Megalicious Classics μου

whatohh

Retro Member
Joined
9 Mαϊ 2009
Μηνύματα
175
Αντιδράσεις
31
MEGA (1989-σήμερα)


RetroDB:
http://www.retrodb.gr/wiki/index.php/MEGA


site:
http://www.megatv.com/classics.asp?catid=28312&subid=1'>http://www.megatv.com/classics.asp?catid=28312&subid=1


facebook:
http://www.facebook.com/megaliciousclassics

Λίστα των Ελληνικών τηλεοπτικών σειρών του MEGA οι οποίες έχουν τεθεί προς ψηφοφορία στο κοινό (ξεκινώντας τον Σεπτέμβριο του 2012): (η "νικήτρια" σειρά κάθε εβδομάδας σε BOLD και ο τελικός αριθμός ψήφων δίπλα σε κάθε σειρά)

1 Σ' αγαπώ Μ' αγαπάς (10.067) - Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή; - 50-50 (Δε 17/9/12)

2 Αναστασία (4.347) - Απών - Το τελευταίο αντίο (Δε 24/9/12)

3 Σαββατογεννημένες (8.925) - Είσαι το ταίρι μου - Κάτι τρέχει με τους δίπλα (Δε 1/10/12)

4 Το δις εξαμαρτείν (7.711) - Κόκκινο δωμάτιο - Safe sex (Δε 8/10/12)

5 Αν θυμηθείς το όνειρό μου (1.941) - Το σόι μας (8.470) - Περί ανέμων και υδάτων (4.375) (Δε 15/10/12)

6 Βίος ανθόσπαρτος (4.077) - Θύματα ειρήνης (980) - Οι φρουροί της Αχαϊας (6.815) (Δε 22/10/12)

7 Έτσι ξαφνικά (2.880) - Λένη (5.510) - Γυναίκες (6.034) (Δε 29/10/12)

8 Η αίθουσα του θρόνου (10.087) - Ο μεγάλος θυμός (24.231) - Οι μάγισσες της Σμύρνης (2.593) (Δε 5/11/12)

9 Με θέα στο πέλαγο - Οι τελευταίοι εγγονοί - Το μυστικό του Άρη Μπονσαλέντη (Δε 12/11/12)

To Mega δίνει την δυνατότητα επιλογής της επόμενης σειράς που θα ανέβει online. Aυτό θα το κάνει (όπως αναφέρεται στην αντίστοιχη σελίδα http://www.megatv.com/classics.asp?catid=28312&subid=1) συχνά. Οι τρεις επιλογές είναι από σίριαλ μετά το 2000. Όμως κατά τη γνώμη μου έχει μεγάλη διαφορά να βάλουν ή το Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς και το 'τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή;' από το να βάλουν το 50-50!!! Και όμως φίλοι μου, είναι το τελευταίο που προηγείται -κατά πολύ- στις ψήφους. Ας μπουμε και ας στηρίξουμε, με την ψήφο μας, τις παλιότερες σειρές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ας ανέβει το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" που έχει μόνο 7 επεισόδια,και στη συνέχεια,να ανέβει και άλλη σειρά!Και μετά να ανέβουν και παλιότερες!!!!!!
 
Δεν τις παιρνουν χρονολογικα να τελειωνουμε; Αμα πια, το κανουν και μεσανατολικο! Σαν τον τρελο του χωριου μου δηλαδης που με ρωταει αν βρεις τι κρατω κρυμμενο θα σε δωκω δυο τσαμπια!!Ελεος!
 
Η σειρά που συγκέντρωσε τις περισσότερες ψήφους είναι το "Σ' αγαπώ Μ' αγαπάς". Η νέα ψηφοφορία περιλαμβάνει τις σειρές Αναστασία, Απών, Το Τελευταίο Αντίο.
 
Αναρωτιέμαι γιατί δεν υπάρχει στις επιλογές το Δις Εξαμαρτείν...
 
drspiros είπε:
Αναρωτιέμαι γιατί δεν υπάρχει στις επιλογές το Δις Εξαμαρτείν...
Αυτές που έβαλαν τώρα στη ψηφοφορία είναι και οι 3 κοινωνικές. Προφανώς το πάνε κατά είδος. Στάνταρ θα ανέβει και αυτό που λες.
 
Εγώ πάλι αναρωτιέμαι αν θα ανεβάσουν και το σπέσιαλ εορταστικό επεισόδιο του Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς ή πάλι θα πρέπει να καταφύγουμε στα e-mail παράκλησης...

Στο εορταστικό δεν ήταν και το 5λεπτο με τις αστείες στιγμές από τα γυρίσματα; Πρέπει οπωσδήποτε να το βάλουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπήκε το Δις Εξαμαρτειν στην ψηφοφορια του mega για το ποια σειρα να ανεβασει την επομενη εβδομαδα. Βοηθηστε ολοι...
 
ChristosM είπε:
Μπήκε το Δις Εξαμαρτειν στην ψηφοφορια του mega για το ποια σειρα να ανεβασει την επομενη εβδομαδα. Βοηθηστε ολοι...
Το είδα και γω πριν λίγο και φυσικά ψήφισα! Και μάλιστα μπήκε μαζί με "Το κόκκινο δωμάτιο" και το "Safe sex". Για κανένα λόγο δε πρέπει να "νικήσουν" κάποια από τις 2 χιλιοπαιγμένες...
 
Ποιο είναι το link ρε παιδιά και δεν το βρίσκω;
 
katerinak είπε:
http://www.megatv.com/classics.asp?catid=28312&subid=1 αυτο ειναι και μπορουμε να ψηφισουμε οσες φορες θελει ο καθενας μας
Νομίζω πως μια φορά ψηφίζει ο καθένας. Έτσι νόμιζα και γω στην αρχή. Είναι π.χ. τώρα 3040 ψήφοι. Με το που ξαναψηφίζω θα πάει 3041 αλλά αν κάνω ανανέωση της σελίδας 3040 δείχνει πάλι... :xm: Το καλό είναι πως έχει αρκετή διαφορά τώρα , κοντά 1500 ψήφους!!!
 
tonytony είπε:
Νομίζω πως μια φορά ψηφίζει ο καθένας. Έτσι νόμιζα και γω στην αρχή. Είναι π.χ. τώρα 3040 ψήφοι. Με το που ξαναψηφίζω θα πάει 3041 αλλά αν κάνω ανανέωση της σελίδας 3040 δείχνει πάλι... :xm: Το καλό είναι πως έχει αρκετή διαφορά τώρα , κοντά 1500 ψήφους!!!
μπορεις να ξαναψηφισεις αλλά οχι αμεσως,αφηνεις να περασουν πρωτα καμποσες ωρες

Το οτι υπαρχει αυτη η διαφορα δεν πρεπει να μας καθησυχαζει γιατι τα παντα μπορουν να ανατραπουν
 
katerinak είπε:
μπορεις να ξαναψηφισεις αλλά οχι αμεσως,αφηνεις να περασουν πρωτα καμποσες ωρεςΤο οτι υπαρχει αυτη η διαφορα δεν πρεπει να μας καθησυχαζει γιατι τα παντα μπορουν να ανατραπουν
Έχεις δίκιο! Ψήφισα την 1η μέρα και τώρα ξαναψήφισα και το δέχτηκε!!! :D Θα "νικήσει" το ρετρό δεν υπάρχει περίπτωση!!!
 
Εν τω μεταξύ, αυτή η ψηφοφορία είναι ένα ηχηρό μήνυμα προς το Mega! Έχει βάλει μιά κλασική και επιτυχημένη του σειρά από τα 90's και δύο μέτριες σειρές από τα 00's, όπου και οι δύο μαζί δε φτάνουν σε ψήφους την πρώτη! Από τη μιά, είναι ενδεικτικό ότι ο κόσμος θέλει διακαώς τις παλιές καλές του σειρές. Από την άλλη, είναι δείγμα του πόσο έχει πέσει σε ποιότητα το πρόγραμμα στη δεύτερη δεκαετία του σταθμού.
 
nwntas είπε:
Από τη μιά, είναι ενδεικτικό ότι ο κόσμος θέλει διακαώς τις παλιές καλές του σειρές. Από την άλλη, είναι δείγμα του πόσο έχει πέσει σε ποιότητα το πρόγραμμα στη δεύτερη δεκαετία του σταθμού.
Και που να δείς και τη τρίτη δεκαετία..... :tsktsk: Ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα.
 
μα η ποιοτητα και των δυο πιο προσφατων σειρων ειναι μια χαρα. απλα ο κοσμος εχει

απηυδησει ολο το καλοκαιρι να βλεπει "κοκκινο δωματιο" (καθε πρωι το βαζουν) ξανα και ξανα

απο την αρχη οσο γελιο κι αν εχει. τα ιδια και για το safe sex που το προεβαλαν ολο το καλοκαιρι.

ενω το δις εξαμαρτειν εχουμε να το δουμε κατι χρονια. εφοσον δεν εχουν σκοπο να το βαλουν στην

τηλεοραση (τωρα εχουμε επαναληψη στο ευτυχισμενοι μαζι και καλως εχοντων των πραγματων το φλεβαρη

μαζι με την κανονικη εξεταστικη θα εξεταστουμε και σ'αυτο ΤΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΟΥΜΕ ΔΕΙ) ας το

απολαυσουμε τουλαχιστον στο webtv.

εντιτ: ποια τριτη δεκαετια? εδω το μονο σηριαλ μεχρι στιγμης ειναι το "κλεμμενα ονειρα". (για το μεγκα παντα)
 
Τελικά κέρδισε το "Δις εξαμαρτείν" ευτυχώς!!! :)

Η νέα ψηφοφορία περιλαμβάνει τις σειρές "Αν θυμηθείς το όνειρό μου" , "Το σόι μας" και "Περί ανέμων και υδάτων".
 
tonytony είπε:
Τελικά κέρδισε το "Δις εξαμαρτείν" ευτυχώς!!! :) Η νέα ψηφοφορία περιλαμβάνει τις σειρές "Αν θυμηθείς το όνειρό μου" , "Το σόι μας" και "Περί ανέμων και υδάτων".
Το σόι μας????? Που το θυμήθηκαν αυτό ???
 
ΜΗΝ ψηφισετε το Περι ανεμων και υδατων, ειναι 3 σαιζον! Εχουμε αλλα πιο επειγοντα!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα