Mac VS Pc

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.881
Αντιδράσεις
3.852
Tι;;;;

Mηπως νομιζατε οτι θα ανοιξουμε versus αναμεσα σε Μακ και πισι,οχι .....

Να πατε στο μαμουνι να τα κανετε αυτα.

Εδω βιντεακια δειχνουμε.

Τransformers fight.




 
Μάλλον η πιο ρεαλιστική απεικόνιση του Mac vs PC

[video=youtube;55aPbv2-bvI]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
YouTube - Mac vs PC vs Linux # 1

:cheers:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
YouTube - South Park Mac vs. PC vs. Linux

[video=youtube;0-22EpQOm8c]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
LOL

YouTube - PC vs Mac spoof

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
PCs for gaming.

But I'll get an iMac for the rest!!!!!!!!!!!!!
 
Ειναι αλήθεια οτι τα 7 αργησαν 2 χρόνια αλλα mac δεν πήρα...

PC all the way με xp για games και arch για δουλειά.
 
Το thread έχει χιουμοριστικό χαρακτήρα με VS βιντεάκια,ας μη το κάνουμε κανονικό VS.
 
noxrider είπε:
Το thread έχει χιουμοριστικό χαρακτήρα με VS βιντεάκια,ας μη το κάνουμε κανονικό VS.
E, όσο στο Atari vs Amiga!!!!!!! :D

Χωρίς πλάκα τώρα, είδα το νέο imac και μου άρεσε..........

Είμαι σοβαρά γιατρέ μου; :p
 
Αυτό που γράφω είναι off topic, αλλά μου τη δίνουν οι διαφημίσεις και τα βίντεο που δείχνουν τα PC ως σπασίκλες και τους Macintosh ως σούπερ "κουλ". Σούπερ κουλ για τι πράγμα; Για facebook και βλακειούλες; Και θέλουν και διπλάσια χρήματα από ένα PC με τα ίδια χαρακτηριστικά.
 
Δεν μπορώ να το δω όπως το περιγράφεις.

Δεν έχω mac (ακόμα) λόγω χώρου. 20 μηχανήματα (κονσόλες, υπολογιστές, φορητά, και ότι μπορείς να φανταστείς) είναι πολλά σε ένα computer room.

Με 6 pc στο σπίτι να μου πεις θα αγόραζα mac; Τον 27άρη top model με i7 επεξεργαστή με κλειστά τα μάτια. Γιατί; Απλά για να τον έχω να το κοιτάζω μου φτάνει.

Ή είμαι computer geek ή δεν είμαι.

Μην γίνει αναφορά σε θέμα χρημάτων pls. Τα 2500 ευρώ που κοστίζει μέχρι πέρυσι ήταν το ποσό που έδινα σε 10 μήνες για τσιγάρα........
 
Δεν παίζει πια κάτι τέτοιο!!!!!!!!!!!!!!

Αν και εδώ που τα λέμε για πολύ fake το κόβω το video.....
 
Το συγκεκριμενο προβλημα το έχουν ολα τα 27" μοντέλα μέχρι τη σειρά παραγωγης 50 ή 52 αν θυμαμαι καλα (το τσεκαρεις στο product ID). Βγήκε ένα firmware patch πριν 2 βδομάδες γι αυτό το πρόβλημα κι εδώ αρχίζουν τα όμορφα: Δεν δουλεύει με όλα τα imac που έχουν πρόβλημα και αρκετά δεν ανταποκρίνονται στο patch και ο μόνος δρομος είναι η επιστροφή.

Με το συγκεκριμενο μοντελο εχει βγαλει σπυριά μια φίλη που το παρηγγειλε απο Νοεμβριο , έσκασε τα λεφτα κι ακομα να ερθει... Ασε που οταν έρθει ελπίζω να μην είναι και ραγισμένη. Το μονο καλό με αυτή την καθυστερηση ειναι οτι πιθανοτατα δεν θα της δωσουν ελλατωματικο μοντελο αλλα καποιο μεταγενεστερο μοντελο...
 
Ως απάντηση στα όποια προβλήματα εμφανίζονται κατά καιρους στους Mac(λογικό είναι να υπάρχουν και σε έμας,δεν είπαμε ότι είμαστε τέλειοι απλώς υποστηρίζουμε ότι είμαστε καλύτεροι) θα απάντησω με τα λόγια του Pooky (που απάντησε στους Win users σε άλλο thread και περιγράφει ακριβώς την κατάσταση): "Μου θυμίζει κάτι τύπους που έχουν να πλυθούν χρόνια,οι οποίοι γελάνε και κοροιδεύουν κάποιους άλλους επειδή έχουν ένα λεκέ στο παντελόνι τους."

By the way ο ιmac μου δουλέυει 24/7 από τη στιγμή που τον αγόρασα (πριν ενάμιση χρόνο και δεν παρουσίασε ποτέ τίποτα)και φυσικά δεν έχω συναντήσει πιο αθόρυβο μηχάνημα.

Το thread δεν έχει κανονικό VS χαρακτήρα αλλά χιουμοριστικό οπότε ας το γυρίσω στο on topic:

 
To MacOS ειναι σαφως πιο ανανεωμενο (κυριως απο οταν η Microsoft κατεχει τη μιση εταιρεια) και ειναι εξαιρετικο για σταθερη λειτουργια, browsing. Η στροφη στους "PC" επεξεργαστες αποδειχτηκε σοφη κινηση (παλι και γι αυτο μηπως η MS εβαλε το χερακι της?)

Δεν αποτελει ομως πλατφορμα σοβαρης αναπτυξης, δεν μπορει να ικανοποιησει ουτε στο 1% καποιον που ασχολειται με retro computing/retro gaming μιας και ο αριθμος των emulators ειναι αστειος. Δεν εχει τις εφαρμογες που ολοι οι Win users θεωρουμε κοινο τοπο.

Aς ελπισουμε οτι και το Linux θα παρει τα μαθηματα που υιοθετησε η Apple, οτι δηλαδη οι παρωπιδες δεν κανουν καλο και να βαλει νερο στο κρασι του ωστε να εχουμε 3 κυρια OSes για να επιλεξουμε.
 
Θα συμφωνήσω μαζί σου Wally σε κάποια σημεία όπως πχ.ότι δεν υπάρχει η πληθώρα των emulators που υπάρχουν στα Windows (όχι βέβαια ότι δεν έχουμε και εμείς)αλλά σε καμία περίπτωση δεν χρησιμοποιούνται οι Macs μόνο για browsing ή όπως αναφέρε ένα άλλο μέλος "για facebook και βλακειούλες".

Βρήκα και χρησιμοποιώ τα αντίστοιχα προγράμματα που χρησιμοποιούσα και χρειαζόμουν και ως Windows user.

Στην τελική ο καθένας κάνει τις επιλογές του ανάλογα με τις ανάγκες του (και σε εμένα εκτός από τη σταθερότητα παίζει σοβαρό ρόλο και το αισθητικό κομματι)

P.S. Mac user δεν με έκανε ο Steve Jobs ούτε τα έξυπνα marketing κολπάκια του αλλά η Microsoft με τα Vista.
 
noxrider είπε:
P.S. Mac user δεν με έκανε ο Steve Jobs ούτε τα έξυπνα marketing κολπάκια του αλλά η Microsoft με τα Vista.
Το ερώτημα είναι γιατί δεν σε έκανε linux user... :D
 
Πίσω
Μπλουζα