Launchers (Hyperspin, LaunchBox κτλ)

O τυπας ειναι πολυ ενταξει και κοντα στην κοινοτητα και η κοινοτητα η ιδια ειναι 0% τοξικη. Πολυ σπανιο!
Δεν ξέρω για την κοινότητα, πάντως o Lordmonkus είναι για κλωτσιές το παιδί.
 
Mod ειναι.
Ο Jason κανει κουμαντο και ειναι πολυ ενταξει, καλος προγραμματιστης (και με γαιδουρινη υπομονη).
Επισης η κοινοτητα βοηθα και δεν εχει δραματα.
Ποσα πραγματα εχουν ανεβει ανιδιοτελως και τζαμπε που εχουν μεταμορφωσει την ολη εμπειρια (τελευταιο το χτεσινο φοβερο clear logo pack)
 
Στο PC με SSD, απειρη μνημη και ταχυτητα ειναι μια χαρα, αξιζε η αγορα, στο Android δεν μου γεμισε το ματι. Φυσικα το κραταω μηπως και βελτιωθει καπως.
 
Ανεβαζει παρα πολυ πραγμα στη μνημη (εγω το θεωρω καλο) αλλα σιγουρα οχι κατι το τρελο
Εχω ενα πολυ μεγαλο Launchbox setup και μου τρωει 2GB RAM (6 tabs ανοιγεις στον Chrome και πιανει 1GB)
Τα εχω ολα portable σε εναν 7200 δισκο (με μολις 70GB free space) και ολα πανε ρολοι.

Στο Android δεν το εχω δει. Μαλιστα ειχα ποσταρει κατα διοτι θεωρουσα οτι δεν επρεπε να φυγουν χερια απο το Windows κομματι. Μπορει να το ψωνισω μονο και μονο να υποστηριξω το μαγαζι του Jason.
 
Αν έχεις ένα ισχυρό κινητό 2-3 ετών το πολύ, παίζει μια χαρά (στο Sony XZ1 με 4gb και αποθήκευση 64 & 128 που του έχω ρίξει μέσα πάει σφαίρα). Κάτι παλιά έχουν θεματακι. Μένει φαίνεται από μνήμη, δεν την παλεύει η CPU και τρώει σκάλωμα και κρασαρει κάθε 2 λεπτά. Μιλάμε ότι κατεβάζει κάτι box art που είναι 2mb το καθένα φαντάσου να έχεις 3.000 ρομς. Έφυγε όλη η αποθηκευτική μνήμη του κινητού. Θα μου πεις αν είναι σύγχρονο έχει 64gb αλλά γιατί να φας 10-15 giga σε εικόνες; Τις οποίες δείχνει σαν ένα μικρό εικονίδιο!
 
Τελευταία επεξεργασία:
@Imgema ριξε μια ματια στο φρεσκο Launchbox. Πολλα νεα features και εχει βελτιωθει πολυ το θεμα της αποκρισης. Μιας και εισαι "ψειρας" με αυτα :) , θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.

Οπως εχω ξαναεχω πει...για μενα ο συνδυασμος Launchbox + RetroArch + MegaBezel + Duimon overlays ειναι δυναμιτης
 
@Imgema ριξε μια ματια στο φρεσκο Launchbox. Πολλα νεα features και εχει βελτιωθει πολυ το θεμα της αποκρισης. Μιας και εισαι "ψειρας" με αυτα :) , θα με ενδιεφερε η γνωμη σου.

Οπως εχω ξαναεχω πει...για μενα ο συνδυασμος Launchbox + RetroArch + MegaBezel + Duimon overlays ειναι δυναμιτης
θα το δοκιμάσω σε λιγες μερες που θα επιστρέψω στο pc, thanks
 
@Imgema ριξε ενα βλεφαρο στην 13.5. Εχει αρκετα καλυτερη "αναπνοη"
 
Ειμαι στην 13.6 beta 6 και το Launchbox ειναι ακομα πιο σβελτο. Εξαιρετικο και πολυ λειτουργικο το νεο default theme.
Κανουν δουλιτσα τα παιδια
 
5 ωρο live stream για τα 10 χρονια του Launchbox. Πολυ ενδιαφερον.
Εχω τεραστια συμπαθεια για αυτο το προιον (το καλυτερο shareware για το οποιο εχω πληρωσει και δεν εχω μετανιωσει στιγμη και παραλληλα ακομα και στη τζαμπε εκδοση καλυπτει το μεγαλυτερο μερος των χρηστων) και για τον Jason

 
Πίσω
Μπλουζα