Lakeview Cabin αφασιακο ρετρο horror game. (λιγα λογια και Walkthrough)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.876
Σαν φανατικος των ταινιων τρομου κυριως των δεκαετιων 70,80 και 90 δεν υπηρχε περιπτωση να μην ασχοληθω με ενα παιχνιδι που θυμιζει την Crystal lake απο το friday the 13th.Ετσι λοιπον πριν 7 χρονια το 2013 ανακαλυψα τυχαια ενα τζαμπανταν flash game με την ονομασια Lakeview Cabin που απο το υφος την μουσικη τα ηχητικα εφε κλπ ειναι σαν να μπαινουμε σε ταινια τρομου της δεκαετιας του 80.Περιεργα πραγματα συμβαινουν λοιπον σε αυτο το παιχνιδι με την ιστορια του να ειναι μπερδεμα και ο καθενας μπορει να φτιαξει στο μυαλο του την δικη του εκδοχη για το τι συνεβη στον ηρωα μας στο ειδυλλιακο αυτο μερος.Διαφορα αντικειμενα υπαρχουν διασπαρτα οπως και πολλα αλλα πρεπει να τα ανακαλυψουμε εμεις για να προχωρησει η ιστορια η να συνδιασουμε καποια απο αυτα ωστε να ανακαλυψουμε καποια αλλα που ειναι κρυμμενα.Το καλο ομως ειναι πως η επιλογη ειναι στο χερι μας να κανουμε οτι γουσταρουμε για να καταφερουμε να ολοκληρωσουμε τελικα την ιστορια και μη βλεπετε τα 6 λεπτα αυτου του βιντεο γιατι για να φτασω στα 6 αυτα λεπτα και να το ολοκληρωσω με την εκδοχη που το ολοκληρωσα εφαγα πολυ περισσοτερη ωρα μεχρι να ανακαλυψω τι πρεπει να κανω.Το παιχνιδακι αυτο λοιπον το οποιο ειναι ραπανακι για την ορεξη σε σχεση με αυτα που ακολουθησαν ηταν η αρχη μιας φοβερης σειρας που συνεχιστηκε και με αλλα παιχνιδια που δεν ειναι free φυσικα αλλα αξιζουν με τα χιλια την αξια τους και μελοντικα οταν θα εχω χρονο και ορεξη θα ανεβασω longplay γιατι τα παιχνιδια αυτα μπορει να διαρκεσουν και ωρες αλλα πραγματικα ειναι τοσο μαματα που η ωρα κυλαει σα νερο.

Lakeview Cabin Λοιπον και προσοχη οποιος θελει να παιξει το παιχνιδι αυτο να μην δει το βιντεο μου αλλα να προσπαθησει μονος του να βρει ακρη με το τι παιζετε στην ιστορια και να καταφερει να τελειωσει το παιχνιδι.

Μπορειτε να παιξετε το παιχνιδι εδω: https://www.kongregate.com/games/hypnohustla/lakeview-cabin

 
Ευχαριστούμε για το heads-up και την παρουσίαση, metalcandyman...

...και να προσθέσω ότι επειδή τα flash παιχνιδάκια χάνονται στην λήθη του χρόνου όταν χάνονται και τα site που τα φιλοξενούν, εγκαταστήστε καλού κακού τον BlueMaxima Flashpoint, που προσωπικά ότι και να του ζήτησα στο search μου το έκανε launch μέσα σε πέντε δευτερόλεπτα, εκτός browser εννοείται. Όπως το παραπάνω παιχνιδάκι του metalcandyman.

Τρο-με-ρό database και preservation εργαλείο. Δείτε και το διάρκειας ενάμισι λεπτού, βίντεο:

 
Είμαι flash addicted, θα το τεστάρω metalcandyman!

...επίσης να προσθέσω πως στο τέλος του 2020 σταματάει η υποστήριξη του flash plug-in από τους μεγάλους browsers (Firefox, Opera, Microsoft Edge, Apple Safari). Ωστόσο, offline μπορείτε να ανοίξετε οποιοδήποτε flash game (.swf) με τον flash player projector flashplayer_32_sa.exe της Adobe. Δεν κάνει εγκατάσταση. Download για Windows/Linux/Mac εδώ.
 
Τα flash έχουν τρελή σαβουρα αλλά έχει και μερικά διαμαντακια όπως the moonkeeper, insidia, Gods will be watching, Super puzzle platformer και άλλα.
 
To θεμα ειναι πως αυτο το παιχνιδακι δεν ειναι μια απο της χιλιαδες flash σαβουρες που κατακλυζουν τον θαυμαστο κοσμο του ιντερνετ.Ειναι ενα παιχνιδακι που ξεκινησε με αυτη την μορφη και που αν και free απο την αρχη καταλαβαινεις πως εχει να δωσει και πως επεσε δουλεια σε αυτο.Ετσι λοιπον δεν εμεινε ενα απλο Flash game του σωρου αλλα εξελιχθηκε και απο το 2013 μεχρι και σημερα κυκλοφορησαν αλλα 3 απιστευτα παιχνιδια σε steam κλπ που πραγματικα θελω ωρες να μιλαω γιαυτα τοσο πολυ ξετρελαθηκα.
 
Για να πώ εδώ και τον πόνο μου.. Μετά απο ένα πρόβλημα με την κάρτα ,τον τελευταίο καιρό μόνο με κάποιους
emulators και με flash/browser games παίζω. Ειδικά ότι μοιάζει με adventure και 'puzzle'.
Και αυτο φαίνεται ενδιαφέρον,Candyman.. Θα το παίξω κάποια στιγμή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα