MegaCD - Best games

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
12
Μιας και απέκτησα πρόσφατα ένα megaCD και εγώ....πείτε μερικά καλά παιχνίδια για να δοκιμάσω....
 
Θα χρειαστει να patch-αρεις λιγουλακι ;)

Για αρχη:

Sonic CD (δοκιμασε και την Αμερικανικη μουσικη)

Android Assault

Snatcher

Robo Aleste

Silpheed

Final Fight CD

Keio Flying Squadron

Lords of Thunder

Gate of Thunder

SoulStar

Popful Mail

Lunar Eternal Blue

The Adventures of Batman & Robin

Terminator CD
 
Wally είπε:
Θα χρειαστει να patch-αρεις λιγουλακι ;)
Για αρχη:

Sonic CD (δοκιμασε και την Αμερικανικη μουσικη)

Android Assault

Snatcher

Robo Aleste

Silpheed

Final Fight CD

Keio Flying Squadron

Lords of Thunder

Gate of Thunder

SoulStar

Popful Mail

Lunar Eternal Blue

The Adventures of Batman & Robin

Terminator CD
Αυτό θα πει ταχύτατη εξυπηρέτηση.

Το Final Fight CD είχα στο μυαλό μου να το κάψω..άκουσα ότι είναι από τις καλύτερες εκδόσεις.

Το ίδιο και το SonicCD, τα άλλα δεν τα πολυξέρω, αλλά θα τα τιμήσω! θενκς
 
Shining Force CD, το συντομοτερο δυνατον! Μιλαμε για παιχνιδι-σταθμος εμπειρια ζωης!
 
Εχεις δικιο Getta!!

Αυτο το ΣουΚου θα το αφιερωσω (τουλαχιστον οσο χρονο μπορω να ξεκλεψω) - οσο αφορα το gaming - αποκλειστικα σε MegaCD.

Μαλιστα ξεκινησα απο σημερα.Εβγαλα τη πρωτη πιστα (Ganemedes) στο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ Android Assault χωρις να χασω ζωη. Και εκει που χαρηκα και νομισα οτι δεν υπαρχουν σκουριες επανω μου :) ,στην δευτερη πιστα (Gravity Pagoda) εχασα και τις 5 σε ενα 3λεπτο...

Παω να παρω το αιμα μου πισω! :D
 
Sonic CD και Lunar προφανώς!
 
Snatcher πριν από οποιοδήποτε άλλο!
 
Ωπ ναι το ξέχασα το Snatcher.Φοβερό παιχνίδι!
 
Παίξε και το Heart of the Alien που είναι η συνέχεια του Another World αποκλειστικά για το MegaCD.

To Earthworm Jim Special Edition που έχει μεγαλύτερα levels και soundtrack.

To Batman Returns που έχει πρόσθετα driving levels σε σχέση με την έκδοση για MD (συν cutscenes και soundtrack).
 
Μιας και ειναι παλιο το post αν δεν εχεις βρει δοκιμασε τα εξης:

Flink πολυ ωραια πλατφορμα

Wolfchild επισης πλατφορμα φοβερη!

Anet Futatabi απλη αλλα ομορφη πλατφορμιτσα! Ναι μου αρεσουν τα platform games αρκετα :p

Sol Feace - beautiful shooter
 
Εριξα μια ματια στη συλλογη μου και ειδα πως ξεχασα τo Eternal Champions! Αν σου αρεσουν τα beat em up εστω και λιγο θα το λατρεψεις!
 
Μερικα καλα που παιζω ειναι:

-ADROID ASSAULT

-SNATCHER

-ROBO ALESTE

-ETERNAL CHAMPIONS

-SOL-FEACE

-SONIC CD

Kαι το αγαπημενο μου παιχνιδι στο segaCD και ενα απο τα καλυτερα που εχω παιξει σε οποιοδηποτε φορματ, το

SILPHEED
 
Φοβερο το Batman, το επαιξα στο emulator,και το Terminator μου αρεσε αρκετα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ ωραίο platform ήταν και το Popful Mail !
 
Παιδιά έχει κανείς εμπειρία απο τα παρακάτω που σκέφτομαι να πάρω για το Multi Mega:

NBA Jam

Mickeymania

BC Racers
 
johnny19818 είπε:
Παιδιά έχει κανείς εμπειρία απο τα παρακάτω που σκέφτομαι να πάρω για το Multi Mega:

NBA Jam

Mickeymania

BC Racers
Tα παιχνίδια από ότι έχω δει είναι ίδια με τις Mega Drive εκδόσεις απλά έχουν καλύτερη μουσική στο CD. To BC Racers απέφυγε το κατά την άποψή μου καθώς είναι ένα πολύ μέτριο Mario Cart clone. Το Mickey Mania είναι ένα καλούτσικο platformer με πολύ καλά γραφικά και εξαιρετικό animation, είναι σαν να βλέπεις cartoon οπότε προτίμησε την CD έκδοση με το κινηματογραφικής ποιότητας soundtrack.
 
Mickey Mania φυσικα!
 
Βασικά το Mickey Mania το έχω παίξει λίγο στο Playstation και στο SNES και μου φάνηκε ίδιο, από πίστες δηλαδή όχι από γραφικά εννοείται.
 
Εξαιρετικα αδικημενο ειναι το Spiderman του. Πρακτικα ειναι "το ιδιο" με του Mega Drive, αλλα με βελτιωσεις, καθως και μεγαλυτερο σε μεγεθος!
 
Πίσω
Μπλουζα