Links στο παλιό domain

NLS

RetroActive
Joined
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
270
Αντιδράσεις
11
Παιδιά τα link που έρχονται στο mail μας για νέα posts ακόμα αναφέρονται στο παλιό domain και όχι στο retromaniax.gr (και φυσικά δεν δουλεύουν) ...πότε λέει να το φτιάξει κάποιος;
 
Αυτος ο καποιος ειναι ο Admin - θα το φροντισει στην πρωτη ευκαιρια.
 
Όπως λέει και ο telamonas: Με την πρώτη ευκαιρία.
 
NLS είπε:
Παιδιά τα link που έρχονται στο mail μας για νέα posts ακόμα αναφέρονται στο παλιό domain και όχι στο retromaniax.gr (και φυσικά δεν δουλεύουν) ...πότε λέει να το φτιάξει κάποιος;
H λύση είναι απλή. Αφαιρείς την επιλογή αυτή.
 
ωραία λύση

σε έχω ρωτήσει κάτι σε άλλο thread (εκεί που με καλοσωρίζατε)
 
Και εμένα μου έρχονται τα Link σε αυτή την μορφή.

http://www.ellhnismos.org/retro/private.php'>http://www.ellhnismos.org/retro/private.php

Να προτείνω γρήγορη και εύκολη λύση:

Ανοίγεις το total commander, κάνεις αναζήτηση (alt+F7) στον κατάλογο που έχεις το forum, και ψάχνεις για αρχεία που έχουν μέσα το http://www.ellhnismos.org .

Τα ανοίγεις με το wordpad και κάνεις replace (ctrl+h) με http://www.retromaniax.gr .
 
Θα γίνω λίγο κακός :diablotin: :) , αλλά πέρασαν 6 μήνες από τότε που δηλώθηκε το πρόβλημα...... ;)
 
Με τη σειρα μου θα γινω λιγο καλος και θα σου ευχηθω Καλη Χρονια και καλως ηρθες στο forum.
 
καλή χρονιά σε όλους αλλά το είπα και σε άλλο thread, ΑΥΤΟ το πρόβλημα με κάνει να ΜΗΝ είμαι επισκέπτης εδώ (δεν θέλω να γράφω και μετά να μου έρχονται τα notification και να ταλαιπωρούμαι έτσι - που κανονικά τα χρησιμοποιώ πολύ, για να μην διαβάσω καμιά βλακεία να τα κλείσω)

σόρρυ παιδιά αλλά μετά από τόσο καιρό αυτό λέγεται "βαρεμάρα" (από πλευράς admins) και οποσδήποτε αν βαριέστε, άστε το να πάει

forum σε αυτόματο πιλότο δεν δουλεύουν (πιστέψτε με, για να είμαι εδώ σε κάτι είμαι "παλιός" ...ε ένα από αυτά, είναι αυτό ακριβώς)

συγχωρέστε με αν είπα πολλά :)
 
@telamonas.stokos

Καλή χρονιά!

Καλώς σας βρήκα!

:icon_cool:

:admin:
 
Εγω προσωπικά, παράλληλα με τον ΙΕ έχω ανοιχτό kai το mail client προγραμμά μου, και όταν πάρω ειδοποίηση ότι πήρα πμ ή Notification, απλά πατάω F5 και ανανεώνεται η σελίδα. Τώρα επειδή είμαι ΜΟΝΙΜΟΣ θαμώνας, δεν έχω επιλέξει να μου έρχεται notification, άρα δε με απασχολεί όπως δε θα σας απασχολούσε κι εσάς εάν δεν είχατε 8 ή 12 μηνύματα και προσωπική μου άποψη, δεν είναι δικαιολογία να μη μπαίνει κανείς εδώ μέσα. Σκεφτείτε κάτι πιό έξυπνο. Κάτι σε χρόνια πολλά καλή χρονιά είναι μια καλή προσπάθεια.

Νίκος
 
fireman.jpg


Εσάς πως σας βρήκε?????? Ελπίζω όχι στα τέσσερα...... :tease: :D :D

......Καλή Χρόνια σε όλους !!!
 
Νέα χρονιά χωρίς trolling γίνεται; Δεν γίνεται :p

Άντε, καλή χρονια και με λιγότερο trolling ( αν και για να αρχίσαμε απο την πρωτοχρονιά δεν μας βλέπω καλά :biglaugh: )
 
Άντε καλή μας χρονιά.

Ρε τι ακούμε πρωτοχρονιάτικα!!!!!!!!!

Το θέμα είναι απλό. Όποιος δεν θέλει δεν μπαίνει. Φιλικά πάντα. Με το ζόρι δεν κρατάμε κανένα.

Ρε teflon έβαλες φωτιά στο μαγαζί;;;;;;;; Η κρεπιέρα σου τά΄παιξε ή αποφάσισες να αγοράσεις 360 σε προσφορά;;;;; :help: :help: :D :D
 
keeper7k είπε:
Νέα χρονιά χωρίς trolling γίνεται; Δεν γίνεται :p
Άντε, καλή χρονια και με λιγότερο trolling ( αν και για να αρχίσαμε απο την πρωτοχρονιά δεν μας βλέπω καλά :biglaugh: )
Καλικαντζαροι ειναι, θα φυγουν τα "φωτα". :D
 
To πρόβλημα επιλύθηκε. Ζητώ θερμά συγγνώμη για την όποια καθυστέρηση.
 
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Εμένα προσωπικά δε με απασχολούσε, να δούμε τώρα οι παραπονιάρηδες πόσο συχνά θα μπαίνουν.....
 
Σωστός ο Νικόλας...!
 
Μπράβο που επιτέλους λύθηκε αυτό το (ουσιαστικά πάρα πολύ απλό) πρόβλημα που χρόνιζε.

Συνονόματε Νίκο εσένα δεν σε απασχολούσε ως θαμώνα, αλλά η απάντηση σου δεν έλεγε πολλά εκτός από ένα συγκαλυμμένο "αδιαφορούμε για αυτούς που ΔΕΝ είναι θαμώνες" (τώρα θαμώνας με το ζόρι δεν ξέρω πως γίνεται).

Τέσπα, μπράβο και πάλι, αλλά επειδή βλέπω ένα κλίμα που μάλλον δεν με θέλει, δεν θα σας κουράσω (δηλ. δεν θα σας ενοχλώ με τα γραπτά μου). Τώρα αν θελήσω να συμμετέχω σε κάποιο thread (ή χρειαστεί να φτιάξω κάποιο) αραιά και που, τουλάχιστον ξέρω ότι ότι γράψει κάποιος μετά από αυτό, θα το δω επιτέλους χωρίς "ctrl-c, edit, ctrl-v και αν το πέτυχες οκ"...

Άντε "τα λέμε". :)
 
Φιλε NLS αν αραξεις λιγο παραπανωεδω μεσα θα παθεις ανοσια στο φρικτο μας χιουμορ και θα το συνηθισεις...(ασε που κινδυνευεις να το κολλησεις κιολας :D )

Τιποτα δεν γινεται κακοπροαιρετα...σκονταφτουμε στη ποιοτητα χιουμορ :biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα