MEGA - Αγαπημένες κωμικές σειρές

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.792
Αντιδράσεις
4.276
Ας ψηφισουμε και ας συζητησουμε περι των κωμικων σειρων του MEGA εν οψει των "γενεθλιων" του..

Εχω αφησει επιτηδες 2 θεσεις κενες ωστε οι πιο ειδικοι να μου προτεινουν τυχον μεγαλες ελλειψεις. (btw αμεση ηταν η βοηθεια απο thebest20 και sunset89)

Οποτε σε τυχαια σειρα:

Αχ Ελένη

Εκμέκ Παγωτό

Στο Παρά Πέντε

Οι Απαράδεκτοι

Οι Αυθαίρετοι

Η Ελίζα και οι άλλοι

Το Ρετιρέ

Οι 3 Χάριτες
 
Αφού έχουν μπει και πρόσφατες σειρές όπως το Στο Παρά Πέντε, νομίζω ότι δικαιωματικά πρέπει να έχουν θέση και οι Δύο Ξένοι.

Πήγα να ψηφίσω τους Απαράδεκτους και έκανα λάθος και ψήφισα το Στο Παρά Πέντε! :shake:

Γίνεται να το αλλάξω;
 
Παροτι συγκρουση κορυφης, με "τερατα" οπως Απαραδεκτοι και Χαριτες η ψηφος μου παει στο "Ρετιρε" και Δαλιανιδη.

Μονο και μονο επειδη μεγαλωσαμε μαζι του με σειρες της ΕΡΤ και ελληνικες ταινιες και το νιωθω πιο κοντα μου απο τις αλλες.

-Ειρηηηηννηηηη

-Τι τρεχει ρε θεια.....

Μετα απο αυτες τις 3 το χαος παιζει να μην εχω δει και καμμια. :xm:
 
Ψηφισα τους Απαραδεχτους :D και αν ειχα ακομα μια επιλογη αυτη θα ηταν οι Αυθαιρετοι
 
Ψήφισα Απαράδεκτους..Damn..Αν μπορούσα να είχα άλλες 5 ψήφους...

Λείπουν όμως από τη λίστα Ντόλτσε Βίτα και 2 ξένοι.
 
Leon είπε:
Αφού έχουν μπει και πρόσφατες σειρές όπως το Στο Παρά Πέντε, νομίζω ότι δικαιωματικά πρέπει να έχουν θέση και οι Δύο Ξένοι.
Πήγα να ψηφίσω τους Απαράδεκτους και έκανα λάθος και ψήφισα το Στο Παρά Πέντε! :shake:

Γίνεται να το αλλάξω;
Ετοιμο! Του σπανου τα γενια δεν γινονται (ρετρο γνωμικο)
 
Ευχαριστώ! :)

Για δεύτερη επιλογή θα έβαζα το εκπληκτικό Εκμέκ Παγωτό με το πραγματικά απίστευτο καστ και τους φοβερούς χαρακτήρες. Ο παππούς Διαμαντόπουλος έδινε κυριολεκτικά ρέστα! Χωρίς να ξεχνάμε και τους Αυθαίρετους με τον φοβερό Πουλίκα!
 
Εκμέκ παγωτό. Ο Βασίλης Διαμαντόπουλος η Μαρία Φωκά ο Αύγουστος Πετράκης και η οσφιοκαμψία του Σπύρου Παπαδόπουλου.

Πρέπει να ανεβάσω και κανά βίντεο από το αρχείο μου νομίζω
 
ψηφισα τις τρεις χαριτες για τον λόγο ότι τις βλεπαμε οικογενειακα και αρεσαν σε όλους μας (υπεροχες εποχες..)
 
Τρεις Χάριτες. Δεν το σηζητάμε.
 
ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;;;;;; ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!

Και 'γω, αν είχα δεύτερη επιλογή, τους Αυθαίρετους θα έβαζα.......Ζανέτ μου, πουλάκι μου!!! :) )
 
"Απαράδεκτοι VS Αυθαίρετοι " η τιτάνια αυτή κόντρα είναι ουσιαστικά το poll αυτό για μένα !

Σημειώσατε 1 λοιπόν,διότι -πάντα κατά τη γνώμη μου- οι "Απαράδεκτοι" είναι απλά το best of the best της ιδιωτικής τηλεόρασης σε κωμική σειρά !

Just for the record,ο brother μου έδωσε (προφορικά σ' εμένα) κι αυτός πρώτη ψήφο σε "Απαράδεκτους",απλά διαφοροποιείται στον runner-up,όπου εκεί ψηφίζει τους "Δυο ξένους"...
 
"Οι Απαράδεκτοι" παίρνουν την ψήφο μου! :boss:
 
Δύσκολη απόφαση μιας και μου άρεσαν όλες!

And the vote goes to...

banner.jpg
 
Ψήφισα τις Τρεις Χάριτες!!!!!Είπαμε,όχι άλλο Ρετιρέ!
 
thebest20 είπε:
Ψήφισα τις Τρεις Χάριτες!!!!!Είπαμε,όχι άλλο Ρετιρέ!
Κι εγώ το ίδιο έκανα. Βλέπω όμως το Ρετιρέ στην 3η θέση μετά τα 2 θηρία (Απαράδεκτοι/Χάριτες)! :angry:

Και οι Αυθαίρετοι πώς δεν έχουν κάνει σεφτέ ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω...
 
Οι Απαράδεκτοι θα βγουν σίγουρα!
 
Οι δύο ξένοι ήταν η σειρά που μου έμεινε πραγματικά, σκεφτείτε έχω χάσει το λογαριασμό πόσες φορές την έχω δει.... Οι ατάκες ήταν τρομερές.... :D
 
0 ψήφοι των "Αυθαίρετων" είναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ έκπληξη νομίζω !

Να φταίει τ' ότι έχουμε χρόνια ολόκληρα να το ξαναδούμε ;;;

Ειλικρινά το περίμενα δεύτερο !
 
Η λογική το θέλει δεύτερο αν όχι πρώτο (άντε τρίτο το πολύ)

Εδώ δεν έχει καν ψήφο. Είναι έκπληξη μεγάλη νομίζω και εγώ
 
Πίσω
Μπλουζα