Machete (2010)

manos426f

The King of Retro®
Joined
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
5.388
Αντιδράσεις
155
Ωραία,λίγο-πολύ όλοι μας είδαμε το Expendables ,το γουστάραμε,απολαύσαμε το τρελό cast του,τώρα τι;

Τώρα....Machete!

'Ετσι απλά!

Το cast περιλλαμβάνει τα ονόματα των Danny Trejo (απίστευτη μορφάρα! ),Michelle Rodriguez,Jeff Fahey,Jessica Alba,Robert Deniro,Stevel Seagal και Don Johnson!!!

Σκηνοθετημένο από,ποιον άλλο,τον μάστερ Robert Rodriguez, είναι μια ταινία ανηλεούς σφαγής,στα πλαίσια της εκδίκησης του Machete,τον οποίο υποδεύεται ο "έχω-περισσότερο-από-χαρακτηριστική-φάτσα" Trejo.Ο δε Rodriguez όλοι ξέρουμε ότι ξέρει να μας προσφέρει τέτοιες ταινίες,όπως ακριβώς τις γουστάρουμε!

Η ταινία έχει ήδη αρχίσει να προβάλλεται σε διάφορες χώρες,αλλά για Ελλάδα δεν αναφέρεται ακόμη κάτι.Δε πιστεύω πάντως να μη τη δούμε κι από εδώ.Φυσικά ΔΕΝ συστήνεται σε καμία περίπτωση σε αυτούς που έχουν ευαισθησία στο αίμα και στις σκηνές...τσαμπουκά και βίας! :p :p

Πάρτε και 2 trailers,για να έχετε πιο ολοκληρωμένη άποψη επί του αριστουργήματος αυτού ;)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=x8rslIZV85U] Machete HD trailer

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=R10ljA0-sHs] Machete trailer
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σιγουρα θα τρεξω να την δω γιατι ακολουθει την grindhouse αισθητικη!!!!!!!Γιατι ειχα ξετρελαθει με το Planet Terror & το Death Proof !!!!!

Αφου οταν ειμουν στο cinema κ εβλεπα το planet terror νομιζα οτι ειμουν σε αλλη διασταση δηλαδη σε σινεμα το 70' κ ειχα παραξενευτει!!!!!Πραγματικα αυτες οι ταινιες αξιζουν γιατι ακολουθουν τα παλια προτυπα δηλαδη τις exploitation movies!!!!!! :bow:
 
Αλλωστε αυτη τη ταινια την "διαφημιζε" με τρεϊλερ στο Γκριντχάουζ...

Ολοι περιμεναμε απο τοτε οτι κατι θα κανει ο Ροντριγκεζ.
 
Εννοείς ότι το διαφήμιζε στο Planet Terror,που παιζόταν "πακέτο" με το Death Proof στην Αμερική.Και πολύ σωστά τα λες!

Το 2ο trailer άλλωστε από εκεί είναι! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Yes, Grindhouse δεν ονομαζοταν ολο το "πακετο";
 
Μάνο, νομίζω ότι το Machete (τουλάχιστον ως trailer στο grindhouse) ήταν "μούφα".

Δηλαδή υπήρχε μόνο τρέιλερ, όχι ταινία (ή σκέψη ταινίας).

Το ίδιο ισχύει και για το έτερο trailer του grindhouse, το WEREWOLF WOMEN OF THE SS (ή κάπως έτσι).

Οπότε, ή έπεσες θύμα πλάνης ή το τρέιλερ-μούφα ήταν τόσο "πιασάρικο" που ο σκηνοθέτης

αποφάσισε εκ-των-υστέρων να το κάνει πραγματικότητα.
 
Ισχυει το δευτερο. Ηδη προβαλεται στο εξωτερικο. Must see
 
exetlaios είπε:
Μάνο, νομίζω ότι το Machete (τουλάχιστον ως trailer στο grindhouse) ήταν "μούφα".Δηλαδή υπήρχε μόνο τρέιλερ, όχι ταινία (ή σκέψη ταινίας).

Το ίδιο ισχύει και για το έτερο trailer του grindhouse, το WEREWOLF WOMEN OF THE SS (ή κάπως έτσι).

Οπότε, ή έπεσες θύμα πλάνης ή το τρέιλερ-μούφα ήταν τόσο "πιασάρικο" που ο σκηνοθέτης

αποφάσισε εκ-των-υστέρων να το κάνει πραγματικότητα.


Κι όμως φίλε,παρόλο που αρχικά ήταν όντως ένα μούφα τρέιλερ,τελικά έγινε ταινία,την οποία είδα κιόλας χθες!

Μου άρεσε μάλιστα αρκετά έως πολύ,αν και την περίμενα λιιιίγο καλύτερη! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απλα θα ηταν ωραιο να γυριζε κ ο Tarantino μια για να υπηρχε κ αλλο πακετο Grindhouse με δυο ταινιες περιπετειες αυτη τη φορα!!

Μαλλον αυτο δεν εγινε γιατι ακομα κ αν το grindhouse εσκισε σε κριτικες δεν πηγε καλα εισπρακτικα κριμα!!

Ελεος μονο twilight κ βλακειες ξερουν να βλεπουν!!!!!!:mad:

Ανυπομονω να το δω!!!Πευτει κ το κλασσικο σημα Grindhouse στην αρχη???

Πορωση!!!!!! :D
 
Ωραία θα ήταν, να γύριζαν και τα άλλα τρέηλερ του Grindhouse σε κανονικές ταινίες! Όπως το Dont και το Werewolf women in ss. Θα ήταν εντελώς cult έργα...
 
Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ περιμένω πως και πως τη σκηνή που ο Trejo θα τις βρέξει (αν μη τι άλλο) στον Seagal :biglaugh:

machete_photo_1-535x324.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αν φάει ξύλο ο Σήγκαλ θα ξενερώσω απίστευτα...
 
Η ταινία δεν πρόκειται να έρθει στις Ελληνικές αίθουσες όπως πάει.

Βέβαια, τι με νοιάζει εγώ ήδη την απόλαυσα.

Δεν σας λέω αν τις τρώει ο σηγκάλ (σα γουρούνι από τη κόκα έχει γίνει...... ) πάντως δηλώνω fan του Trejo από δω και μπρος.

Απίστευτα και τα γκομενάκια στη ταινία.
 
pooky(1) είπε:
Δεν σας λέω αν τις τρώει ο σηγκάλ (σα γουρούνι από τη κόκα έχει γίνει...... )
Έμεινα άναυδος βλέποντας πόσο έχει παχύνει....
 
Ρε παιδια που ειναι η ημερομηνια εξοδου της ταινιας για τους ελληνικους κινηματογραφους??????????????? :sealed: :eek:

Εχω αρχισει κ ανησυχω.......!!!!!!!!!! :rant:
 
Δεν θα βγεί στους Κινηματογράφους στην Ελλάδα. Προφανώς το Buried θεωρείται καλλύτερο
 
Πίσω
Μπλουζα