Matt Chat 35: Alone in the Dark

keropi

Human RetroDatabase
Joined
6 Φεβ 2007
Μηνύματα
2.709
Αντιδράσεις
9
Άλλο ένα review από τον Μatt , αυτή τη φορά για το ΤΡΟΜΕΡΟ Alone in the Dark της μεγάλης Infogrames ... Aπολαύστε :)


και μερικές φωτογραφίες της συσκευασίας/έξτρα από την συλλογή μου:

Cimg0388.jpg


Cimg0389.jpg


οι κωδικοί της προστασίας αντιγραφής είναι μέσα στο μικροσκοπικό βιβλίο :D

Cimg0390.jpg
 
Καλό το review του Φρίκουλα, αν και θα μπορούσε να ήταν λίγο μικρότερο. Θα κοιτάξω και κάποια άλλα ενδιαφέροντα παιχνίδια με τα οποία έχει ασχοληθεί.

Όσο για το διαμάντι που λέγεται Alone in the Dark, τα έχουμε πει και αλλού. Δεν υπάρχει το παιχνίδι. ;)
 
...εγώ πάλι πιστεύω μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο ΛΟΛ (από ότι κατάλαβα απευθείνεται σε νεώτερους που δεν ξέρουν τα παιχνίδια αυτά, γι'αυτό και το μπλα μπλα , αλλά καλός είναι ....)

ΥΓ. γιατί τον λες Φρίκουλα; καλός μου φαίνεται
 
Εγω επαιξα πριν λιγες μερες το παιχνιδι σε 3DO και δεν ενθουσιαστηκα. Ισως η εκδοση vga να ηταν καλυτερη, αλλα το 1992 υπαρχαν χιλιαδες καλυτερα παιχνιδια, αλλου στυλ. Παραδεχομαι οτι ηταν απο τα πρωτα arcade/horror/survivor στυλ, αλλα απο horror games στην αμιγκα, δεν συγκρινοταν με το Darkseed.
 
mike , πρέπει να το ξαναδείς, ίσως σε pc... είναι παιχνίδι σταθμός! Δεν συγκρίνεται με το Darkseed , το AITD είναι και action... απλά είναι κατηγορία από μόνο του!
 
Απλα ηταν horror με arcade. Μεχρι τοτε τα horror ηταν adventure.
 
Πίσω
Μπλουζα