freezing to PS3s turning off anywhere between 30 mins use to 2 hours. We have confirmed locally that multiple games (Rockstar and non-Rockstar) overheat or freeze only when 3.61 is installed.

At this time we are recommending contacting Sony directly to report the overheating issue. However, this is not the end of our support; we are continuing to test L.A. Noire on all firmware versions and hardware models to isolate the issues and see what can be done. As always, we will update this article as soon as we have updates.
Στο 360 επισης παρατηρηθηκαν freezes

Τεσπα, μακρια απο εμας και ελπιζω να ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι!
 
Παιχνιδάρα φαίνεται ότι θα είναι. Δυστυχώς, έχω αναπτύξει μία απέχθεια για detective - murder games, τα τελευταία χρόνια, οπότε εκτός απροόπτου δεν θα το τιμήσω!!
 
Καλα...τοτε θα σου στειλω με PM τι γινεται στο τελος :p
 
Το πήρα και το ξεκίνησα εχτές το βράδυ. Για μένα είναι αριστούργημα στο βαθμό που μπορώ να το κρίνω δεδομένου ότι ασχολήθηκα μαζί του 2 ώρες. Καταπληκτική αναπαράσταση... χαρακτήρες, μουσικάρα, gameplay εθιστικότατο, το θέμα του πολύ ενδιαφέρον για τα γούστα μου, όλα καλοκουρδισμένα. Το περίμενα πως και πως και δε με έχει απογοητεύσει στο παραμικρό. Επιτέλους η βιομηχανία περνάει σε μια ενήλικη φάση σιγά σιγά. Απλά καταπληκτικό!
 
Αν και η εποχή που αναπαριστά είναι εκτός ενδιαφέροντος για μένα, μου ανάψατε φωτιές. Το παράγγειλα ήδη και θα ασχοληθώ ενδελεχώς μαζί του στο PS3.

Ελπίζω να μη μου ψοφήσει το μηχάνημα.....
 
Ναι αγαπητέ pooky(1), είναι παιχνίδι που βάζει φωτιές. Κάθομαι και δουλεύω και όλο σκέφτομαι να πάω να παίξω. Ρε συ στείλε μου με pm το psn id σου να λέμε καμιά μπούρδα και από κει.
 
Δεν έχω φίλε Fred. Γενικά με on-line δεν ασχολούμαι καθόλου, είναι μια σχέση μίσους!!!!!

OK, ξέρω ότι χάνω μια από τις διαστάσεις του gaming, αλλά δεν ήμουν ποτέ στη φάση "κάτσε στις 3 μπροστά από τη κονσόλα γιατί θα μαζευτεί η παρέα. "
 
pooky(1) είπε:
Δεν έχω φίλε Fred. Γενικά με on-line δεν ασχολούμαι καθόλου, είναι μια σχέση μίσους!!!!!
OK, ξέρω ότι χάνω μια από τις διαστάσεις του gaming, αλλά δεν ήμουν ποτέ στη φάση "κάτσε στις 3 μπροστά από τη κονσόλα γιατί θα μαζευτεί η παρέα. "
Καλά ούτε και γω ασχολούμαι με την διάσταση που του δίνεις αλλά να μπω να τσεκάρω στο store τι έχει να πω μια καλησπέρα σε κάποιους φίλους αυτό ναι το κάνω. Τώρα να κάτσω και να καώ σε online multi παιχνίδια δε το κάνω. Ένα co op ναι... αυτό είναι άλλο θέμα. Τέλος πάντων να μη βγαίνω off topic. LA Noire... αρρώστιααααα... :)
 
Ανυπομονώ να.....

...πέσει η τιμή του :D :D:D:D:D:D

...για να το παίξω. Ειχα παθει πλάκα με το τρέιλερ. Αλήθεια ας μας πει καποιος, σε τί στυλ ειναι το gameplay του; Ειναι 3ου προσώπου ας πούμε;; Το τρέιλερ που είχα δει έδειχνε μόνο σκηνές από τα cutscenes του παιχνιδιού και όχι το πώς παίζεται.
 
Αλήθεια ας μας πει καποιος, σε τί στυλ ειναι το gameplay του; Ειναι 3ου προσώπου ας πούμε;; Το τρέιλερ που είχα δει έδειχνε μόνο σκηνές από τα cutscenes του παιχνιδιού και όχι το πώς παίζεται.

Gtaοφερνει,διαφορα ειναι οτι στο μεν GTA τους πατας με το αμαξι στο Noir στην σκαπουλαρουν τελευταια στιγμη.

Απο την αλλη οσο πιο πολυ gtaoφερνει τοσο μεγαλωνουν οι πιθανοτητες να το παρω,περιμενω εντυπωσεις.
 
Rygar είπε:
Ανυπομονώ να.....

...πέσει η τιμή του :D :D:D:D:D:D



...για να το παίξω. Ειχα παθει πλάκα με το τρέιλερ. Αλήθεια ας μας πει καποιος, σε τί στυλ ειναι το gameplay του; Ειναι 3ου προσώπου ας πούμε;; Το τρέιλερ που είχα δει έδειχνε μόνο σκηνές από τα cutscenes του παιχνιδιού και όχι το πώς παίζεται.
Η αλήθεια είναι πως φέρνει στο τρόπο χειρισμού στο GTA. Εδώ όμως έχουμε να κάνουμε με ένα τρόπο gameplay που εστιάζει στην έρευνα και στην παρατήρηση και όχι στα μπαμ μπουμ. Αν έχετε βλέψεις για ένα ακόμη GTA θα σας απογοητεύσει. Είναι πολύ πιο αργό σαν εξέλιξη, πολύ πιο κοντά στην φιλοσοφία ενός adventure και όχι στα sandbox arcade που ήταν τα GTA. Είναι τρίτου προσώπου και όταν ψάχνεις για κάποια στοιχεία τότε η κάμερα έρχεται κοντά σου και έχεις μια οπτική πρώτου προσώπου προσπαθώντας να εξετάσεις τα ευρήματα. Καταπληκτική ατμόσφαιρα και χωρίς υπερβολές που απλά έχουν τον σκοπό να εντυπωσιάσουν. Μια αρκετά "ρεαλιστική" και ενήλικη προσέγγιση. Πιστεύω πως στους περισσότερους σημερινούς 17 άρηδες θα φαντάζει βαρετό. Για μένα είναι απόλαυση.
 
Κάτι σαν το Mafia ας πούμε;
 
Rygar είπε:
Κάτι σαν το Mafia ας πούμε;
Μα το Mafia ήταν αρκετά με πιστολίδι κλπ... Κάτι ανάμεσα σε GTA και Heavy Rain θα μπορούσα να πω χοντρικά και πάνω κάτω... Έχει σκηνές δράσης αλλά περισσότερο εστιάζει σε κουβέντες, διαλόγους, σημεία κλειδιά για την επίλυση των υποθέσεων.
 
Φαίνεται καλό, αλλα και εγώ θα το τιμήσω όταν το βρώ κανα 15άρι ! Το άλλο κακό είναι ότι είναι λίγο "χειμωνιάτικο" για μένα, απο αυτα τα games δηλαδή που σου τρώνε ώρες και κολλάς μέσα στο σπίτι. Οπότε το χειμώνα θα μου κάτσει μιά χαρά (μαζί με το Skyrim) !!!
 
Fred Madison είπε:
Μα το Mafia ήταν αρκετά με πιστολίδι κλπ... Κάτι ανάμεσα σε GTA και Heavy Rain θα μπορούσα να πω χοντρικά και πάνω κάτω...
Βασικά το Heavy Rain είχα στο μυαλό μου πριν γράψω για το Mafia, απλώς μου φαινόταν απίθανο να έχει το interface του Heavy Rain γι'αυτό και το απερριψα.

Other_Reality είπε:
Φαίνεται καλό, αλλα και εγώ θα το τιμήσω όταν το βρώ κανα 15άρι !
Το ίδιο και το αυτό, το γράφω και πιο πάνω :D

Other_Reality είπε:
Το άλλο κακό είναι ότι είναι λίγο "χειμωνιάτικο" για μένα, απο αυτα τα games δηλαδή που σου τρώνε ώρες και κολλάς μέσα στο σπίτι. Οπότε το χειμώνα θα μου κάτσει μιά χαρά (μαζί με το Skyrim) !!!
Ούτως ή αλλως μεχρι το χειμώνα θα'χει πέσει στο 15άρι :D
 
Έχετε αρχίσει και με ψήνετε και μένα. Αλλά δεν νομίζω και εγώ να το τιμήσω στην release τιμή του. Αν πέσει, βλέπουμε!!
 
Μόλις εγκαταστάθηκε, αλλάζω θέση, αράζω μπροστά στην tv μου και αρχίζω το λιώσιμο! Καλό καλοκαίρι παίδες!
 
divined είπε:
Αν πέσει, βλέπουμε!!
ΘΑ πέσει! Γιατί αν δεν πέσει, θα τους πάρει και θα τους σηκώσει :D

Το Heavy Rain παντως το βρήκα κάτω από 30 ευρώ 4.5 μήνες μετά την κυκλοφορία του. ;)
 
(To Heavy Rain έκανε 10 ευρώ sealed στο Παπασωτηρίου στη Στουρνάρη....... )

Καλό το NOIR! Ευτυχώς δεν είναι Mafia, αλλά δεν είναι και GTA. Θέλει ψάξιμο. Όποιος το πάρει για splatterια, μάλλον θα ξινίσει.

Περισσότερα εν τη πορεία.
 
Πίσω
Μπλουζα